Bůh masakru (2011)

Věřím, že bych byl nadšený, pokud bych před pár měsíci nenavštívil Činoherní klub a neviděl tuhle skvostnou dialogovou hru naživo. Film působí vedle hry suše, odtažitě a nevýrazně. Nápad s telefonováním v Činoheráku vyřešili naprosto dokonale, že pokaždé vyvolala vlnu smíchu, ve filmu to spíše rušilo, přestože Christoph Waltz předvádí tradičně nejlepší výkon. Některé divadelní hry by měly nejspíš zůstat bez filmové adaptace, ať už se jí ujmou sebezvučnější režisér a herci.

Divoška (2008)

Roztomilá blbůstka na nedělní odpoledne, lze sledovat i jen jedním okem :)

Jumper (2008)

Průměrné akční sci-fi, které má několik plusů - Jamie Bella, docela slušný závěr, hvězdičku z O.C., pasáž z Říma. A těch minusů bude asi možná stejný počet - slabý scénář, Hayden Christensen, vlasy S. Jacksona, dějová linka s matkou, nedostatek akce. Suma sumárům čistý průměr, no, viděl jsem i horší filmy podobného typu.

Posedlost (1981)

Andrzej Zulawski pro mě představuje jednoho z nejsvéráznějších režisérů. Zatím jsem viděl pouze dva z jeho snímků, každý z nich byl originální a nezvyklý. Někde jsem se dočetl, že v Polsku byly jeho filmy přijímány vždy rozporuplně a je považován za kontroverzního tvůrce. Jeho Posedlost se mi těžce hodnotí, přemýšlím nad ní, ale přiznám se, že jsem smysl asi nepochopil dostatečně, nabízí se mi několik výkladů, z nichž některé jsou zachyceny v místních komentářích, nicméně se domnívám, že nejlépe to ví asi sám režisér. Isabelle Adjani předvádí fantastický výkon, scéna z průchodu se snad každému vryje do paměti.

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima (1975)

Zvláštní pohádka, jestli se vůbec dá nazvat pohádkou. Bulharský prvek všemu dodal specifický punc, místy je to trošku nuda. Myslím si, že děti do 12ti let tato pohádka nemůže zaujmout.

Čas (2006)

U Ostrova a 3-iron jsem byl šokován a nadšen, u Samaritánky jsem byl zklamán a u Času je to někde mezi. Začínám mít pocit, že ty nejlepší Kim Ki-dukovi filmy jsem viděl jako první a pak už to jde jen kvalitou dolů. Snad se mýlím...Anebo jsem třeba u Času dostatečně nehloubal nad hlavní myšlenkou a posláním filmu.

Psycho Cop 2 (1993)

Dávná reminiscence na tenhle "horor", pamatuji si však, že mě to ve dvanácti docela bavilo:-)

The Haunting of Sorority Row (2007)

Béčkový až céčkový horor, jenž mě ale neurazil ani nenudil, takže se na to dalo hodinu a půl dívat a občas se trošku bát. Scénář je však totálně provařený a podobnou zápletku jsme všichni něsčetněkrát viděli.

Zabijácké rekviem (2011)

Je to u mě na dobrých tři a půl hvězdičky, nejsem schopný si pořádně vytvořit názor na tento thriller, krimi či částečně komedii. Mélanie Laurent v netradiční roli, chameleon Cornillac v pro něj poměrně snadné poloze drsného policisty, jenž má občas problém s pravidly a výtečný Tchéky Karyo naopak v pro něj poměrně typické roli. Je to zvláštní směs napětí, vážné hudby, špetky romantiky a chladnokrevného krimi. A možná proto mi tahle žánrová směsice vytvořila mišmaš v hodnocení.

Senzační prázdniny (1967)

Asi jsem z komedií s malým, velkým Louisem odrostl. Zpočátku jsem se bavil, ale pak jsem už jen posouval hodinky, aby ta nudná trapnost skončila.