Vetřelec: Covenant (2017)

Presne takto som si to predstavoval a presne takto to aj bolo. Hneď po dopozeraní filmu som mal pocit, že si to musím pozrieť ešte raz. Je to jednoducho paráda! Kto nemá rád votrelca, ten ho už možno ani nebude mať rád nejakým ďalším filmom a kto ho aj začne mať rád a bude sa mu to páčiť, tak to neprizná ani keby čo bolo.

Únos (2017) odpad!

Nechápem ako to mohlo mať taký úspech v kinách - videl som to v TV. Okrem témy to nemalo nič, žiadna pridaná hodnota - aj lacná televízna produkcia je lepšia. Niekedy som mal pocit, že herecké výkony na úrovni "rodinných prípadov".

Štamgast (1987)

Po dlhom čase som pozeral film bez prepínania, bez odchádzania, bez prerušovania a chcel som, aby to ešte pokračovalo. A to všetko preto, že ma to fakt bavilo. Ešte som doteraz na tento film vôbec nenarazil. Palec hore!

Knight Rider (1982) (seriál)

Seriál môjho teenegerského veku, ktorý som sledoval len na "rakušákoch" (ORF) - inde sa to ani nedalo pozerať. Keď ho dávali v našich televíziách (možno ho dávali až koncom 90. rokov) už som to ani nepozeral. V tom čase to boli dobré lekcie nemčiny. Iný americký seriál, ktorý by som aj pravidelne pozerával si z tej doby ani nepamätám (potom až po revolúcii). V tej dobe ma to fakt bavilo a Haselhoffa som mal rád, keď bol v tom Baywatchi už veru nie. 70%

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Komédia môjho detstva, podobne ako Šimon a Matúš idú na riviéru, Dvaja ničomníci a ďaľšie parádne komédie tejto éry. Za tieto filmy nieže nostalgická polhviezdička, ale aj celá hviezdička alebo aj dve. Môžem to pozerať znovu a o rok znovu a nabláznil som na to aj svoje deti. Už je to pomaly klasika - 95%.

Jurský park (1993)

Áno, áno, áno, mám rád Jurský park zo všetkým, čo k nemu patrí. Spielberg je génius. Môj syn to má aj na X-boxe, ale hrať to nebudem. 85%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

V realite sa nachádza niečo neuveriteľné, teda v realite skutočného života. Nie nikto nesmie hrešiť ani nadávať, to môžu len oni. Len problém je v tom, že to občas preháňajú, ale taká je skutočná realita. Teda presne takto by asi vyzerali skutoční ľudia s nadprirodzenými schopnosťami. A uričte tam nie je žiaden trapas a všetko do seba pekne zapadá. 85%

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Dobrý seriál, fakt som sa na tom bavil a skutočne čakal, kedy bude ďaľší diel. Celý seriál som však ani nedopozeral, lebo už to bolo stále dokolečka to isté 65%

Hříšný tanec (1987)

Asi najlepší romantický a hudobný film v jednom aký som kedy videl, hlavne kvôli hudbe. Dodnes mám nemecké Bravo s Jennifer a Patrikom z roku 1987. Viem, že pre mnohých je to kultový film, ale je to len klasická americká rozprávočka. 65%.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Tak tento film som videl niekoľko krát hlavne kvôli tomu, že to je obľúbený film mojej ženy, ktorá ho má rada, pretože Brad Pitt v neuveriteľne romantickom filme je pre ňu to naj, čo môže pozerať. Vo filme nechýba napätie a Brad ako "smrť" je výborný. Pre mňa je to však strašne moc sladučké a naťahované ako guma na trenkách. Takže tomu dávam len 60 %, aj to len kvôli vynikajúcemu výkonu Hopkinsa a krásnym očiam Clairi Forlani. To je asi maximum, čo môžem dať za romantický film, pretože taký nemám žiaden obľúbený.