Ivan (2017)

Šedivá deprese na slovinský způsob. Snad nikdy jsem u filmu nepociťoval takovou tíseň. Je hodně detailní už od prvních minut, přes které jsem měl dost velký problém se vůbec prokousat. Myslím že tvůrci se takto snažili co nejvíc vykreslit pouto mezi matkou a dítětem, kdy vám pak na základě dalších rozhodnutí hlavní hrdinky zasazují ránu za ránou. V závěru jsem byl doslova zpráskaný a čekal na ránu z milosti, která přišla v podobě finále, u kterého jsem nedýchal. Taky nebudete. Dýchat ani litovat toho času..

Outsider - Must/Can't (2020) (epizoda)

Nějaký ten seriál se zmrveným koncem už jsem viděl. a že jich není málo, ale tady je to trošku jinak. Outsider začal excelentně, postupně ztrácel, v závěru se stal nesnesitelně natahovaným a nakonec vyšuměl do prázdna. Snažím se v těchto případech hledat aspoň nějaké pozitivum, ale tady nenacházím, opravdu jde jen o festival ztraceného času.

Outsider - Foxhead (2020) (epizoda)

Tady jde v podstatě o to, jestli se dokážete naladit na takový malý žánrový kotrmelec. Mně to moc nejde, asi i proto, že jsem nevěděl o zápletce zhola nic předem. Lidi tady mají extázi, když po hodině tahanic na konci žere borec jelena, ale mně toto po atmosférických bombách z prvních dílů přijde jako cesta do hrobu.

Na Stojáka v kině (2018)

Strašně vtipné, ale zároveň strašně blbé. Poutavé, přesto trapné. Člověk od člověka - některý z účinkujících je originální, jiný recykluje. Vybere si ale každý.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Super, pastva pro oči, audiovizuální orgie. Sexy Alita má jiskru, šmrnc. Neokoukané prostředí sympatické obsazení a pak, uprostřed toho všeho, když čekáte, že to všechno začne.. Konec.

Pepa (2018)

Když už člověk narazí na nějaký slušný český film, tak se mu vzápětí nalepí na podrážku nějaký takovýto bizár. To je u nás nějaká povinnost točit ročně minimálně jeden film o debilovi? Ani ne tak vtipné jak tragické, a to mám Suchánka rád.

Rány (2019)

Pořádně nevím, co se mi Babak pokoušel sdělit, ale v závěru jsem měl pokřivený úsměv jako Dakotiny zařízlé kalhotky.

A co třeba Adolf? (2018)

Němci pálí do vlastních řad a vůbec to není na škodu. Opravdu vtipná komedie, které navíc dodává říz německý jazyk. Není nouze o nečekané zvraty a několik opravdu vtipných, až "führerovsky" vzteklých monologů, při kterých hrozí opravdu nebezpečné výbuchy smíchu.

Řbitov zviřátek (2019)

Dobré, což jsem ani nečekal, hodně dobré. Už původní zpracování se mi dost líbilo a modernější háv mu ostudu určitě neudělá. Obzvlášť pozitivně hodnotím tísnivou a znepokojivou atmosféru.