Trestná lavice (2005)

Jaká škoda. Ve vězeňském prostředí je TRESTNÁ LAVICE supr pohodová komedie. Už tak trošku tradičně závěr je nechutně dojemný poamericku. Rozhodující zápas nabídl podobně nešťastný konec jako u Vybíjené. S tímhle mi můžou zkrátka Amíci políbit prdel, protože je to neskutečným způsobem trapné. Tento fakt mi nedovoluje udělit The Longest Yard více než 3*.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Jestli chcete vidět film s perfektními triky, zajděte na Transformers 2 určitě budete spokojeni. Jestli chcete vidět smysluplný příběh, držte se od Transformers 2 daleko! Zhodnotil bych to zhruba takto...efekty za 5*, příběh odpad! Nechutnej odpad, horší film jsem tenhle rok asi neviděl! Během snímku to vypadalo průměrně s nadějí, že závěr by mohl vylepšit hodnocení na 4*, ale to se nestalo-naopak. Závěr je neskutečně banální a směšný. Bay upustil uzdu své fantazii a naservíroval neuvěřitelnou sračku. Měl by trochu přibrzdit a rozmyslet si zda nemá třetí pokračování(které jak příběh napovídá je v plánu)opět režírovat pod Spielbergovou taktovkou, protože tohle byl hnus! 2* za efekty a za šukézní Megan Fox. Jinak bída...

Wanted (2008)

Nebudu skrývat nadšení. Je to senzační nářez. Přesto mám pár výhrad. Začátek má velmi pomalý rozjezd. Některé scény se zbytečně mockrát opakují a to mi lezlo krkem.(Zasažení dvou kulek naráz, zpomalené scény s autem, při kterých říká hlavní hrdina trapné hlášky tipu "promiňte, pardon")Samotný McAvoy mi do role nemilosrdného mstitele odplaty moc nepasoval. Asi je tomu tak proto, že jsem ho nejprve viděl v dojáku Pokání. Přesto Bekmambetov odvedl solidní kus práce a já už se docela těším na jeho další počin. Nahatá Angie, i když pouze ze zadu je jen třešničkou na dortu:)

Street Kings (2008)

Možná jsem naivní, ale já tomu příběhu nevěřím. Tolik zkažených lidí na všech postech policie mi přišlo hodně přehnané. Ve STREET KINGS se zkrátka nedá určit nikdo s dobrým srdcem. Rasistický Reeves, zkorumpovaná celá speciální jednotka. Něco podobného, kdy i vrchní velitelé jsou nečestní jsme mohli už vidět v L.A. přísně tajné. Tomu se však nemůže tento film rovnat. A i když závěr má solidní grády, tak musím jednoznačně říct, že mě snímek nepřesvědčil.60%...

Legendy z Dogtownu (2005)

Měl jsem trochu obavy, že se mi film nebude líbit, když jsem viděl na obalu od DVD uhlazený týpky s vizáží buzíku...během několika cool scének se můj názor rychle změnil. Takhle si představuju pohodovej snímeček na nedělní večer. Hlavním hereckým protagonistům dominuje Emile Hirsch. O jeho sebeobětování pro roli si ostatně můžete při sledování udělat obrázek sami. Dobrý důkaz toho, že prachy a byznys jsou svinstvo.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Sergio Leone zkrátka uměl. Další vynikající western s Clintem Eastwoodem a Lee Van Cleefem jeho charisma a respekt, kterým jeho postava působí je naprosto strhující. Místo v první dvoustovce je zcela zasložené. Opět zde nechybí Morriconeho skvělá hudba. Trimfuální Clint na konci. Naloží mrtvoly a sebere k tomu ze stromu prachy :)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Docela v té smršťi pětihvězdičkových hodnocení se mi nechce věřit, že se film mohl tolika lidem líbit. Příběh nijaký, nechutností záplava. Jedinné co by se dalo na Braindead vyzvednout jsou maximálně komické prvky(Ninja kněz, hodná maminka papající puding:). Samozřejmě všechno to zabíjení se má brát s nadsázkou jenže já jsem prostě zklamán.

Vítězové a poražení (1999)

Zajímavý příběh pro českého diváka zřejmě z nic neříkajícího prostředí amerického fotbalu. Stone zde pro svět objevil sympaťáka Jamieho Foxxe, který se zhostil své úlohy namyšlené hvězdy brilantně. Ať už tomuto sportu rozumíte nebo ne jistě Vám muselo mrazit stejně jako mně v zádech při slovech Al Pacina. "Takže, buď se teď uzdravíme jako tým, nebo zemřeme jako jednotlivci." Mimochodem český dabing se v tomto filmu navýsost povedl.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Mírné zklamání po předchozím zhlédnutí třetího pokračování. Narozdíl od něj se ve dvojce jedná o skoro čistý hororový příběh s minimem komediálních prvků. Což by nemuselo být tolik na škodu, kdyby zdejší efekty nevypadaly poměrně zastarale. Figury zombie totiž nikterak diváka nevyděsí. I přes tuto zápornou kritiku však musím konstatovat, že jde pořád o solidní podívanou.

Falco (2008)

Johann Hölzel alias FALCO. Pro mě je tato osobnost nejlépe německy zpívajícím umělcem. O jeho životě jsem toho doposud moc nevěděl. Jeho svět byl takový jako u většiny rockových hvězd. Byl plný sexu, chlastu a drog. První polovina snímku mapuje postupnou cestu na vrchol a je naprosto excelentní. Druhá již pouze vleče příběh do smutného konce, z kterého však mnoho lidí pochopí že kariéra hvězdy není žádná procházka růžovým sadem. Falcovi se hroutí celý život jako domeček z karet(pokažená deska, nevlastní dcera)a výsledkem toho všeho je sebevražda. Manuel Rubey předevedl uctivý výkon, smekám samozřejmě i před tím, že dokázal nazpívat všechny Falcovy písničky. Ovšem Falco je jen jeden! OUT OF THE DARK!!!Forever! http://www.youtube.com/watch?v=ybBc6bmger8