Kostka (1997)

Výborný horor s 5*, napätie od počiatku prebudenia v neznámej miestnosti, teda vlastne v neznámom svete až do konca filmu. Vynikajúci nápad, ktorý režisér dávkuje a odkrýva v momentoch, keď to nečakáte, čím diváka vtiahne do deja ako jeho súčasť. Áno dnešné triky sú o niečom inom. Ja však stále hovorím, že triky nie sú všetko.

Demolition Man (1993)

Mám rád sci-fi a veľa fimov, ktoré sa čo i len okrajovo dotýkajú fantastiky, ale Demolition man ee. Je to prehnane akčné a keby to nedávali každý pol roka v tv, tak by som na ten film už ani nenarazil. Sandra Bulock je trapas sám o sebe. Neustále rozbíjanie niečoho - jasné veď je to "demolition man". Veru ani si nepamätám ako sa tento flm skončil, ale určite neskutočne sladučkým hapyendom. 40% za nápady sci-fi.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Top seriál postapokaliptického sveta a ešte k tomu sci-fi. Prvú sériu som odsledoval s obavou, že to bude trapas. Skutočnosťou bol pravý opak. Videl som všetkýc 6 sérií a niektoré aj viac krát a neviem sa dočkať ďaľšej. Najlepší seriál aký som kedy videl. Viac k tomu ani nemám čo dodať - o tomto seriáli nepotrebujem nikomu nič vysvetľovať. Jedine, že by mal niekto tri otázky.. V soundrtrackoch k seriálu som ešte k tomu objavil pár vynikajúcich skúpin (Wya Oak, Black Strobe..), medzi ktorými jednoznačne dominuje PORTUGAL, THE MAN (mimochodom pochádzajú z Alijašky) ktorá sa stala jednou z mojich najobľúbenejších hudobných formácií - 100%

Prvních 100 (2014) (seriál)

Nečakal som, že ma tento seriál až tak chytí, práve pre to množstvo mladistvých v seriáli a na množtsvo trápnych katastrofických filmov. Nakoniec som však zistil, že to až toľko neubralo na napätí a práve staršie osadenstvo v seriáli trochu prekáža. Autori možno čerpajú aj z nápadov zo zásuvky, ale všetko odkrývajú postupne a snažia sa vyvarovať neustálemu vysvetľovaniu, čo a prečo ako je to v podobných filmoch a seriáloch. Malým negatívom je príliš veľa zbytočnej romantiky. (Ešte som nepodozeral 1. sériu, ale už môžem dať kľudne 80% a teším sa na ďaľšie pokračovanie)

The Quiet Earth (1985)

Približne takto som si v 80.rokoch pri čítaní rôznych sci-fi poviedok a kníh predstavoval, že by mohol vyzerať film o postapokaliptickom svete. Vo filme nech nikto nehľadá žiadny význam, ja som tam hľadal a aj našiel neznámy svet. Od tej doby mám veľmi rád všetky filmy podobného rangu (videné prvý krát v TV začiatkom 90. rokov). Keď má film nápad - tak k nemu nie sú potrebné ani zvláštne megatriky. Preto ich tam nikto nehľadajte.

Poltergeist (1982)

Toto je ten top horor, ktorý som videl ešte v 80.tych rokoch na ORF v nemčine a v podstate v tom čase pre mňa najlepší film. Z tohto obdobia som si pamätal ešte Hmlu z roku 1980 a Tarantulu z 1955 alebo Lesný duch a niektoré ďaľšie, ktorých presné názvy už ani neviem. Poltergeist aj napriek tomu, že "ducharčiny" moc nemusím, však pre mňa patrí k najlpeším filmom z dôvodu, že v tomto období som nevidel napr. votrelca alebo star wars. Na tú dobu neuveriteľné triky - najlepšie sú - poletovanie hračiek a rôznych predmetov v akomsi kruhu po izbe, alebo predĺženie chodby, keď sa matka snaží dostať do izby. 95%