Čertí brko (2018)

Úspěch pohádky je určitě založen na umném zpracování, které zamíří jak na děti, tak na dospělé. Mně je trochu líto jedné věci - mám hodně rád Jana Cinu, považuji jej za velmi talentovaného herce a zpěváka, ale v této pohádce vynikají všichni, jen ne Cina. Možná je to úděl kladných hlavních postav, když pak záporáky obsadíte Budařem s Jeřábkem. Nedosahuje to kvalit legendárního S čerty nejsou žerty, ale určitě se na to dívat dá.

Všechno nejhorší 2 (2019)

Aneb další názorný příklad, že někdy je lepší pokračování opravdu netočit, i kdyby jednička byla sebeúspěšnější. Moje nadšení a natěšení z prvního dílu vyprchalo už asi po patnácti minutách, kdy se příběh zamotal do tak obludně nesmyslných sci-fi, že jsem uvažoval o vypnutí. Naštěstí se příběh opět točil kolem Tree, ale už to zkrátka není ono, drancuje se původní povedený námět jiným způsobem. Jessica Rothe na mě už ani nepůsobila tak roztomile jako v prvním díle. Tak nějak musím konstatovat, že všechno špatně a doufám, že tvůrce nenapadne natáčet ještě trojku.

Chvilky (2018)

Dvě hvězdičky za dvě filmové české hvězdy, Jenovéfu Bokovou a Jaroslavu Pokornou za jejich precizní výkony. Jinak marně hledám pozitiva - spousta zbytečných a nudných scén (suverénně vede dřevorubecká a záběry lesa), nesmyslné a hloupé dialogy, slabý scénář. A proto se nedivím, že v souvislosti s tímto filmem se hovoří pouze o Bokové. Na druhou stranu se mi moc líbí jiný úhel pohledu od uživatelky emma53 a takový komentář, byť je diametrálně odlišný od toho mého, plně respektuji. Zrovna jsem dnes četl rozhovor s Jenovéfou Bokovou, že si dává pauzu od herectví, to je trochu škoda.

Avengers: Endgame (2019)

Obrovské zklamání, zase půjdu proti zdejšímu proudu, ale nedá se popsat to natěšení se po epickém akčním spektáklu, jakým byl předchozí díl a rozčarování u Endgame, kdy jsem asi po třiceti minutách usnul. Děkuji kamarádovi, že si toho všiml a včas mě vzbudil, protože hrozilo, že celou stopáž prospím. Nudná první hodina, extrémně divná, zmatená a chaotická druhá hodina a konečně trochu akční skoro závěr a typicky americký úplný závěr. Takhle blbě zakončit sérii 22 filmů? Ale většině se to evidentně líbi a milionky budou určitě dál vesele naskakovat.

Trojí život (2018) (TV film)

S humorem a trapností je to tak padesát na padesát, jako oddechovka to určitě ujde a trojice Kubařová, Vagnerová a Rojková mužského diváka zcela jistě neurazí.

Alpy (2011)

Alpy jsou nejspíše nejméně divácky přístupným snímkem z dílny Yorgose Langhimose a mně také trvalo, než jsem se ponořil do děje. Spousta zvláštních scén, bizarní chování všech postav a nejasné vazby působí maximálně zmatečně. Opět mi to nedá a musím ocenit a vyzdvihnout jedinečnou originalitu a nápaditost.

Brimstone (2016)

Brimstone je brutální oslavou silného ženského ducha, jenž vzdoruje mužské ohavnosti a perverznosti. Navzdory mnoha odporným a dost násilným scénám, kdy dvě pro mě byly již naprosto za hranou, považuji Brimstone za dokonale propracovaný moderně pojatý western s vynikajícím scénářem a excelentními hereckými výkony. Zvláště Guy Pearce hraje to zrůdné hovado tak dokonale, že jsem si masochisticky představoval všechny možné scénáře, jak jej umučit a zlikvidovat. V dokonalém kontrastu k němu vystupují do popředí křehké krásky Dakota Fanning a Emilia Jones. A všechny fanoušky Her o trůny nejspíš potěší přítomnost dvou hvězd tohoto seriálu. Nějak se mi nedaří vybrat adekvátní filmy na velikonoční svátky, ale přebíjí to fakt, že jde o jednu větší perlu než druhou.

Špičák (2009)

S poděkováním uživateli RUSSELL za doporučení musím konstatovat, že jsem před chvíli zkouknul zatím nejlepší a nejoriginálnější Lanthimosův film. Je to asi nepatřičné, ale já jsem se u některých scén hodně nahlas smál. Líbil se mi celkový nápad, o podstatě a smyslu slov se můžeme dlouho přít a diskutovat, co si kdo představí pod pojmem klávesnice a zombík. Zajímal by mě názor nějakého odborníka z řad psychologů, ale neočekával bych úplně negativní reakci.

Tísňové volání (2018)

Stačí dvě místnosti, jeden herec, červené světlo a stejně je na světě nervydrásající thriller, kterým Dánové pro mě nepřekvapivě opět zabodovali a zaujali. Výborná záležitost na sobotní či jakýkoli večer.

Teroristka (2019)

Námět dobrý, provedení horší aneb nepovedený český pseudowestern směřující v závěru do tragikomické frašky. Nepatřím mezi ty, kteří by potřebovali vidět Ivu Janžurovou, jak se učí střílet ze všech možných zbraní a trénuje fyzičku. Byť zde musím uvést, že všichni opěvovali Francoise Ozona, že se mu podařilo francouzskou legendu Catherine Deneuve dostat do teplákové soupravy, Radku Bajgarovi se podařilo totéž v českém prostředí s Ivou Janžurovou. Martin Hofmann je skvělý jako vždy a díky Mostu jej bude nyní poznávat hodně diváků, Kristína Svarinská je neskutečně sexy a ostatní splňují svůj standard. Nemohu si ale pomoci, mám pocit, že nejlepší na všem byl ten hudební westernový podkres.