Duch ve stroji (2017)

Před 22 lety v mantinelech mainstreemu do jisté míry nové a revoluční a následně proto kult. Kdo čekal, že to hollywood /který vydělává a neposouvá/ po těch letech nahodí filosoficky někam dál, tak se asi dost zklamal. I díky nízkému hodnocení zde jsem opravdu nečekal nic a dostal nádherný vizuál, sympatické a slušné herce v hlavních rolích, tak akorát délku filmu, uhlazenou, zjednodušenou příběhovou linku s trochou melodramatu. Má to svoje kouzlo a jako doplněk k původní předloze funguje dobře a nepůsobí dojmem zbytečnosti.

Neporazitelný: Návrat krále (2016) odpad!

V subžánru mortal kombat vybíjená se jedná asi o lehce nadprůměrnou záležitost. Hodnotí se především choreografie a ta je v rámci mantinelů na úrovni. Asi největší odpad si zasloužím sám, že jsem tomu vůbec věnoval čas. Minulé díly jsem hodnotil do průměru, ale tentokrát mně ta bulharská doba kamenná tak vyděsila, že splachuju. Dobro a zlo, Hu Hu . hu....... Divím se , že na ČSFD není plně rozvinutej subžánr porna, kde by sbíraly body techniky přírazu a orgasmické křeče.

Monster Trucks (2016)

Kdyby 80 minut v Monster Trucku jezdili dva sedmiletí kluci a místo motoru by měli srandovního veleláčkovce, dal bych možná i 4 hvězdy. Jenže to by bylo návodné a spousta malých dětí by asi zahynula při pokusech řídit vozidla rodičů. Vždyť kolik kluků a holčiček zahynulo kdysi při pokusech lítat na kolech, po shlédnutí E.T mimozemšťana. Takže ryze dětský film tu odehrají středoškoláci a se svou milostnou umaštěnou romancí podávají těžko stravitelnou míchanici, která není ani pro malý, ani pro větší a ani pro mně.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Franšíze mistra Leonarda dávám dvě hvězdy a to je věc vysokorozpočtová, po technické stránce zvládnutá. Labyrynt můžou zachránit jen dobře napsané a zahrané postavy. Po třech dílech dávám 40% s tím, že napsané to dobře není a to pak i Langmajer čumí tupě do prostoru. Extra bonus je za výběr Vilhelmový, která má sice přirozený charisma, ale tady spíš připomíná tanečnici u tyče s policajtskou čepicí anebo gumovou panenku na pérku s pistolkou a za sklem auta. Posledních 30 minut seriálu je absolutní meganářez. Od okamžiku, kdy si geronti-ochránci navlečou hábity jde o nefalšovanej Monty Python skeč. Takže Strachu, 2x do stejnýho hudskýho hovna nevkročíš !!!

Kong: Ostrov lebek (2017)

Celkem zajímavá sestava tří scénáristů a režiséra dávala naději na originální a strhující blockbuster. Pár scén svědčí o tom, že by to asi dokázali, ale buď jim do toho ještě někdo kecal nebo na to nebylo tolik času anebo sami sebe přesvědčili, že tam musí být tradiční schema těhle megalomanskejch výmazů včetně "poznávacích" rozhovorů a monologů, které začínají asi od poloviny filmu a neuvěřitelně příběh zadřou, až k bolesti divákově. Přitom tyhle konverzačky mají jedinou úlohu, a to vzbudit sympatie k posádce, což se vůbec nedaří a jediný emoce se na vás nahrnou až v závěrečnejch titulcích a to pouze "možná". To, že to mohla být v rámci žánru naprostá pecka, naznačuje úvodní scéna a ta s pavoukem /připomnělo mi to Spielbergova Indiana Jonese , v tý nejlepší kondici/ a pro mně vrcholná scéna příletu helikoptér na ostrov /Coppolova Apokaypsa a vlastně i Srdce temnoty od k Conrada/, kde čistě vizuálem je v deseti minutách odvyprávěný celý příběh filmu. Tupý zelený mozky, který si myslej že je všechno jejich a kam šlápnou, chovaj se jak hovada - dostanou přes držku. Bez zbytečnejch keců skvělá filmařina, která dokáže vyprávět příběh celkem tak na 25 minut, ovšem celý to trvá minut 118.

Boj za svobodu (2016)

Gary Ross je scénáristou a režisérem převážně romantických komedií plus jednoho na půl pohádkového sportovního dramatu. Tady se chopil /asi poprvé/ ultravážného historického tématu a vytvořil pravděpodobně na zakázku, černobílou pohlednici o dobru a zlu ve stylu Robina Hooda. Nemyslím si, že totálně překopat historii ve filmu je vždycky špatně. Strašně ale záleží proč to ten který tvůrce udělá. Napadá mě teď třebas Formanův Amadeus, tam to skvěle posloužilo k totálnímu vyhrocení dramatu na téma obecných lidských hodnot, malosti a velikosti, talentu , Boha a já nevím čeho všeho ještě. V tomhle příběhu odbojného jižanského farmáře mi však překopání historie smrdí spíš tupou agitací na společenskou poptávku současné Ameriky. Takový filmek pro školáky prvního stupně. A téměř jako vždy skvělý McConaughey to už nevytrhne.

Boží zápasník (2006)

Naivní, ale ne hloupá komedie, kde jsem se smál i usmíval. Jedna z těch lepších od Honzy Černého.

Prokletý kšeft (2016)

95 minut trvající pulp historka, která není špatná, není ani zle zahraná, není úplně o hovně a není zcela nudná. Není však ani na dosah těm od Tarantina z roku 94. Je to pouze 1001 upocená dialogová napodobenina Quentinovi 23 let staré geniality.

Brimstone (2016)

Naprosto chápu to nadšení zde. Je to originálně a velmi pečlivě na detail odvyprávěné. První kapitola má velmi hutnou atmosféru a všichni herci jsou minimálně dobří. Ti v hlavních rolích - víc než to. Ale protože nejsem filmový kritik a nesnažím se o nějakou objektivitu do magazínu, musím říct, že na mě to bylo dost za hranou snesitelné depresivnosti. Taky jsem se v těch 2,5 hodinách místy nudil a hodně mě taky zarazilo uvažování démonického kněze. Celá jeho osobnost mi přišla vytvořená na efekt a rozhodně ne věrohodně. To míchání reality a mystéria tady dává přednost wow efektu před logikou a v několika klíčových okamžicích jsem se přistihl, jak si přeju, aby příběh víc seděl prdelí na zemi.

Pohádky pro Emu (2016)

Úsměvný feel good filmek, který mi připomněl to nejlepší od Poledňákový , i když ta to tlačila mnohem víc do komedie a měla bonus v podobě Tomáše Holého. Tady to nad propastí schematického kýče drží hlavně Aňa a Ondřej a bloudící Eda hotelem. A taky už snad doprdele se dneska ty děcka nestrkaj automaticky do děcáku, když má někdo o ně zájem.