• Krátkometrážní
  • Hudební

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Založené na skutočnej udalosti. Ukážka toho ako sa dobrý ľudia menia na zlých. "The Standford Prison Experiment" bol vlastne psychologický pokus, ktorý bol nápadom istého psychológa Zimbarda, ktorý prostredníctvom novín nalákal pár vysokoškolských študentov aby sa zúčastnili na spomínanom experimente, samozrejme nie zadarmo, bola im ponúkaná cena vo výške 15 $. Celkový čas trvania tohto experimentu bolo skrátených na šesť dní, keď si Zimbardo uvedomil že to všetko násilie má vplyv na ľudskú psychiku.

Miluj mě něžně (1956)

Musím uznať, že i keď sa jedná o priemerný film a taktiež prvú skúsenosť Elvisa Presleyho na hereckom plátne, tak čo sa týka hereckého výkonu, ma nemálo prekvapil. Vo filme stvárnil postavu najmladšieho zo štyroch bratov, Clinta Renoa, ktorý zostáva doma, aby sa postaral o svoju matku a farmu, zatiaľ čo jeho starší bratia Vance, Ray a Brett bojujú v americkej občianskej vojne... Vo filme si zahral po boku hercov ako sú Debra Paget a Richard Egan. Snímok sám o sebe má nejako zvláštne nebavil, musím dať za pravdu že nebyť Elvisa, tak by tomuto snímku jednoducho niečo chýbalo. Celý film najviac pozdvihli hudobné scénky v podaní samotného Elvisa.

Nowhere Boy (2009)

"Why couldn't God make me Elvis?" / "'Cause he was saving you for John Lennon!" || Snímok zachytáva život Johna Lennona, zakladateľa britskej rock'n'rollovej skupiny The Beatles, ktorá sa preslávila v 60. rokoch minulého storočia a dodnes patrí medzi neprekonateľné hudobné skupiny vôbec. Myslím že túto skupinu netreba veľmi predstavovať. Až na pár detailov je to môjho názoru celkom podarený snímok s famóznymi hereckými výkonmi. 80%

Věčně mladá (2015)

Film sa sústredí na Adaline (Blake Lively), ktorá po nešťastnej nehode, pri ktorej sa stane niečo čo úplne zmení jej život, zázračne prestane starnúť. Avšak nieje to najjednoduchšie pozerať sa ako vám vaša dcéra starne pred očami, až je staršia než ste vy sami. Nakoniec zostanete sami. Adaline sa musí s týmto "problémom" nejako vysporiadať, i keď to nieje jednoduché. Po istom čase stretne človeka, ktorý úplne zmení jej život, avšak má to jeden háčik. Prijať pravdu o Adalininom tajomstve. Plus za nápad čo sa týka podrobného opisovania s vedeckého hľadiska, čo spôsobilo že Adaline prestala starnúť. Pekný príbeh a sympatické obsadenie. 80%

Vymítač ďábla (1973)

Klasický hororový snímok ,ktorý zaujme snáď každého fanúšika hororu, ktorý vyvolával strach v divákoch už v dobe svojho vzniku. Film bol sfilmovaný podľa knihy Williama Petra Blattyho s rovnomenným názvom, ktorý taktiež písal aj scenár. O celkový dojem sa postarala rada známych hercov ako (Lina Blair, Jason Miler, Max Von Sydow, Ellen Burstyn či Lee J. Cobb). Triky použité pri vstupe diabla do tela dvanásťročnej Regan sú na tú dobu famózne, môžem spomenúť vznesenie nad posteľ, otáčanie hlavy o 360° či už schádzanie po schodoch, pričom bola otočená dole chrbtom. Film získal oscara za najlepšiu adaptáciu literárnej predlohy a taktiež za najlepší zvuk. Snímok sa stal kultovým dielom.

Metal & metalisté (2005)

Jednoznačne najlepší dokument ktorý sa zaoberá metalovou muzikou. Poteší každého fanúšika tohto hudobného štýlu a taktiež si myslím že práve tým, ktorý tento hudobný štýl neuznávajú, pravdivo vysvetlí že metalisti sú vlastne úplne normálny ľudia ako každý iný a viac priblíži tento hudobný štýl. Stretávame sa s odcudzovaním, pretože uznávame tento, pre nich "extrémny" štýl hudby. Zaslúžených 5*

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

"Spánok, tieto malé plátky smrti. Ako sa mi hnusia" . Edgar Alan Poe. Tretí diel zo série "Nightmare On Elm Street" sa sústredí na psychiatrickú liečebňu a konkrétne siedmych pacientov, ktorý mávajú desivé sny s "neznámym" vrahom, ktorý sa ich snaží pomocou snov zlikvidovať. Samozrejme nehovoríme o nikom inom ako Freddym Kruegerovi, psychopatickom vrahovi. V snímku sa objavuje Nancy (Heather Langenkamp), ktorú môžme poznať s prvej časti série. Zaujala miesto v psychiatrickej liečebni. Mávala rovnaké sny, čím dokázala porozumieť pacientom. Zúčastňuje sa spolu s Neilom na posedeniach s pacientmi, na ktorých sa snažia prísť na spôsob ako sa navždy zbaviť Freddyho Kreugera. Ale podarí sa im to ?

John Lennon: Happy Xmas (War Is Over) (2003) (hudební videoklip)

Neviem si predstaviť vianoce bez typickej vianočnej atmosféry, ku ktorej patria samozrejme aj vianočné piesne, a táto je jednou z nich. John a Yoko strávili veľa času v 60 a 70 rokoch podporou mieru, v roku 1969 sa nahromadilo veľké množstvo billboardov po celkom svete, ktorý hovorili "War is over! (if you want)/ Vojna skončila (pokiaľ budete chcieť). O dva roky neskôr sa tento slogan stal základom pre túto pieseň keď sa rozhodol Lennon vytvoriť vianočnú pieseň ktorá by mala proti-vojnový odkaz.

Vánoční prázdniny (1989)

Tento snímok som zhliadla nespočetne mnoho krát, snáď každý rok počas vianočných sviatkov a stále ma baví, jednoducho klasika. Vo filme sa nájde pár vtipných scénok a hlášok, taký pohodový snímok ktorý určite patrí k Vianociam.

Princ a tanečnice (1957)

Sklamanie. Nebyť okúzľujúcej Marilyn Monroe, pravdepodobne by som tento snímok nedopozerala do konca.