Glen, nebo Glenda (1953) odpad!

Standardní krávovina s vylízanými dialogy, nic skutečně pozoruhodného.

Sunset Boulevard (1950)

Mimořádně nadčasový film. Billy Wilder musel být pro své průměrnější souputníky v křesle režisérském příjemnej asi jako rodina filcek v klíně.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Starouš bez hluchých nebo alespoň průměrných míst. Veliké vítěztví obsahu nad formou. Henry Fonda! :-) Pan Lumet je po čertech chytrý režisér.

Lovci pokladů (1999) (seriál)

Díky bohu, že na přelomu tisíciletí jsem už podobným vylomeninám pomalu odrůstal.

Tajuplný svět Alex Mackové (1994) (seriál)

Baštíval jsem to nemálo, proto těch hvězd jak na kostele, ale dneska už bych si u toho pro změnu nemálo zdřímnul. A teď ke světlejším stránkám - pořád bych u toho prochrápal míň procent času než u Stalkera. :)))

Ptáci (1963)

Ke konci se tihle ptáčci proklovali ke čtyřem hvězdičkám celkem bez problému. Zábavný příběh na pozadí a kvalitní dialogy jako obvykle. Hitchcock nebyl žádné ořezávátko.

Z pekla (2001)

Překvapivě napínavý film mohutně živící jeden z největších historických bludů všech dob (a to jest postava Iana Holma).

Občan Havel (2007)

Inteligentní, ale podvyužitý dokument o člověku, jehož charisma je tak husté, že by se dalo krájet. Je jedině dobře, že podobné věci (zavčasu) vznikaj.

Láska nebeská (2003)

Dlouho předlouho jsem přehlížel tento film (prý že doják, ach tak, ha ha :). Kurevská chyba! Monumentálně, skoro až nebezpečně optimistický film se asi nikdy neobejde bez špetky vypočítavosti a patosu - bůh chraň ten suchý britský humor: Děcka, dám vám jednu radu. Nikdy nekupujte drogy. --- Staňte se slavnými, budou vám je dávat zadarmo. Spousta příjemných hercí v příjemných rolích plus jeden kultovní opilec. 5*. Proslýchá se, že Vánoce co Vánoce brečí u tohoto filmu i Chuck Norris.

Sametoví vrazi (2005) odpad!

Odporná, rádoby smysluplná žumpa přecpaná spoustou nesympatických herců. Skoro jako když se někdo vysere na chodníku a nechá to tam ležet... A fakt, že tzv. Second Edition má neuvěřitelných 164 minut, by mě málem rozesmál, nevzít v potaz ta potenciální divácká muka. Svobodo, prosím tě, netoč.