• Krátkometrážní

Ostrov pokladů (1950)

Svůj první hraný film si Disney nemohl vybrat líp. Minimálně co se tématu týče. Ostrov pokladů je skutečná klasika a toto její úplně první barevné zpracování má své kouzlo. Hlavně tedy díky skvělému obsazení Jima Hawkinse a hlavně Johna Silvera. Robert Newton byl pro tuto roli úžasná volba. Škoda jen že tempo filmu je na dnešní dobu už opravdu hodně pomalé. Ale na nedělní odpoledne s dětmi naprosto v pohodě.

Film o filmu: Snowboarďáci (2004) (TV film)

Pro fanoušky filmu příjemné nahlédnutí do ani ne tak zákulisí, jako spíš na pocity tvůrců které z filmu mají a o tom co během natáčení prožívali. Rychle to uteče ale potřeba to vidět objektivně neexistuje.

Se incontri Sartana prega per la tua morte (1968)

Tak mám za sebou prvního Sartanu a jsem trochu rozladěn. Samotná postava má určitě velký potenciál, tady ale není skoro vůbec využit. To spolu s překombinovaným dějem, kdy se během té hodiny a půl několikrát zradí navzájem všechny postavy a odehrává se to v rozmezí třech míst, mě jednoduše nenadchlo. I tak se už ale chystám na dvojku a doufám ve zlepšení, snad.

The Grand Tour - Skandi-film (2022) (epizoda)

Pozvolný návrat do starých kolejí, který sice nedosahuje svou úrovní na předcovidove díly, ale radost s jakou si to trio užívá se bez problémů při sledování přenese i na vás.

Nikdo (2021)

Po tom co někteří moji oblíbení recenzenti film v době uvedení opravdu hodně chválili a od některých padala i slova o svým způsobem překonání Johna Wicka, má očekávání od Nobody byla opravdu vysoká. A bohužel je film vůbec nedokázal naplnit. Bob Odenkirk je po akční stránce opravdovým překvapením ale to je tak vše. Nemastný neslaný záporák co není ani děsivý, ani alespoň vtipný. Akce je málo a i ty dvě nejlepší scény, odehrávající se v autobuse a domě jsou spíše lehkým nadstandardem. Nechápejte mě špatně, jako rychle plynoucí jednohubka na pozdní večer je to skvělá volba, to jen já jsme při pohledu na tvůrčí tým v pozadí očekával mnohem víc.

The Grand Tour - Carnage a Trois (2021) (epizoda)

Další lockdowwnový speciál oproti minule přináší spíš poznávání než typický roadtrip. Což je dobře vzhledem ke kvalitám předešlého dílů. Slabší humor tento speciál udržel v mezích průměru, ale věřím, že by křivka kvality mohla mít zase stoupající tendenci. Tak snad se příště neukáže, jak moc se milým.

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl (2019)

Když něco působí až moc dobře, z největší pravděpodobností se jedná o podvod. Sám nevím jak bych reagoval mít tu možnost se tehdy festivalu FYRE zúčastnit. Jendo ale vím, na tento dokument ze zákulisí a „vzniku“ tohoto festivalu a podvodech Billyho McFarlanda ve spolupráci s Ja Rulem jsem se díval s fascinujícím zájmem. Další z řady povedených Netflix dokumentů.

Metaloví lordi (2022)

Tenhle film to měl se mnou těžké od samého začátku. Jako někdo kdo metal občas zaslechne v rádiu, ale aktivněji jej nevyhledává, jsem byl určitě ochuzen o požitek z poslechu i radost z cameo roliček pravděpodobně slavných metalistů. I tak věřím , že pokud by film samotný byl fajn, hodnotím líp. Jenže on není. Klasická šablona o kamarádství a lásce je tu zachována a nevadí. Co mi naopak vadilo byl Adrian Greensmith. Tak nesympatického „herce“ hrajícího v mých očích nesympatickou postavu jsem při sledování hodně protrpěl. Až tak že jsem si film dával po částech, jinak to zvládnout nešlo. Něco mě při pohledu na něj prostě chtělo dát mu pěstí. Nepomohl tomu ani tuctový Martell. Jedinou záchranou filmu byla překvapivě Isis Hainsworth. Díky ní jsem to nakonec dokoukal. Pokud jde metal úplně mimo vaše zájmy, filmu se určitě vyhněte.

ZLOvensko (2023)

Politické prostředí ČR není vždy úplně ideální, ale oproti Slovensku díky bohu za to, co máme.

Vražda v Paříži (2023)

Stejně jako jednička se sice jedná o odvar z mnohem lepších detektivek, ale i tady film znovu zachraňuje sympatická hlavní dvojce a krátká stopáž. To díky nim i přes pocitově horší triky a zbytek obsazení (rád bych se tímto přimluvil, aby už nikdy nebyl Mark Strong obsazen do další nudné a mě už vyloženě otravující role superagenta) je dvojka neurážející jednohubka. Pokud vás tedy bavil první díl, Netflix už na vás čeká.