Zlato (2016)

Matthew McConaughey - tentokrát nemá 50 kg , ale 120 a hodil plešku. Hraje opět na 120% a já si říkám, že ze skutečně skvělýho herce přeci nejde nonstop taková ta hvězdná aura "čumte jak jsem skvělej". Vlastně se taková exhibice bije s příběhem a postavou, kterou hraje. Třebas až zestárne, tak trochu ubere a bude to ono. Jinak příběh je zajímavej, ale romantizaci zlatokopectví jsem nesežral a hlavní postava mi přišla celkem nevěrohodně napsaná, takže jsem jí nedokázal fandit, i když se o to tvůrci dost snažili.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Seriál - český kultovní /a to tohle slovo nesnáším pro jeho nadužívanost každým druhým reklamním přiblblíkem/. Humor je tu trapný , co je to ale platný, když rád ho mám a přiblble se usmívám. "Dal jsem jesle Messimu, ten čuměl, prcek."

Zakladatel (2016)

V kategorii filmu jako reklamy by to bylo na 5 hvězd. Okamžiky expanze firmy a samotného fungování jednotlivých provozoven je doprovázeno patřičnou hudbou a uměřenou eufórií herců. Na tom nic nezmění ani lehce načrtnutý charakter svině praotce zakladatele. Celkově se jedná o dost zajímavý a hluboce děsivý zážitek.

Inferno (2016)

Franšíza mistra Leonarda. Howard a Brown servírují další z řady naprosto totožných karbanátků na přepáleným oleji a bude záležet hlavně na tom, jak silnej žaludek máte a jesli jste se z jejich tvorby už minule nepoblili.

John Wick 2 (2017)

Dobrej akčňák by měl mít dvě věci: špičkově technicky zvládnutou akci a styl, kterej vytvoří pouze talentovanej a inteligentní tvůrce. Tak třeba Poslední skaut měl styl nahláškovanej, Nebezpečná rychlost měla svý všední superhrdiny a John Wick 2 má svou mytologii zabijáckého mikrosvěta, který je originálně podán do kontrastu s naší běžnou realitou, kde zpravidla vládnou splachovací charaktery a pravidlo účelu světící prostředky. Jen víc hotelů, kde vrah sám od sebe přeruší svou práci.

Taboo (2017) (seriál)

Tom Hardy si s dopomocí napsal hlavní roli špinavého, uhrančivého a nemluvného drsoně. Měl by to být zaručenej úspěch, ale dle mého se povedla akorát křečovitá karikatura postav, které ho proslavily. A k tomu celý příběh připomíná dutou táhnoucí se nudli, umazanou od bláta a mystiky.

Skrytá čísla (2016)

Dobývání kosmu, boj za rovnoprávnost černých a NASA v 60. letech - to všechno jsou strašně zajímavý témata. O to větší umění je z toho udělat vykalkulovanej, povrchní, po Oskarech lezoucí, hloupej a přeslazenej kýč.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Zbytečná recyklace 40. let starého univerza, poučená infaltilními průšvihy a využívající to osvědčené. Blábolícího mnicha o síle a sympatického robota. Není třeba oživovat tuhle ságu v roce 2016 a přitom se držet všech zaručených a zavedených schemat posledních desetiletí. Pokud jste fanoušek, tak se vám to asi naopak z výše uvedených důvodů bude líbit.

Goliáš (2016) (seriál)

Seriál Top 5 roku 2016. Kdo nemá kopřivku ze soudních dramat s velmi provařeným námětem - vyhořelý a zlomený právník vs. zbrojní koncern a obří nadnárodní právní firma, tak ať zkusí. Stejná kvalita jako letošní The Night Of a o level lepší než ze stejného prostředí Suits. Sází se zde na skvěle napsané charaktery, atmosféru a zajímavě podané právní prostředí. Co táhne nejvíc, to jsou herci. Bez výjimky A třída - i ve vedlejších rolích a to není v seriálové tvorbě zas až tak běžné. Perfektní casting a dvě mimořádné charismatické hvězdy - Billy Bob Thornton a William Hurt. Prvních sedm epizod za plný počet , ta poslední je trochu bezradná, protože to chtěli efektně zakončit a mě to celé přišlo trochu na sílu a křeč. Ale i tak , o příběh šlo až na druhé koleji, na první byli herci.

Za každou cenu (2016)

Nenápadná filmová lahůdka, pro mne zcela jistě v TOP 10 roku 2016. Vše, co jsem chtěl napsat, napsal už DaViD'82. Snad jen, že od teď začínám sledovat Mackenzieho a hlavně Sheridana, protože dialogy co tu byly - to se jen tak neslyší.