Monstrum (2008) odpad!

V živote som nevidel väčšiu vykrádačku iného filmu ako bol tento. Cloverfield skopírovaný do posledného detailu a k tomu natočené tým najidiotskejším spôsobom ako sa dalo. Úplne rozhádzané a neprehľadné, kedže sa každých 10 sekúnd objavili nieekde inde. Ešteže občas začujem nejakú policajnú sirénu alebo výkrik, keďže väčšinu času ani nemám poňatie čo sa deje, pretože aj keď išlo o efekt, kamera je tak roztrasená, že nedokážem sa na to ani pozerať a všetko pripomína iba šmuhy. A oháňať sa tým, že som američanka človeku určite život nezachráni. Aspoň sa to odohrávalo v Japonsku, pretože USA sa stalo pre takéto katastrofy magnetom.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Úžasný dokument o Afrike, ktorý by si mal pozrieť každý dobrodruh. Človek sa dozvie o Afrike veľmi veľa vtipným spôsobom priamo od aktérov, ale aj náhodných ľudí z prvej ruky a uvedomí si, ako ľuďom stačí málo, aby boli šťastní. Mladí si plnia sen a preto je to takto jednoducho pojaté a s nadhľadom povedané. Oceňujem takéto cestopisy a určite si pozriem ďalšie diely Trabantem.... "Všechny Českí holky jsou dobrí, až na nejaký výnimky. Nekterí jsou třeba mrtví. U nás žádna rybačka ješte nebyla. Žádná pusa jóóó... Žádna libačka, šukačka... Je to pro mně peklo!!" :D

Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

Konečne sme sa dočkali pravých Aktov X. Tých 5 prvých epizód ma absolútne nebavilo a nemať tú svetoznámu nálepku Aktov X tak končím s pozeraním po druhom dieli. Ale konečne aspoň 1 epizóda, ktorá skutočne stojí za to pozrieť!

Rezistence (2015)

Prvá hodina filmu čistá nuda a aj keď sa niečo stalo tak mi to pripadalo buď ako čiastočná vykrádačka Matrixu. A takisto prehnane precitlivená až urevaná "hviezda" mnou akosi ani nachvíľu nepohla. Aspoň tie špeciálne efekty zachraňovali väčšinou dosť nelogický dej. Keď sa konečne rozuzlí o čo v skutočnosti ide, dostal som strašné deja vu ako keby som pozeral Maze Runner (Labyrint). Tieto 2 filmy sú skoro ja jedno kopyto a záver je taký istý - "celý život sme vás klamali- vyjdite von zpoza steny" . Nebyť zaujímavých špeciálnych efektov tak to zrejme ani nedopozerám do konca.

Challenger (2013) (TV film)

Celý príbeh je taký ťahavý až miestami nezáživný. Je jasné, že na takejto téme sa nedá udržať napätie počas celého filmu, ale trochu pridať na dynamike by nebolo naškodu. Hlavne keď hlavnú zápletku (výbuch) ukážete hneď na začiatku a už sa nemáte kam pohnúť a len sa držať vopred určeného zámeru. Ale uznávam, že sa režisér nedržal len posádky a vyšetrovacej komisie, ale trochu zabrdol aj doživota fyzika Richarda Feynmana. Jeho snaha o vyšetrenie tragédie bola najzaujímavejšia z celého deja a v podstate ma ani tak nezaujímala tragédia ako jeho životný príbeh.

Most přes řeku Kwai (1957)

Úžasný a fantastický príbeh vojakov, ktorí aj keď sú v zajatí, stále bojujú za svoju zem. Je vidno, kto má svojú národnú hrdosť a kvôli svojmu vlastenectvu urobí pre krajinu čokoľvek. Či ten most odpália, alebo nie, mi bolo na konci absolútne jedno, hlavne že si veliteľ uvedomil, čo chcel spáchať. Určite si ho musí každý fanúšik vojnových filmov pozrieť.

400 Days (2015)

Docela slabý pokus o postapokalyptický film s astronautami. Ak niekto čaká, že sa tu objaví nejaká zmysluplná akcia, tak bude veľmi sklamaný. Myšlienka sa cení, ale chýba tu nejaký vyšší cieľ, alebo aspoň odkaz do budúcna. Plus neznášam otvorené závery. Režisér si povie: "Ok, nechajme to otvorené, keď to niekoho zaujme spravíme pokračovanie." Hádaj čo! Takéto blbosti radšej nechajme zapadnúť na smetisku dejín. Jediný zaujímavý herec bol ten psychopat. :)

Ostrov (2005)

Celkom dobrý nápad na film, ktorého hlavný problém bude aktuálny o niekoľko desiatok rokov. Síce tam nie je vyriešená myšlienka, ako to bude pokračovať ďalej a ako sa budú k takýmto klonom stavať bežný ľudia, ale to mi až tak nevadilo. Ale na druhej strane, prežiť pád zo sedemdesiateho poschodia je pritiahnuté za vlasy. A takisto miestami (čo bol pre mňa najväčší film-ničiaci faktor) je očividné vykrádanie Matrixu -plus tá trasúca sa kamera pri akčných scénach skôr kazila zážitok ako umocňovala. Ale na akčný sci-fi celkom ujde.

Fear the Walking Dead: Flight 462 (2015) (seriál)

Nahodou je takáto miniséria skvelý nápad. Veď predsa akonáhle skončí diel z Walking Dead tak musíte znovu čeliť krutej realite. A potom si zrazu spomeniete, že ešte vyšlo nové minútové video. A hneď máte krajší deň! :)

Kód Enigmy (2014)

Zaujímavo spracovaný príbeh priamočiareho až arogantného génia vždy zaujme, ale nebolo to tak pútavé, aby sa človek pozeral s otvorenými ústami. Viem, že takéto typy ľudí sú iné, ale na môj vkus bolo vo filme až prehnane príliš veľa emócií a skôr som čakal viac historických súvislostí. Veľmi sa mi páčil nápad režiséra, kde bola každá krátka pasáž z prítomnosti, vysvetlená minulosťou. Je to nevšedný ťah, z ktorého si každý dokáže poskladať mozaiku, pričom sa film stane viac tajomným. Konečne životopisný príbeh, ktorý ma dokázal od začiatku zaujať a trochu aj prinaučil vojnovej histórii.