Carrie (1976)

Jedna z těch rozhodně povedenějších předělávek Kinga. První půlka má pomalé tempo. Nicméně příběh postupně graduje a nabírá na obrátkách od scény z plesu. Fanoušci 70. let jistě rádi také uvidí Johna Travoltu, který si zde vystřihl menší roličku. Mimochodem ze závěrečné scény vystrčené ručky z hrobu mám husinu ještě nyní:)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kubrick je bůh! Žádný režisér nedokázal tak daleko posunout hranice žánru jedním filmem jako on. Ostatní sci-fi, které vznikly po tomto veledíle působí ve většině případů pouze jako vykrádačky. Naprostá, čirá filmová krása a oslava. Při každém záběru letu vesmírem jsem pořád jen nechápavě kroutil hlavou a říkal jsem si "tohle vážně bylo natočeno na konci 60. let???!". Dokonalost.

Terminator Salvation (2009)

Od tohoto filmu se očekávalo, že se stane Temným rytířem roku 2009. Nestalo se...Avšak pro mě je Salvation úžasnou podívanou s dobrým Balem a suprovým Worthingtonem!Teď můj komentář bude směřovat především k zdejším předním uživatelům, kteří se nechali dle mého názoru rozhodit a přesvědčit o špatném scénáři a nesmyslné režii Terminátora. A viník???Podle mě je to POMO, nemůžu si pomoc. Je třetím nejlépe hodnoceným uživatelem na ČSFD a myslím, že svouji kritikou mnoho lidí strhl. Hodně se tu odsuzuje scéna, kdy odboj plánuje útok na 4 den. Zkoušel jsem se na tuto věc soustředit a nepřišlo mi to nějak zvláštní. Útok strojů měl přijít za týden a tak vzbouřenci připravili svůj útok na čtvrtý den. Co je na tom???:)Asi jsem se ocitl na jiných stránkách, doufám, že brzy uživatelé tento film docení, protože Salvation si takovéto hodnocení vůbec nezaslouží!!! Je v tom všechno, aby Vás dokázal dokonale nasytit. Na scéně se objeví Arni, poznáte ho hned, jak uvidíte ve stínu obrovská svalnatá lýtka:), You Could Be Mine od Gun´s Roses. Zkrátka perfektní. Možná se mé hodnocení odvíjí podle toho, že jsem díky zdejší kritice od filmu vlastně moc neočekával.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Gilliama mám docela rád, ale tohle dílko je při nejmenšim hodně "divný". Naprosto souhlasím s ostatními komentáři, když řeknu, že Johnny Depp přehrává. Přitom je zvláštní, že se do téhle role neuměl správně položit, protože je o něm známo, že měl problém s drogami. Toro ujde, ale nějak mi jeho postava do celkového obrazu snímku nepasovala. Z tohoto filmu pro mě neplyne žádný zážitek. Je dobrý maximálně na jedno skouknutí. Zasmát se můžete jen omláceným gabrioletům a vzhledu mlíka Tobeyho Maguira. :)

Po přečtení spalte (2008)

Nemůžu si pomoct, ale Coenovci podle mě natočili nesmyslnou slátaninu. Tohle je opravdu obrovský krok zpět po vynikajícím No Country For Old Men. Děj je naprosto nepřehledný. Přiznám se, že jsem mu vůbec nerozuměl a ani mi až na pár Pittových kreací nepřišel nijak vtipný. Slabota...4/10

Kozoroh 1 (1977)

Ten závěr, kdy Telly Savalas práškovacím letadlem zničí dvě helikoptéry vybavené kulomety mi příjde asi tak směšný jako když Walker Texas Ranger zničí kulometné hnízdo s koltem:)Jinak zajímavá podívaná hodná k zamyšlení. Dodnes se spekuluje o tom jestli nebylo takto zmanipulováno i první přistání na Měsíc.

Trainspotting (1996)

Nemám rád filmy o drogách, ale tohle dílko je slušné. Exceluje zde především můj oblíbenec Robert Carlyle v roli vyšinutýho psychouše:). Rozhodně, ale jeho výkonu šlape na paty skvělý "mladík" Ewan McGregor. Dannyho Boyla začínám mít čím dál tím radši, i když se mi Milionář z chatrče i Sunshine líbil více. Ještě bych chtěl vyzdvihnout soundtrack, který je tu také kvalitní. 8/10

Lawrence z Arábie (1962)

Velkofilm se vším všudy. Velkolepá výprava, geniální hudba, atmosféra, výborný Peter O´Toole a především Omar Sharif. Je to stejně zvláštní, když si uvědomím kolik bitev měl Lawrence v poušti za sebou a nakonec zemřel při jízdě na motorce. Steven Spielberg o tomto filmu prohlásil, že je zázračný a měl naprostou pravdu. Jasných a nevyhnutelných 5*.

Star Trek (2009)

Hodnotím Star Trek aniž by se mně jakkoliv seriál nebo v minulosti vytvořená filmová zpracování nějak dotkla. Na tento snímek jsem zašel s kamarádem, velkým fanouškem a vyznavačem tohoto kultu. Po skončení filmu zůstal s otevřenou pusou přikovaný k sedadlu. Já se na něj jen klidně otočil a řek"No fajn no":) Star Trek má rozhodně to, co se od něj očekává akci, napětí, správný spád. Avšak, aby se z něho stalo výjimečné dílo mu přeci jen pár důležitých atributů chybí. Jedním z nich je rozhodně špatné herecké obsazení v případě hlavního hrdiny, protože Chris Pine hraje postavu Kirka řekl bych až moc sebevědomě jeho výkon tím pak ve finále působí rozpačitým dojmem. Potom Simon Pegg, jeho komické vložky a postava se do filmu vůbec nehodí. Za to Leonard Nimoy je super a příjemně mě tento stařík překvapil a potěšil. Hodně jsem byl zvědavý na mého oblíbence z "Heroes" Zacharyho Quinta. Pro něj je velká smůla, že zrovna kamenná tvář Spocka mu nedává příležitost k projevu jeho do budoucna jistě nadějného hereckého talentu. Celkově je Star Trek bezva, pobaví Vás, oddechnete si a rozhodně nezklame, tady můžete vážně jen uvažovat o 4-5* hodnocení. Ovšem pořád zůstává letošním letním blockbusterem číslo jedna TERMINATOR SALAVATION!:)

Pianista (2002)

Ten film by mohl být skutečně dokonalým. Jenže musel by být minimálně o 50 minut kratší. Vynikající jsou především scény z ghetta, které jsou dle mého názoru ještě krutěji a lépe vyobrazeny než v Schindlerově seznamu. Brody?Ano je skvělý, i když on se na svou roli po fyzické stránce nijak specielně připravovat nemusel, protože je dosti subtilní. Polanski převedl na plátno příběh, jak ho cítil ze svého frustrujícího dětství. Hrůza sálá také ze scén zničené Varšavy, ze které vážně nezůstal na konci války kámen na kameni. Jak už jsem zmínil je převeliká škoda, že si Pianista neudržel stejně dobré tempo po celý film. Přesto velmi poučné dílo, které by nemělo zůstat v zapomění příštím generacím.