Total Recall (2012)

Je to dost akční, jsou tu nějaká pro, nějaká proti, ale nějak mi to celé nesedlo. Na původní film si za nic na světě nevzpomínám, snad si nevybavím ani jednu scénu, takže srovnávat nebudu. Souhlasím s těmi komentáři, které vyzdvihují výkon Kate Beckinsale. Byla ze všech zúčastněných naprosto nejlepší, spolupráce s jejím manželem jí zkrátka svědčí.

Czech Made Man (2011)

Zvláštní film s naprosto rušivým vyprávěním Jana Budaře dementní formou, těžko se mi to i hodnotí, oceňuji výskyt mnoha svérazných postaviček, cestování a všelijaké životní zákruty, ale celý film je zkrátka natočen nějak divně. Nejlepší výkon podává Milan Šteindler.

Bourneův odkaz (2012)

Já se zkrátka fanouškem bourneovské série nikdy nestanu. Když už mi nepomohla ani účast mého oblíbeného E. Nortona, R. Weisz a sympatického J. Rennera, tak už mě asi neomráčí nic. Po dvaceti minutách jsem zadřímal, probudil mě vlk a přítelkyně na vedlejším sedadle, pak zase nuda, slušná akční scéna, zase delší nuda, slušná akční scéna a tak to jde až do konce, který vrcholí nudnou akční scénou v Manile. Bohužel pro mě je z celé série nejlepší ústřední písnička od Mobyho.

Zdrojový kód (2011)

Tenhle film šel po svižné první půlce úplně do kytek. Odhalení teroristy bylo prachbídné a následné dokončování a dovysvětlování nesmírně utrápené. Jestli jsou za závěr zodpovědní producenti, tak je to opravdu hodně smutné.

Hunger Games (2012)

Ach, jak velké zklamání mi tohle filmové zpracování přineslo...Když jsem četl knížku, úplně jsem řičel nadšením, jak se s takovým materiálem dá filmově pracovat, představoval jsem si parádní akci a těšil jsem se jako malý kluk. A to je asi právě ta klukovská chyba. První polovina je úplně zbytečně natahovaná a začne nebezpečně nudit, druhá polovina zase nevyužije právě toho velkého potenciálu, jejž knižní předloha skýtá. Mohli nečtenáři vůbec pochopit Lišku a Mlata a co se stalo mezi Katniss a Peetem v minulosti? Nebudu už dál naříkat, ale u dvojky je hodně co vylepšovat, abychom si všichni fanoušci-čtenáři přišli na své a byli z nás i fanoušci-diváci.

Laně (1968)

Až posledních pět minut to byl klasický Chabrol, jinak celou dobu roztahané, rozvláčné, unylé, sem tam inteligentní dialog či vtípek. Během dvou dnů zapomenutelný snímek.

Stín smrtihlava (2012) (TV film)

Klasická průměrná krimi na nedělní večer s málo uvěřitelnou Freimanovou v roli policejní šéfky, unaveným Vlachem a všudypřítomnou Bydžovskou. Aspoň, že to bylo ozvláštněno postavou Drobného v podání výborného Blažka.

Vyměřený čas (2011)

Sci-fi variace na Bonnie a Clyde říznutá Robinem Hoodem a urputným inspektorem Javertem.

Dům snů (2011)

Thriller se silným obsazením, ale s těmi zvraty scénarista neuměl vhodně pracovat, takže to totálně překombinoval. A dobří herci to nezachrání.