Hledám Amy (1997)

Trochu netradiční záležitost, náhled do takových těch "tabu" témat, naprostá sexuální otevřenost a celkem originální humor. Scénka s Jayem a mlčenlivým Bobem pobavila. "Jsem gay a jsem černej, všichni ví, že to je nejzženštilejší kombinace".

Sherlock (2010) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů poslední doby. Během sledování pilota jsem měl předsudky a pochyby o zasazení postavy Sherlocka do moderní doby. Více jsem se mýlit nemohl. Benedictu Cumberbatchovi sedla postava "jak prdel na hrnec" a působí občas až mimozemsky, nebo spíš většinou. Dlouze vyprávět asi nemá smysl, ale preciznost každého dílu a smysl pro detail je až zchvacující. Třetí série ve mě vyvolala drobné zklamání, jakoby trochu docházely nápady, když chybí "úhlavní nepřítel". Nicméně ani to neubere vlásek z celkového hodnocení a s napětím očekávám 4tou sérii.

Fontána (2006)

Už jsem Fontánu viděl asi 3x a stále pořád nevím, jak svůj zážitek z filmu slovy popsat a co si vlastně myslet.. Třeba to přijde při dalším shlédnutí, přece jen se člověk stále vyvijí ne? Cesta k nesmrtelnosti je někdy klikatá a někdy jen potřebujete nají(s)t ten správný strom.. :)

Noe (2014)

Další zklamání letošního roku, když se podívám na režii - zklamání dvojnásobné a z mého pohledu nepochopitelné. Filmy od Arafonskyho jsou přece záruka!? První polovina filmu - dobrý, hezky se rozvíjí příběh, napětí... Přijde druhá polovina a na plátně se objeví jiný film, který moc nedává smysl. Z dobrodružného akčního dramatu se stane psychothriller. U Arafonskyho se člověk snaží vždycky hledat hlubší smysl a podtext a není tak těžké ho najít, nicméně to podání mi nějak nesedlo, děj se stane utahaným a najednou to z nějakého důvodu přestane bavit. Škoda, Nicméně díky tomuto snímku mi konečně věta "To je starý jak Metuzalém" dává smysl :)

Kick-Ass 2 (2013)

Jsou filmy, které by prostě nemělý mít pokračování. Ale touha po výdělku některých pánů je asi větší. Pak musí trošku vařit z vody, aby upoutali, přidají trochu více krve a násilí, co bylo vtipné zopakují nebo "vylepší". Výsledkem je pak pouze tuctová záležitost v naprostém stínu původního snímku, bez originality a nápadu. Pár vtipných situací/hlášek (viz. situace ve vězení) mi názor bohužel nezmění. Jiná režie, scénář, kamera a výsledek je znát - naprosto odlišný film s některými stejnými herci.. Velké očekávání -> velk0 yklam8n9.

Obhájce (2011)

Ten typ filmu, kdy z "dobráků" se vyklubají padouši a z křiváků chlápci se svědomím. Napínavé od začátku do konce, ale přece jenom bych čekal tu gradaci napětí trochu větší, třeba (MOŽNÝ SPOILER! to pohrávání si svědka s obhájcem nebo tu situaci kolem zbraně, kterou jsem nepochopil, byl to jeho šach-mat) -- KONEC SPOILERU). Nicméně pěkná podívaná u kvalitního snímku.

Těžká váha (2005)

Pro mě nejlepší film s boxérskou tématikou. Working-class hero bojuje, aby uživil rodinu. Strhující zápasy, ale i citlivý příběh na pozadí, kde je vidět dobrá povaha hrdiny, pro kterého je rodina nade vše. Třeba když jde prosit se slzami v očích o peníze, i když je na něm vidět, že je to ta poslední věc, kterou chce udělat. Přestože vím, jak film dopadne, stejně u posledního zápasu vždycky trnu a mam tachykardii tak 200/min.

Neřízená střela (2010)

Rodina zabijáků, máma na vozíčku, co se snaží zabít mladou dámu, aby si rodina zachovala reputaci.. Anglický humor prostě nezná meze. Moc příjemná změna od klasických romantických komedií. PS: Bill Nighy je prostě borec.

Jak na věc (2002)

O tom jak je nicnedělání krásná věc, leč se časem omrzí. To by se možná dalo říci i o komediích s Hugh Grantem, nicméně mě tenhle chlápek a jeho sušší a břitký humor stále baví. Z tohohle snímku cítím ale až moc snahu něco divákům sdělit a trochu mi občas až vadí to melancholicko-suicidální prostředí a trochu nesympatický klučina v hlavní roli.

Neúplatní (1987)

Moc pěkný kousek, který ani po letech neztrácí na lesku. Costnerovi tu role drsného a neúprosného poldy překvapivě skvěle sedla. Sean Connery se blejknul parádním přízvukem a správnými hláškami. Jen De Niro mi tu trošku nesedí, role mafiánskýho bosse je pro něj jak dělaná a zde je na můj vkus až moc v pozadí a nemá moc prostor nadhodit nějakou tu zapamatovatelnou hlášku a pořádně křivit obličej :).