Pelíšky (1999)

V nejlepším českém filmu, co jsem kdy viděl, jsou i (před)normalizační léta snesitelná, díky zvolenému hereckému ansámblu jako kdybychom tam s nimi byli. Vždycky jsem měl chuť film předhazovat svým zahraničním přátelům, zajímá mě, co by si o Pelíškách asi pomysleli.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jedinečný a nenahraditelný western s klasickou N&R dvojkou, která by uhrála patřičnou drámu snad i kdyby byla 2 hodiny s kameramanem zavřená na záchodě. Režijně to však na Leoneho bomby, zejména pak ONCE UPON A TIME IN THE WEST, nemá.

Rain Man (1988)

Kvalitní film, který jsem nikdy ani přibližně neměl touhu vidět dvakrát.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Podle mě nejlepší a charakterově nejpromakanější Leoneho špagety, takové, jaký už, obávám se, nebudou nikdy nikým naservírovány. Vlekoucí se šnek, ale bavila mě na něm každá pitomost. I ta omílaná zbytečnost války je tady v oněch dvaceti minutách výraznější než v jiných filmech. Čítankové představení charakterů za dokonale pod-kůži-lezoucí hudby. Etc, etc, bla, bla, bla...

Tenkrát na Západě (1968)

Stoprocentní styl a totální art, vrchol Leoneho vysoce osobitého stylu. Film možná může někdy působit pod nánosem všeho toho artu trochu debilně, ale brutální, přitom i velice kompaktní dávka stylu všechno překonává. Jak jednou prohlásil můj kolega z Ameru, "Man, we Americans eat that shit for breakfast!" Snímek, který celkem bez problému přežije nás všechny. A příliš nechutně dokonalý na to, aby se objevil v mé TOPce. :-)

Trainspotting (1996)

What are you guys talking about? --- Football! ___ Dneska (01/2009) jsem si tento super upřímný film pustil asi potřetí nebo počtvrté aniž by ztratil cokoli ze své vtipnosti, absurdity a pohody - vždyť minimálně první půlhodina je tak nějak nepřetržitě kultovní! I když, pohody, jak se to vezme... Ale možná za to může hlavně kratší stopáž. Možná. 90%

Telefonní budka (2002)

Prima kraťas mezi thrillery. V roce 2002 byli oba Schumacherové v životní formě. :-)

Škola rocku (2003)

Typický příklad filmu, jehož veškeré chyby jsou bezpředmětné. Neboť tahle poklona Doorsíkům, Párplům, Ledzepům atd. je kurevsky hluboká a film zároveň v rámci možností dokonale, za použití very-funny-to-watch charakterů, identifikuje onu rockovou mánii a potvoru v (některých z) nás. Takže, ať je konec jak chce sladkej jak cicek a já nevím co ještě, má to prostě přesah, smradi! 100% & TOP TEN a pořád dokola na tom stejně ujíždím.

Van Helsing (2004)

Kdy už kočanda Kate Beckinsale začne hrát v pořádných filmech? *achich ouvej*

Collateral (2004)

Jeden z těch spíše horších filmů, co pan Mann natočil. :-)