Vánoční prázdniny

• SK název

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Žádné Vánoce nesmí chybět rodinná pohoda u této skvělé komedie ! Tento rok jsme se bohužel spolehli na TV Prima a to, co s notoricky známým filmem dokáže udělat špatný dabing nás všechny vyhnalo od TV. Nicméně film je skvělý :-)(4.1.2003)

Tenhle film si moje maminka pravidelně pouští už asi n-tým rokem vždycky na Vánoce, a já, přestože už ho znám nazpaměť, většinou taky neodolám a podívám na něj po n+1-té. A pořád je hodně zábavný. Jedna z nejlepších opravdu bláznivých komedií všech dob. Bohužel existují 2 verze dabingu, a ta, co šla v TV zabíjí spoustu dobrých vtipů, takže si radši pořiďte originál s titulky a máte zábavu jistou.(23.2.2003)

Proč některé televize neustále znechucují diváky odstrašujícím dabingem? To by asi bylo na delší debatu, ale proto tu nejsme:) Jsme tu proto, že Vánoční Prázdniny jsou výborná komedie.(23.4.2003)

Pro rodinku Griswoldovic mám slabost, ale tahle taškařice mi přišla ze všech nejslabší. Hodně často dochází této komedii dech...ale na druhou stranu to nebylo tak často a protože se mi předcházející pokračování líbila naprosto absolutně, dávám čtyři...(16.4.2003)

Kdesi v jádru je vlastně taková buranštější verze jiné nezbytné vánoční klasiky, Caprova It's a Wonderful Life. Baví i po dvaceti letech a takřka dvaceti zhlédnutích. 85%(12.7.2007)

Nejlepší Vánoční prázdniny si užila rodinka Griswoldovic, a to téhož roku, kdy já se narodil, tedy v době Sametové revoluce. Ještě teď vzpomínám na chvilky, kdy jsem s tátou poprvé sledoval tuto praštěnou ale geniální komedie a při scénce, kde se chudák kočička prokouše až do nitra drátu a lehce jí elektrika osmahne jsem se řezal asi....půl hodiny. Ano, opravdu půl hodiny. Možná je to trochu sadistické to tady takhle přiznat, ale já si nemohu pomoci. Díky tomu se mi Griswoldova famílie okamžitě dostala do popředí zájmu a od té doby jsem sledoval každý jejich příběh o prázdninách. Přesto ale tyto Vánoční prázdniny bylo to první co mě s nimi mohlo potkat a jsem za to vděčný. Takovéto komedie pohladí na duši a příjemně potěší. Chevy Chase jako komik patří v Americe mezi elitu a za to mu skládám hold.(25.12.2007)

Scénář: John Hughes .. Pro mě nejlepší a nejzábavnější část ze série o rodince Griswoldovic. Až k Vám přijedou na Vánoční svátky rodiče, tchýně a bratr, určitě si neužijete tolik co při sledování tohoto snímku! Kultovní "řezání stromečku", osvětlování domu, sjezd na pekáči nebo přiškvařená kočička.. Vánoční stoprocentní klasika.(8.4.2005)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $71,319,526Tržby Celosvetovo $72,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,766,063 //počet predaných kusov 499,793Tržby za predaj DVD v USA $78,664,072 //počet predaných kusov 7,169,969║ strašná povrchná slabota ako toto môže niekoho baviť, fakt baviť a 83% na csfd, hmmm dobré /20%/(11.1.2009)

Taková ta osobní kultovka s výborným dabingem(vyhněte se tomu na Primě!!!), kterou si rád pustím každé Vánoce.Hodně pravdivá komedie o tom jak se většina rodin snaží s přemáháním stvořit tu pravou vánoční atmosféru.Přijede geniálně sarkastická tchýně Doris Roberts, senilní tetička se strýčkem a samozřejmě nesmí chybět addamsova rodinka bratrance Eddieho ve svém rozpadajícím se karavanu a zvracejícím čoklem: "Ano, nádherné vánoční ráno.Sníh na střeše, rodina v pohodě a kripl vypouštějící své hovna do mého kanálu!" "Zdar Clarku.Hajzl už byl plnej!" _ Vše se samozřejmě toho večera 24. prosince zvrhne... Všechny ty gagy vám neřeknu ale dojde i na výbuch kanálu a zásahovou jednotku.Jednoduchý, přiblblý filmeček ale nějakým způsobem ho miluju.(23.10.2005)

Předchozí díly o dovolených mě až tak nebraly (dovolená v Evropě mi dokonce přišla silně nevtipná), nejsem ani fanoušek Chevyho Chase, ale tento snímek se mi líbil moc - není tu snad gag, který by mi nepřišel vtipný a u některých jsem se skutečně popadal za břicho. Navíc hudba Angelo Badalamenti.(31.7.2003)

Popravdě z téhle komedie umírám smíchy, super, super, super!(23.10.2008)

(ne)Korunovaný král na poli stupidních (nikoli fekálních či trapných!) crazy komedií. Klasika bez které by žádné vánoce nebyly úplné.(26.1.2007)

::::::::::::::::: Každý rok se těšíme s rodinou na tuto komedii, až bude o Vánocích. Díváme se na ni každý rok a pořád neztrácí svůj lesk. Nezapomenutelné scénky, hlášky a vtipné dialogy, to tvoří z téhle, na první pohled nenápadné komedie nezapomenutelný skvost. Scénář je opravdu vybroušený do posledního detailu. Jestli máte chuť na nějakou tu Vánoční komedii, tohle je naprostá správná volba. ::::::::::::::::::::(9.12.2007)

Sváteční potvrzení faktu, že osmdesátky byly vskutku divná éra, o účesech nemluvě. Zatímco u nás tiše padala železná opona, u Chevy Chase padal hlasitě vánoční stromeček, ozdoby, žebříky a příbuzní. Čekala jsi snad metafyziku? Ne, ale tohle je vážně příliš fyzické.(26.12.2010)

Soundtrack Angelo Badalamenti: 1. Christmas Vacation - Main Titles (02:56) ,2. "Take It Russ" (00:30) ,3. Hey, Santa Claus (02:27) ,4. Clark's Remark (00:27) ,5. The Spirit Of Christmas (05:08) ,6. Shitter Was Full (00:43) ,7. Christmas Vacation Medley (05:04) ,8. Aunt Bethany's Arrival (02:17) ,9. Hallelujah Chorus (03:38) ,10. Feeding The Dog (00:40) ,11. Mele Kalikimaka (02:57) ,12. Clark Explodes (01:37) ,13. Here Comes Santa Claus (02:47) ,14. Eddie's Gift (01:12) ,15. Joy to The World (01:06) ,16. Hell's Threshold (00:51) ,17. Christmas Vacation - End Titles (03:10) ,18. Rocket's Red Glare (01:03) ,19. Filler (00:16) ,20. Holiday Road (02:12) ,21. Dancin' Across The USA (03:07) ,22. Holiday Road (02:20) ,23. Christmas Vacation - Radio Edit (03:23) ,24. Radio Commercial (02:20),(10.5.2011)

Plně souhlasím s tím, co už bylo řečeno - výborná komedie plná povedených gagů, ale ten dabing! První verze, kde Chevyho Chase namluvil Tomáš Juřička, je povedená, za tu druhou (se sípavým hlasem přesluhujícího Petra Olivy) bych věšel! Praktická ukázka toho, jak může špatný dabing poškodit dobrý film.(20.2.2003)

„Hej, Griswold, kam si myslíš, že sa ti taký blbý stromček zmestí, ha-ha-ha?“ – „Prehni sa a uvidíš.“ – „Čo si to dovoľuješ sa so mnou takto rozprávať?“ – „Nehovoril som s tebou.“ Najväčší vianočný stromček v Spojených Štátoch, najvýbušnejšie osvetlený dom v ulici, najotrasnejší susedia a jedna protivná veverica, ktorú treba čím skôr zabiť a zožrať. VIANOČNÉ PRÁZDNINY sú (po kultových PRÁZDNINÁCH V AMERIKE a priemerných PRÁZDNINÁCH V EURÓPE a pred mizernou DOVOLENKOU V LAS VEGAS) ďalším dobrodružstvom „amerických Miazgovcov“ v skvelom podaní Beverly D´Angeloovej a Chevyho Chasea (deti sa v jednotlivých dieloch menili, tu napr. hrá dcéru Juliette Lewisová). Nechýbajú trademarky série (let autom či vnadná krásavica, privádzajúcajúca konzervatívneho Clarka do zakázaného raja neverných rozkoší), výborné hlášky („Septik bol plný.“), skvelé podporné postavičky (okolo stromčeka sa stretáva široká griswoldovská rodina, vrátane vzdialených a senilných príbuzných, ktorí nosia v darčekoch to, čo mali doma poruke, napríklad mačky, želé či kompóty po záruke - plus nesmie chýbať bratranec Eddie Randyho Quaida, malý duchom, veľký srdcom) a zasnežená vianočná atmosféra. Tá stavia hrozne vtipnú snímku po bok PERINBABY, MRÁZIKA a SÁM DOMA 1 - 2 k najultimátnejším vianočným tutovkám.(14.12.2004)

Sice tohle neni nejlepsi film, kterej jsem od National Lampoon videl, ale je to skutecne zabavnej vanocni film pro celou rodinu. Pribeh se v podstate omezuje na par dnu pred svatkama a velke pripravy oslav Vanoc, ale Griswoldovi problemy proste nemaj chybu. Navic se tu objevuje mlada Juliette Lewis a hlavne humusak Randy Quaid. Kdyby se secetly vsechny fory ve filmu, tak by nich asi zas tolik nebylo, ale prislo mi, ze to je tim, ze tvurci si pred kazdym velkym forem pripravujou pudu a postupne pointujou situaci az k foru a hned po nem si zas zacnou pripravovat cesticku pro dalsi for a tak to de vlasne celou dobu filmu. Az na par dojemnejsich chvilek, kterejch nastesti neni moc. Navic tu je par odkazu na jiny filmy, treba takovej Chevy Chase s motorovkou je proste dokonalej. Proste vyborna vanocni komedie s nekolika skvelejma forama a pohodovou atmosferou.(27.12.2006)

Chevy Chase a jeho rodinka opět nezklamala!! Tenhle díl navíc považuji za nejlepší z celé série.Tohle je přesně ten typ filmu, bez kterého si neumím představit Vánoce..... opravdu jedna z nejlepších komedií o vánocích ......(25.9.2007)

"POTŘEBOVALI JSME RAKEV, CHCI ŘÍCT STROMEK..." Cesta do lesa pro vánoční stromek prorážející pak větvemi okna, nesvítící žárovková výzdoba na střeše, prkna na půdě, šílená jízda na plechovém bobu, vyschlý krocan, uškvařená kočka, Clarkovo šílenství, hon na veverku, úder SWATu, výbuch zaplynovaného kanálu... Rodinným životem posedlý Clark W. Griswold v podání Chevy Chase patří bezesporu do panteonu nejlepších komediálních postav a VÁNOČNÍ DOVOLENÁ, kterou se Chase velkolepě rozloučil s pro něj úspěšnými 80. léty, byla vždy mým nejoblíbenějším a spolu s jedničkou nejsjížděnějším dílem série (a zároveň jediným sequelem série, který má svůj spin off - VÁNOČNÍ DOVOLENOU BRATRANCE EDDIEHO). Griswoldovi pro jednou zůstávají doma (bohužel chybí úžasný ústřední Vacation song Holiday Road), ale vrací se bratranec Eddie i Clarkovo trapošení před prodavačkou v obchodě (v jedničce balil holku nato, že je tajný agent). Dnes už se zdaleka tak nenasměju, ale z nostalgie a protože každá druhá scéna je "kultovní", nemůžu jít pod čtyři.(11.9.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21