Lars a jeho vážná známost (2007)

Originální, svižné a velmi pěkné melodramatické dílo. Gosling opět nezklamal. Můžu jen doporučit! Uděluji 86%.

Johnny Cash v Praze (1978) (koncert)

Famózní Galakoncert, vadilo mi snad jen zbytečné komentování Pavla Bobka! Přesto jsem si můj první zhlédnutý koncert Johnny Cashe náramně vychutnal! Hodnocení 85%.

Hranice života (2005)

Vizuální dokonalost, vynikající herecké výkony a ještě lepší příběh - tři věci, které mě napadnou po zhlédnutí Stay. Během celého filmu se člověk ztrácí v myšlenkách a iluzích hlavních hrdinů a vše je do scény na Brooklynském mostě dokonale skryto, tj. jakýkoliv hint zde prostě nenajdete. Kapitální psycho-nářez, kterému uděluji 92%.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Místy dost nudné pasáže, hlavně začátek filmu, kde se postupně seznamujeme s dvěma hlavními hrdiny. Na druhou stranu, čirá hrůza, opuštěný dům a reálně vypadající zombies jsou faktory, které vyzdvihují tento film k výšinám a dávají inspiraci pozdějším tvůrcům tohoto subžánru. Za působivý konec a skvělou černo-bílou kameru dávám tři hvězdičky. Mé hodnocení tak tak činí 60%.

Chcete být milionářem? (2016) (pořad)

Jen málokdy hodnotím televizní pořady, přesto zde udělám výjimku. Marek Vašut je konečně adekvátní náhrada za zesnulého Pana Čecha. Vtipný, pohotový a nenudí, jak tomu bylo u minulých rádobymoderátorů. Tato soutěž určitě pobaví :)

Už je tady zas (2015)

POZOR! Než zhlédnete film, v tomto případě vřele doporučuji nejdříve sáhnout po neméně geniální knížce Timura Vermese, jež je samozřejmě předlohou pro tento film v zájmu pochopení německých reálii a některých bizarních scén. Jistě, pokud nepatříte k fanouškům německé kultury (což autor této recenze s těžkým zápalem do německého jazyka určitě je), pak Vás některé scény možná bavit nebudou. "Ronaldo z Hitlerjugend, kde je cesta"? - s touhle hláškou začala skoro dvouhodinová takřka geniální satira, která si z problémů současného Německa (přistěhovalci, radikální islám apod.) nebrala servítky. Totální dezorientace "probuzeného" Hitlera v moderním Berlíně dodávala filmu to pravé ořechové. Na druhé straně, snímku film měl svá hluchá místa,dobrá, kdy z kamery na chvíli zmizel náš hlavní "dobyvatel". V momentě kdy se znovu objevil, a s ním i jeho plány na totální remilitarizaci Německa, skvělý humor se vrátil. Nicméně parádní komedie. Uděluji místečko v mé TOP desítce.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Komedie, která svůj primární cíl, a sice pobavit diváka určitě splnila. Velmi povedené scény během setkání třech šílenců "OSS", zajímavé dialogy a v neposlední řadě i skvělý černý humor. Bohužel ve filmu se objevily i hluchá místa, u kterých jsem se vyloženě nudil (nepříliš povedené pouto otce a syna nebo skoro celá střední pasáž). Film rozhodně nebyl špatný, ale dát tomu čtyři hvězdičky by byla (alespoň pro mě) troufalá záležitost. Mé hodnocení činí 70%.

Saulův syn (2015)

Neskutečně autentické a mrazivé nahlédnutí do nejtemnějšího místa na světě - Osvětimi, nacistické továrny na smrt, ze které smrt byla jediným možným vykoupením. Paradoxně není to hlavní hrdina, který mě zaujal, nýbrž spíše celková atmosféra bezradnosti a utrpení všech vězňů. S trochou nadsázky lze film označit jako surrealistické drama s výbornou kamerou a tématikou, kterou asi ne každý divák dokáže do sebe vstřebat. Kvalitní maďarský snímek, který si v mém hodnocení zaslouží 85%.

Pink Floyd - High Hopes (1994) (hudební videoklip)

Bylo by zbytečné k tomu cokoliv psát, hudební dokonalost!

Na konci všech válek (2001)

Ze slabých míst tohoto snímku bych zmínil zbytečně dlouhou stopáž, někdy i nesmyslné dialogy. Co se mi naopak líbilo nejvíc, byly pasáže, kde hlavní hrdina pročítal ze Svaté knihy nebo blíž seznamoval své "žáky" s učením řeckých filozofů. Bylo to takové světlo na konci černého tunelu zalitého krví nevinných mariňáků. Zajímavý film z prostředí hrůz japonského tábora, kterého však netřeba vidět více než jednou. Mé hodnocení činí 60%.