Americká krása (1999)

Komplexnosť, to vystihuje Americkú krásu. Galakoncert v podaní Kevina Spacey, ktorý podal až diabolský výkon. Nenudil som sa ani pikosekundu a to by sa dalo povedať, že začiatok je pomalší. Celkovo však casting vyšiel na výbornu. Jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl a takéto úvahy často nerobím. 100 %.

Venom (2018)

Kritika je tu bohužiaľ na mieste. Teda v istých ohľadoch. Človek má naozaj niekedy pocit, že to strihal nejaký amatér. Priamočiare poňatie filmu síce nie je úplne zlé, ale zapríčiňuje to viaceré wtf momenty, kedy neviete, či za to môže vystrihnutá časť alebo zlý scenár. Taktiež musím dať za pravdu tým, ktorých záverečná bitka veľmi nepotešila. Je to dosť neprehľadné a som si istý, že by sa to dalo urobiť lepšie. V tomto filme je záporákom Riot, nie Carlton Drake, ten sa objaví nanajvýš v 5 scénach a aj to nie je veľká výhra. Ale aby som nebol len kritický k filmu, vyjadrím sa k istým názorom, ktoré sprevádzajú Venoma a nie som s nimi stotožnený ( vyššie uvedené výtky sú nedostatky, ktoré korelujú s výhradami ostatných ). Keď niekto napíše, že tu Tom Hardy prehráva a že sa do role Eddieho nehodí, začína má svrbieť ruka, pretože takýto človek si zaslúži po papuli. Tom je jedným z najlepších hercov súčasnosti a mám pocit, že zahrá všetko. Tak isto som nemal problém s ostatnými súbojmi a so She - Venom ( nazvyme ju takto, lebo ma táto premena dosť potešila ). 4* sú zo zaujatosti, ale kto dnes nie je ?? 75 %.

Muž z Vysokého zámku - Série 3 (2018) (série)

Tretia séria nestráca na kvalite, ba naopak. Herci opäť skvelí, niektorí síce viac otravní než iní. Dejovo sa výrazne posúvame a dostávame odpovede na niektoré naozaj fundamentálne otázky, ktoré sme si kládli od začiatku. Stále sa však dá s toho vyťažiť o mnoho viac.

Maniak (2018) (seriál)

Nedá sa povedať, že by sme boli svedkami úplného mindfucku, ale našli sa predsa len momenty, kedy som slovom f*** pri opisovaní zážitku nešetril. Tvorcovia všetko nakoniec veľmi pekne poprepájali a následne sme si mohli utvoriť akú takú mienku o čom to celé bolo. Nebudem sa tváriť, že dokážem vysvetliť všetky aspekty, ktorých sme boli svedkami, no čím som zhliadol viac častí, tým viac som bol nie len zvedavý ako sa to celé skončí, ale aký celkový zážitok si z tohto odnesiem. Emma a Jonah, ktorí tu hrali prím, boli jednoducho fantastickí. Myslím si, že na Golden Globes nepresedia celý večer len pri stole. Veľmi dobrý počin a viac takýchto retro-futuristických zážitkov.

Sicario 2: Soldado (2018)

Prvá polovica bola naozaj prísľubom, že sa dočkáme niečoho aspoň trochu podobného, ako bola jednotka, no druhá polovica, hoci je zrealizovaná výborne a sme svedkami naozaj dobrých hereckých výkonov, klesá na tempe a pre mňa neprináša potrebné rozuzlenie, s akým by som bol stotožnený. Postava Josha Brolina je síce na záver vykreslená vo svetle, že aj ten najväčší cynický bastard má svedomie a cit pre konanie správnych vecí, ale mne to akosi nestačí. Benicio Del Toro hraje úchvatne, v podstate ako vždycky, no ako vravím, koniec mi úplne nezalahodil. Jednoducho nedával ten najväčší zmysel. 65 %.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Celý film je v podstate o dialógu medzi Winonou Ryder a Keanu Reevesom, kde riešia komplikované sračky, ktoré v svojej podstate ukazujú akými cynickými nihilistami túžiacími po láske sú. Je vidno, že herci do toho dali všetko a bolo pekné vidieť pre zmenu vo filme niektoré aspekty reálneho života, ktoré sú podobné tým našim. Film mi prišiel ako slušné odreagovanie, aj keď pochopiť všetko, o čom tí dvaja točia je asi až nadľudské. Na rozdiel od iných sa mi film páčil a utvrdil ma v mojej ústrednej myšlienke, s ktorou som vstupoval do sledovania - navnadenie trailerom nebolo mylné a ja si zhliadnutie tohto kúsku užijem. 75 %.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Povedal by som, že slušné a vkusné, ale ničím nevýnimočné. Rutina tu nachádza svoju pravú tvár od hercov až k režisérovi ( povedať, že Meryl Streep a Tom Hanks hrali rutinne znamená, že hrali ako vždy fantasticky ). Niektorí z nás, jednoducho sledujú film a nemusia pozorovať kompozíciu hercov, kulís a priestoru v každej scéne. Nie každý je predsa nerd, že ?? 80 %.

Nejtemnější hodina (2017)

Písať o geniálnosti Garyho Oldmana by bolo ako nosiť drevo do lesa. Písať však o tom, ako bol potrebný takíto film je priam nutnosť. Je jasné, že film by mohol byť braný ako patriotistický výklad o mužovi, ktorý bol pri svojej inteligencii tak hrubo otravný a tvrdohlavý, no ja sa na to tak osobne pozerať nechcem a vlastne ani nemienim. Na to som si to až príliš užil. Ľudia v dnešnej dobe berú každý ďalší film o 2SV v podstate ako gýč. Neuvedomujeme si závažnosti takýchto a podobných skutočností a sme až naivne slepí pred tým všetkým čo bolo a čo môže byť. Nedokážeme vystúpiť z našej komformity a pozrieť sa na závažné veci z inej perspektívy, no tu už zachádzam do iných sfér. Najtemnejšiu hodinu si dokáže užiť každý, kto dokáže rozmýšľať vo veľkom a nevidí svet len dvojfarebne a v 2D a hlavne niekto, kto nie je ignorant a dokáže spájať súvislosti. 85 %.