Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tom Cruise si samozrejme zaslúži absolutórium, že je stále schopný predvádzať takéto, povedzme že, psie kúsky. Fallout nie je najlepším filmom zo série a asi ani najakčnejším, no to vôbec neprekáža. Je to stále zábavné, stále hravé, svojim spôsobom aj inovatívne, no zároveň trochu otrepané a často dosť predvídateľné. No opakujem, tieto mínusy až tak veľmi oči nebolia. Séria Mission Impossible by mohla byť braná, ako James Bond súčastnosti ( súčasnosťou samozrejme myslím posledných 20 rokov ). Veľký počet filmov, ktorý zdá sa na teraz neustane. Filmy, ktoré na seba naväzujú, no v podstate veľký kontext k ich pochopeniu nepotrebujete. Hunt je ako vždy nejak zradený alebo postavený pred, nami zdanlivo, nemožnú úlohu či situáciu, no s pomocou svojej bandy a svojho umu, to vždy nejak polepí ( ako môžeme opäť raz vidieť vo filme ). Človek sa pri tomto môže dokonale odreagovať, no v podstate mu film nič viac nedá. Otázkou ostáva, či to vadí.

Final Space - Série 1 (2018) (série)

Začalo to ako taká mierne trápna snaha o vesmírnu naháňačku, kde bol humor síce celkom ok, ale hlavná postava išla svojim neustálim kecaním dosť na nervy a skončilo to veľmi zaujímavým cliffhengerom, ktorý mňa osobne namotal viac ako dosť. Niekto tu napísal, že prvá séria sa zlepšuje z časti na časť a ja nemôžem súhlasiť viac. Dokonca aj Gary prestane byť úplným tŕňom v oku tohto seriálu ( narozdiel od KVN-a, ktorý je asi najneznesiteľnejší produkt televíznej tvorby, aký som kedy videl ) a človek sa nie len baví, ale ho aj zaujíma každý ďalší krok postáv. Hurá na druhú sériu. Hurá na ( do ) FINAL SPACE.

Mission: Impossible (1996)

Až na tú záverečnú akčnú sekvenciu, ktorá vyzerala, že ju animovali tvorcovia Pata a Mata, je to vážne kvalitka.

BlacKkKlansman (2018)

Či už ste zástanca akejkoľvek rasy, jedno je isté, toto nebola len sonda do problémov dnešnej a minulej Ameriky. Téma rasovej neznášanlivosti a antisemitizmu panuje v takmer všetkých kultúrach. Smejeme sa alebo nadávame Američanom, že sú rasisti a že medzi sebou vedú žabo-myšie vojny, ale pravdou ostáva, že my sa od nich, v tomto ohľade, vôbec nelíšime. Poňatie filmu je však veľmi dobré a herci robia všetko čo dokážu, aby nám to podali najlepšie ako vedia. Od Johna Davida Washingtona, cez Adama Drivera, Tophera Gracea až po Jaspera Pääkkononena a ostatných sa nám dostáva to pravé herecké potešenie. 85 %.

Bohemian Rhapsody (2018)

Ani neviem vyjadriť aký som šťastný, že tento film konečne vznikol. Tí, čo ma poznajú vedia, že Queen je moja srdcovka, na ktorú nedám dopustiť. Práve preto, nie je prekvapením, že dávam 5*. To, že konečne vznikol film aj o nich, je niečo čo tento svet potreboval. Dnešná generácia potrebuje vedieť aké skvosty sa tvorili v druhej polovici minulého storočia. To, čo dnes vzniká a je púšťané v rádiách je oproti tomu praveká hudba ( až na pár výnimiek ). Naozaj sa nepamätám, kedy mi naposledy ( ak vôbec ) vyšli v kine slzy a to dokonca na začiatku filmu ( ale aj v strede a na konci ). Rami Malek bol brilantný, ale človek si nemohol pomôcť a celý čas sa mu díval na ústa, či ich otvára správne na text. Lenže, prišiel záver a s ním Live Aid koncert a to všetko prestalo. Jeho brilantný výkon sa zmenil na niečo neopísateľné. On musel byť v tranze alebo čo. On sa na Freddieho zmenil telom, chôdzou, pohybmi, no aj dušou. Bolo to elektrizujúce. Človek nebol schopný vnímať nič iné. Všetko ostatné v tej chvíli prestalo existovať. Exceloval a mi sme sa cítili, že sme tam v tom okamihu s ním a spievame s davom. Koho zaujíma, že si tvorcovia upravili niektoré momenty, koho toto len zaujíma ?? Mňa vonkoncom nie. Toto sa vážne oplatí vidieť v kine. Lepšiu príležitosť vidieť Queen v tomto rozsahu, kvalite a ozvučenosti už nedostaneme. 100 %.

Jasmíniny slzy (2013)

Film do všetkých strán kričí, aký je nenútený. Človek sa pristihne, že sa na sekundu nevie zorientovať, ktorá dejová linka prebieha. Cate Blanchett hraje skvelo, no nie raz máte chuť ju prefackať. Neodtrhol som v podstate oči z obrazovky celý čas, lebo na to nie je priestor, stále sa niečo deje. Woody lepí dokopy viaceré aspekty, ale nakoniec vás to nezaujíma, pretože film konči nejako ako zo života, nemá to filmové zakončenie. Neviem, snažím sa pár vetami vystihnúť, čo mi film dal, ale v podstate to je nesúrodá hmota, z ktorej čitateľ veľa nemá, za čo sa ospravedlňujem. Netreba však zúfať. Pár lepších kúskov som už vytvoril a dúfam, že pár ( čím viac tým lepšie ) ešte lepších ešte len vytvorím. 75 %.

Erin Brockovich (2000)

Film to je skvelý, no ja som aj tak celý čas čumel len na Juliine dudy. No a zadok ani nespomínam. 80 %.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 1 (2018) (série)

Zabudnite na J.K. Rowling a na dobrého čarodejníka Harryho, tuna sú čarodejnice zlé až do špiku kosti. Niektoré viac, niektoré menej. Vcelku podarená prvá séria, kde prím hraje hustá atmosféra a záludny dej. Dúfam, že nie som sám, ale Kiernan Shipka mi strašne pripomína mladú Hermionu. Sme navnadení, už nás len doraziť druhou sériou.

Charmed - Sweet Tooth (2018) (epizoda)

Bože, to je tak zlé. Prečo to stále pozerám ?? Asi len kvôli Rupertovi Evansovi. Toto nemôže dostať druhú sériu.

Spotlight (2015)

Relatívne pokojná dráma, ktorá celý čas stavia na precíznom vystavaní deja. Je to detektívka, je to investigatívna žurnalistika, je to emocionálny film, kde je paradoxne málo zjavných emócií. Skvelí herci, hlavne Mark Ruffalo ( uveriteľne ponorený do postavy ) sa mi veľmi pozdával. Zaslúžená cena Akadémie. 90 %.