Zakázané království (2008)

Souboj Jackie a Jet je nejlepší moment filmu. Jinak je to bída a trápení co ani moc nepobaví.

Velká ryba (2003)

Já nemám žádnou výtku. Prostě vás to vtáhne a nepustí. Navíc spíš mi to připomíná alegorickou autobiografii Tima Burtona samotného.

Quantum of Solace (2008)

Komentář PSHIMI mi značně mluví co se týče akční stránky filmu. Skvělé nápady na scény,ale natočené to je naprosto na nic,a to že nejsou k vidění bond-hlášky s chlastem a HI-TECH ptákoviny mi nijak nevadí. Srovnání s CASINO ROYALE se nelze ubránit a můžou si za to tvůrci sami,když to pojali jako pokračování a zde QoS prohrává. Vyrobit to komplet tým od CASINO ROYALE mohlo to dopadnout vše jinak. Snahy o silněji vykreslené postavy skutečně selhávají a ač je příběh jednoduchý je složitě podaný. Nicméně to co se mi značně líbí je dravost a bezohlednost jakou se film a hlavně Craig nekompromisně od začátku do konce dere dopředu,jak tady někdo vyjádřil "jako pitbull". A to mě skutečně bere,nevím proč ostatní si stěžují na nedostatek akce. Akce je od začátku do konce až na jedno hlušší místo stále přitomna,jen není pořádně vidět :-D

Jezero smrti (2008)

Celková myšlenka a záměr poukázat na ni šokem se tomuhle snímku upřít nedá. Ale já se nudil,atmosféra beznadějě po mě nesáhla ani klackem a konec jsem naprosto čekal v takovém duchu. Jen tak tak to u mě dosahuje na ty tři hvězdy. Jako napínavý thriller rozhodně slabota.

Poltergeist (1982)

Ano,není to nadčasový film a trochu kouzla ztratil po těch letech,ale pořád je to výborná atmosférická duchařina,která rozhodně překonává na celé čáře tu kupu srač... filmů,kde se řezaj nohy a cákaj kubíky krve beze smyslu,bez příběhu a s přízviskem GORE. A já se na tenhle kousek vždy rád podívám.

Monstrum (2008)

A co tam máte dál ???????? No pravda,chci se dál nudit???

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Rozhodně zajímavý,poutavě natočený a vcelku aktuální dokument který má co sdělit. Jeho jedinou,ale celkově podstatnou vadou je,že je zcela jednostranně zaměřený,bez jakéhokoli náhledu na věc z více stran,čímž působí spíše jako obžaloba a ne dokument. Je na každém z nás,aby si udělal názor a vyvodil důsledky toho co mu je předkládáno a názor více stran zde naprosto chybí i když je tu častokráte zmiňována etnická mnohočetnost. A záverečné "ČESKÉ" rýpnutí o Mnichovské dohodě roku 1938 vyjadřuje celkový styl dokumentu,neb sice je to návaznost v pravdě až smutně ložená,ale tady to nemá co dělat.

30 dní dlouhá noc (2007)

Vedení režíséra je znát a Slade se opravdu snaží. Bohužel se to celé tak nějak u mě mine účinkem. Ano, je tu rozbořena spousta klišé, ale jenom být rebelem nestačí. Celková atmosféra filmu je tu hutná, ale bohuže právě místo toho, aby mě vtáhla do filmu mě držela v jakémsi odstupu a nadhledu což mi vadilo. Nápad o postupně vyhlazovaném alijaškém městečku je rozhodně skvělý, ale to podání není prostě ono. Sledujeme jen úzkou skupinu lidí, které se film věnuje a zbytek je jenom maso na porážku, ke kterému nemáme šanci najít jakýkoli vztah. Dokonce i upíři jsou pro nás jenom tvorové, co přišli odnikud a míří nikam. Nejlepší je scéna z obchodu, která korunuje celý film, ale utáhnout jej samozřejmě nemůže, natož Josh Hartnett a nejlepším hercem filmu je sekyra. David Slade má očividně rozhodně navíc a doufám,že nám to v budoucnosti dokáže.

Max Payne (2008)

Takové mrhání potenciálem se jen tak nevidí. Sice jsem nečekal bůh ví co,ale také jsem nečekal jednu velkou nudu ve všech směrech. Aneb jak vzít skvělou předlohu se silným příběhem a udělat z ní snímek kategorie pana Uwe Bolla. Pro mě osobně nekonečné zklamání. Jedna hvězda za celkovou stylizaci prostředí a nádech, který nebyl bohužel ničím naplněn.

Pekelná jízda (2008)

Jo mám rád mašiny,jo mám rád pěkný baby,jo mám rád rvačky,ale tenhle film se prostě a jednoduše snaží odvolat na starou filmovou scénu(neúspěšně a to ta stará nebyla také nijak zvlášť dobrá) a absolutně za každou cenu se snaží ukázat jak má obrovský "koule" a jakej má "styl" v tom příběhu jež není v podstatě není příběhem, ale jednou velkou absurdností. No přiznejme si to, drsnější a stylovější byl i "Řidič slečny Daisy". Ale i tak si mě jako motorkáře drží svým určitým kouzlem.