Dracula 3000 (2004) (TV film)

Tohle je presne ten film, u ktereho neni poznat, zda jsou autori genialni nebo naprosto dementni. Casper hraje presne tak, jak se od nej ocekava, Coolio je megacool a zbytek posadky tvori klasicky "beckovy mismas", ktery tentokrat neslouzi pouze jako potrava.

Povstání strojů (2006) (TV film)

Ackoliv jsem si film pujcoval na DVD jen diky slusivemu nazvu a ocekaval jsem nejakou suchou vykradacku Terminatora (pripadne Matrixu), vysledek predcil vsechna ma ocekavani. Jime, tys to zase dokazal. Uzasna hlaskujici jizda, plna velespatnych hereckych vykonu, nelogicnosti, totalnich dialogu a digitalnich triku na urovni Lovcu dinosauru, navic plna tech nejstarsich klise. Proste kousek, ktery kazdeho milovnika becek zarucene potesi. Pokud chcete od filmu logiku, originalitu a umelecke ambice, opovazte se ve videopujcovne u Povstani byt jen pozastavit. Ale jestli hledate cirou zabavu, ktera se nestydi vypujcit si nejake napady odjinud (krome jiz zminenych filmu se slusi doplnit hlavne Spiderman 2) a je, jak se rika, blba az to boli, nevahejte. A mozna, stejne jako ja, zazijete 90 minut plnych smichu a vykriku "No ty vole!" A pro monologa : Jsem cvok, fakt jsem se bavil.

Kurýr 2 (2005)

Prvni polovina by vyvazla tak s jednou hvezdickou (a to jeste za Jasona), ale pak prislo nekolik neskutecne prehnanych scen, digitalni vylepsovacky, bomba vs. jerab (jak zminuje Cival) a dalsi podobne silenosti. Nemluve o vyborne zvladnutych soubojich. A film na stupnici zabavnosti letel nahoru. Nakonec se vysplhal az na tri hvezdy, ale mel to jen tak tak.

Beastmaster 2 - Pán šelem: Branou času (1991)

Když jsem poprvé viděl tenhle film, byl jsem nadšenej. Marc Singer pobíhal polonahý po velkoměstě, balil nějakou pani a ještě si povídal s fretkama (nebo co to bylo). Nikdy ten film nechci vidět znovu, abych v sobě mohl udžet ten pocit, jenž mi zprostředkovaly dětské oči. (ten film na mne musel hodně zapůsobit, když sem teď píšu takové kraviny)

Vyvrženci pekla (2005)

Uz House of 1000 corpses se mi hodně líbil a říkal jsem si, že se na další Robův film těšim, ale takovou jízdu (doslova) jsem fakt nečekal. Hlavní postavy jsou neskuteční sympaťáci, navíc masoví vrazi, hláškují a zabíjejí na potkání, takže jim nelze nefandit. Víc takových režisérů jako je Rob - dva filmy, dvě pecky.

Dněvnyje zvjozdy (1968)

Film, ze kterého jsem na rozpacích. Viděl jsem ho v originále, přičemž mé znalosti ruštiny jsou hodně bídné a tady bude nejspíš hlavní důvod, proč absolutně nechápu, o co šlo. Každopádně i přes ten drobný detail (děj snímku mi zůstává utajen) ve mne film zanechal jakýsi hlubší pocit, který nutí k zamyšlení. Proto hodnotím tak, jak hodnotím.

Vzestup (1977)

Silný příběh, v němž se svádí dva boje - partizánů s němci a boj samotného člověka s vlastní morálkou. Působivé záběry, výborné herecké výkony, bohužel film není moc zábavný, takže výš hodnotit nemůžu...

Romance o zamilovaných (1974)

Bohužel (naštěstí?) jsem neviděl posledních třicet minut, ale zatím by to bylo za jednu hvězdu.

Nikdo nechtěl umírat (1963)

Mírně nadprůměrný "western-like" film z druhé světové války. Nejvíc vynikne herec Donatas Banionis v roli starosty Vaitkuse. Snímek trochu připomíná Sedm statečných - skupina bojovníků (rudých) se snaží ochránit lid před působením zlých partyzánů. Pokud se vykašlete na klasickou ideologii, dostanete slušný příběh s výbornými hereckými výkony.

HDP: Hodně divné příběhy (2006) (seriál)

Takže v první řadě musím uvést, že jsem viděl verzi před konečnou úpravou s nevyčištěným obrazem a z poslední povídky navíc jen hrubý sestřih. Ale ted uz k samotnemu hodnoceni. Nebudu se tu vypisovat, jak hodnotim ktery dil, me osobne se nejvice libi Spajdrmen (vtipny napad) a TRIP (zajimave zpracovani). Sice ten serial povazuju kvalitativne za silny podprumer, na druhou stranu se musi ocenit snaha udelat podobny pocin - za par slupek natocit undergroundovy horrorovy serial. Skoda, ze herci neumi hrat, hudba je neustale stejna (i kdyz, jedna pisnicka je hodne slusna), rezie je zmatena, kamera fadni... dalo by se pokracovat. Ale snad se timto "dilem" otevrou dvere jinym tvurcum, kteri az do teto doby nemeli odvahu natocit podobnou zvracenost.