Návštěvníci 3: Revoluce (2016) odpad!

Srdce zabolí vždycky, když se kultovní film ve snaze o pokračování promění ve sračku. Můžeme jen spekulovat jestli Poirému došly peníze či jen smysl pro humor. Nicméně poslední díl série je snad skoro tak trpný, jako předchozí Cesta do Ameriky. Používat stejnou zápletku stále dokola jednoduše nefunguje a toto pokračování tak působí opět spíše jako paradie na první unikátní snímek. Prosím vás, už dost!!!

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Další z mnoha snah o cameback je tady. Zatímco u pro mě slavnějších sériích (třeba Blbý a blbější, Návštěvnící apod.), které skončí v propadlišti dějin a jejich režisérům bych dal za trest si jejich poslední výtvor pouštět stále dokola, zde se propadák nekoná. Ani přesto, že je použita prakticky stejná zápletka, jako u dílů predchozích (no co, když to fungovalo dřív, proč to neoprášit). Anglický humor a vtipné situace po brigitjonesnovsku se nevytratili a já, ačkoliv jsem nikdy nebyl nějaký megafanda této série, jsem se bavil velmi dobře. A velmi mě těší, že návrat po letech, nemusí znamenat pokaždé sračku! :)

Země zítřka (2015)

První polovina filmu ve znamení příslibu něčeho neobvyklého a zajímavého, snový svět, trochu něco mezi Ztracený svět a Stopařův průvodce galaxií. Bavil jsem se dobře. Nicméně jak příběh nabírá na zajímavosti, najednou jako by tvůrci nevěděli, co dál. Následuje pár nahuštěných nesmyslných vyvrcholení a film se najednou ocitne sice v jiné dimenzi, ale v dimenzi tuctovosti. Nicméně myšlenka a poslání se ani tak nevytratilo. Celkově tedy hodnotím jako nedotažený průměr.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Každý stár podle toho jak se cítí. A představa, že by vás stoletý stařík nedokázal přepít nebo dát pořádnou nakládačku je očividně jen vaše domněnka. O ničem se dvakrát moc nerozmýšlet a být k světu i k sobě upřímný je asi lék na štěstí a dlouhověkost :)

Tohle je náš svět (2016)

Realita je to, čemu věří většina. A kdo se rozhodne žít jinak, je automaticky označen za blázna, hippíka či zabalen do spousty jiných škatulek. Indiáni ještě do nedávna žili a některé kmeny ještě žijí podobným způsobem, asi jim zase zvláštní přijde náš styl života. Děti ve snímku nestrádají, ani netrpí nedostatkem znalostí. Je tu poukázán krásný kontrast hodnot. Nicméně vždy lze najít i nějaký kompromis a cesta extrémismu ani v dnešní době není třeba. Osobně si myslím, že svět je možné tvořit k lepšímu, je třeba jen začít každý od sebe.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Comeback jak se patří a z mého pohledu jednoznačně nejlepší díl celé série. Příběh nás zavádí do nebezpečného Ria, kde se partička Kolem Doma rozhodne vyjebat s místním kartelovým bossem. Bitku mezi Vin Dieselem a Dwayne Johnsonem si rozhodně nenechte ujít.

Ong-bak (2003)

Neuvěřitelné scény, neuvěřitelné bitky, neuvěřitelně stupidní příběh a ještě jednou neuvěřitelné bitky. Opravdu věřím, že při natáčení se nějaká ta kost nebo lebka musela zlomit :D. To co předvádí Tony Jaa je opravdová paráda - gumový mužík, jehož kolena a lokty bych nechtěl potkat. Ačkoliv příběh téměř nula a film je víceméně přehlídkou Jaaových akrobatických chvatů a celoscénního drsného výrazu, stojí rozhodně za shlédnutí. Na můj vkus by se nemusela každá lepší rána 3x opakovat, ale budiž. Thajský snímek velmi překvapil.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Nejlépe zpracovaný seriál o vesmíru (a nejen o něm), který jsem měl možnost vidět. Neil vás uplně vtahne do svého vyprávění, záběrů, jednoduchých vysvětlení zdánlivě složitých principů a do své lodi imaginace through space and time :)