• Publicistický

Susedia - Sťahovanie (2018) (epizoda)

Po desiatich rokoch bol opätovný štart Susedov nad moje očakávania, aj keď veľmi dúfam, že 4. séria prinesie scénky a hlášky kvalitatívne aj humorne porovnateľné s 1. až 3. sériou. Zatiaľ som sa celkom pobavil. 75%

Televízne noviny (1996) (pořad)

Čím ďalej, tým sa mi zdá spravodajstvo TV Markíza viac bulvárizovanejšie a menej objektívne. Sledovanosť mi kazia aj reklamné prerušenia, ktoré do tohto typu programu určite nepatria. 35%

Doba ledová (2002)

Kvalitná rozprávka s krásnym príbehom. 85%

Muži v naději (2011)

Malo to niečo do seba, len celkovo sa mi to zdalo veľmi gýčové. Našlo sa tu pár vtipných scén, čo samozrejme oceňujem. 50%

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Opäť výborná komédia, ale mohlo to byť o niečo originálnejšie. Veľa scén bolo len pozmenených oproti prvej časti. 50%

Pupendo (2003)

Ďalšia zaujímavá sonda do života za socializmu. 80%

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Musím uznať, že projekt Mária Terézia sa vydaril nad moje očakávania. Príbeh bol podaný jednoduchou, no pochopiteľnou formou. Škoda, že po jej korunovácii za kráľovnú Uhorska dej nepokračoval ďalej, ale náhle skončil. Očakával som aj spracovanie jej reforiem, ktoré niektoré z nich pretrvávajú dodnes. 70%

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Starý dobrý rodinný film, ako sa patrí. Určite najviac zažiaril Tomáš Hollý, ktorý priniesol tomuto snímku tú pravú atmosféru. 80%

Mrazík (1964)

Filmová klasika ako sa patrí. Pekný príbeh aj prevedenie. 80%

Sám doma (1990)

V jednoduchosti je aj sila. Celkom jednoduchý námet premostil do populárneho filmu svetových rozmerov. Mne sa osobne páči aj vďaka dobrému hereckému obsadeniu. 75%