Past na Ježíška (2006) (TV film)

Můj první Janák. Příjemně stylizovaná "něco jako pohádka", obsahující pět herců a jeden hlas, mě příjemně pobavila. Je dobře natočená, herecké projevy odpovídají celkovému duchu (tzn. všichni přehrávají ostošest), hudební doprovod je mixem vánočních písní a instrumentálních variací na ně. Akorát obě roviny vyprávění - první je o "jedné planetě, na které Ježuch dárky nosí" a druhá o dětech, které ho chtějí polapit - spolu moc nedrží. Slušivé čtyři hvězdičky. EDIT : po par hodinach - koukam, ze tady pusobim se svym hodnocenim jako UFO. Kdyz me se to ale fakt docela libilo :)

Můj nepřítel (1985)

Jeden z mých prvních sci-fi zážitků, na který se nezapomíná.

T,O,U,C,H,I,N,G (1969) odpad!

Řekl jsem si, že za každou minutu bolesti očí strhnu tomuhle experimentu bod... Nakonec bych musel jít hodně do mínusu... Osobně nevidim jediný důvod, proč se podobné "tripy" natáčí a vlastně mi ani neni jasné, proč jsem vydržel těch dvanáct minut a neuťal to někde na počátku druhé. Nejsem divák stvořený pro audiovizuální experimenty a nechápu je, ale ani to mi nezabrání vynést rozsudek... odpad.

Svěží vítr (1969)

Film byl sice bezva, ale az na jedinou postavu by vsichni zaslouzily povesit za koule do pruvanu.

Zítra se bude tančit všude (1952) odpad!

Tento film prohloubil některé mé averze do extrémů a tak mohu jasně říct - nenávidim lidové tance, lidové zpěvy a thymolinové úsměvy. Když se totiž na vás z každé strany valí ta nejnechutnější propaganda podpořená "hity", mezi kterými neustále vyčnívá (nerad to přiznávám, docela chytlavá) píseň Zítra se bude tančit všude (jaká náhoda, že se slovem "všude" se rýmuje "vlajky rudé"), do toho se stále tlemí Miloš Nesvadba a dvě hodiny se povídá o krásách práce a toho "našeho" socialismu, je taková reakce celkem přirozená.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

První série - ***** - pokud Vas zajima muj nazor na tenhle serial, najdete ho na mem blogu ZDE

Maska zrcadla (2005)

Celkem normální pohádka, obalená do Gaimanovské fantazie, která jednoduchému příběhu dodává další rozměr. Možná neuchvátí příběhem, ale vaše oči budou nadšené.