• Krátkometrážní

Turbo-Charged Prelude (2003)

Za mě zcela subjektivně velice zdařilý snímek, jenž ladně a poutavě ukáže Briana a jeho cestu z L.A. do Miami. Hlavně ale divákům představí jedno z mých nejoblíbenějších aut, ne li nejoblíbenější, Nissan Skyline GT-R R34. A za to si zasluhuje maximální počet hvězd.

Velké riziko (1995)

Jetova parodie na smrtonosnou past, Bruce Lee a mnoho dalšího není špatný film, ale do dobrého má taky daleko. Akční scény jsou fajn,co hapruje je scénář a postava jenž hraje Jacky Cheung. Možná to je úspěšný zpěvák , ale herecky mi nikdy nesedl. Navíc dostává relativně velký prostor který bych byl radši ,kdyby se věnoval jen postavě Jeta Li. Režisér Wong Jing tak tentokrát bohužel dodal jeden ze svých slabších filmů, což je škoda.

Goemon (2009)

Opravdu bych rád někdy viděl dobrý a realistický film věnující se Období Sengoku a klidně i postavě japonského Robina Hooda, Goemona, ale tento snímek mi nic z toho bohužel nedodal. Hnusné digitální triky, které jsou integrální součástí celého filmu (škaredé paláce, příroda i souboje kdy se skáče kilometry do vzduchu) nedokáže zachránit ani poutavější děj a již zmíněné historické pozadí. Někomu vizuální pojetí jistě vadit nebude, ale mě zkazilo celý film.

Gei ba ba de xin (1995)

Jet Li tentokrát jako čínský policista v utajení, vyslán do Hongkongu polapit nebezpečného zločince. Je to překvapivě hodně dramatické, mimo Jeta hodně zaměřené na postavu inspektorky, jenž hraje Anita Mui a hlavně postavu syna ústředního hrdiny. Různorodá akce je fajn, osobně jsem měl trošku problém s chováním postavy Jeta v dramatických scénách týkajících se manželství a výchovy syna, ale i tak jsem si film jako celek užil.

Vánoce z jiného světa (2020) (TV film)

Veskrze průměrný a ničím nezajímavý vánoční animák, který má jako hlavního hrdinu mimozemšťana, ale jinak nevybočuje s témata vánoc a poselství lásky a konání dobra. Naštěstí to rychle uteče a malým dětem by se to mohlo líbit. Sledovat to čistě jako dospělí mi ale nedává moc smysl.

V bublině (2022)

Na papíře se určitě jednalo o skvělý film. No bohužel převedení scénáře do reality již tak úspěšně nebylo. Má neznalost tvorby Judda Apatowa mi znemožňuje srovnání, ale po shlédnutí V bublině ani nevím, jestli se s ní chci nějak víc seznamovat. Tento film o vzniku filmu má totiž zajímavé obsazení, nápady a zajímavý pohled na období covidu, ale co z toho když vtipy nejsou moc vtipné a žádná z postav není sympatická. To u komedie obecně považuji nejhorší možnou kombinaci. Promarněna šance a klasický netflix podprůměr.

Soumrak samurajů (2003)

Po delší době jsem měl těžkosti se rozhodnout, jak film ohodnotit. Začnu negativy. Velice retrospektivní vyprávění se mi z počátku jevilo jako neotřelý přístup k filmu, ale jak čas plynul, vadilo mi to víc a víc. Další problém jsem měl s příliš natahovaným koncem. Kdyby film skončil o půl hodiny dřív, asi bych byl nadšen, tvůrci ale chtěli snímku dodat ještě víc emocí a bohužel se tak děje na úkor scénáře a uvěřitelnosti. Jako pozitivní naopak hodnotím herce, zvlášť hlavního hrdinu, který byl opravdu dobrý. Obvzlášt jeho scény s rodinou byly emočně opravdu silné. Celkově jsem tedy někdy mezi dvěma a třemi hvězdami. Zajímavý film Soumrak samurajů je ale určitě.

Sviňa (2020)

Tak jsem si tematicky k slovenským parlamentním volbám 2023 pustil film Sviňa, který je dle úvodních titulků „zcela smýšlený“. Snímek jako takový není špatný, rozhodně má minimálně dobré obsazení. Jeho problémem je bohužel roztříštěnost. Linka premiéra, církve, dětského domova a novináře tu tak drží pohromadě hlavně díky postavě Kočnera, pardon Wagnera. Což je škoda, protože kdyby se tvůrčí tým věnoval pořádně jen jedné, mohlo by se jednat o skutečně dobrý film. Takto se jedná spíš o dílo, co chce říct všechno a to jenom proto, aby si zajistilo větší finanční zisk na lidské tragédii a kritické politické situaci ve své vlastní zemi. Protože jak ukázali výsledky voleb v roce 2020 a o to víc v roce 2023, voliče témata prezentována ve filmu v realitě moc nezajímají.

Zhong Nan Hai bao biao (1994)

Roku 1994 se připojení k Hongkongu neúprosně blížilo a tak si i takové legendy jako Jet Li a Corey Yuen potřebovali zlepšit kádrový profil, protože jinak vznik tohoto snímku moc nechápu. Té úslužnosti vůči Číně tu reálně zas až tak moc kromě úvodu a hlavně závěru není, čeho tu ale taky moc není je akce. Vše jde stranou romantické lince, protože se zde všichni skutečně snaží natočit asijskou verzi Osobního strážce. Což není dobrý nápad. To vše s třešničkou na dortu v podobě mnou sehnané americké verze filmu, kdy evidentně některé scény chybí. Chápu Jetovu snahu se prezentovat i jako herec a ne jenom bojovník, ale tato snaha mi v rámci tohoto filmu prostě nesedla.

Operace Brothers (2019)

Filmy podle skutečných událostí jsem v minulosti přímo vyhledával. Dnes už k nim mám značně rezervovanější přístup, ale Red Sea Diving Resort se naštěstí řadí mezi ty lepší. Herci v čele s Chrisem Evansem jsou dobře obsazení a i když jim scénář nedává úplně prostor se výrazněji projevit, čas s nimi strávený uteče celkem rychle. Hlavním smyslem filmu totiž není výrazná oslava jednotlivců, ale všech co se na evakuaci etiopských židů podíleli. A tento cíl film bezezbytku naplňuje.