Hra o trůny (2011) (seriál) odpad!

Zničili ste mi život.

Zrodila se hvězda (2018)

Netreba veľa slov. Umelecký skvost, Stefani Joanne Angelina Germanotta alias Lady Gaga je skutočná umelkyňa. Tak ako už v 5. sérii American Horror Story: Hotel ukázala, že nemá ďaleko od toho aj hrať, tak teraz to úplne potvrdila a ukázala celému svetu, že hranie jej celkom ide. Navyše, nech mi hovorí kto chce, čo chce, už dlho si stojím za tým, že Lady Gaga je veľmi krásna žena. Urobili veľmi dobré rozhodnutie, keď nakoniec vybrali Lady pre túto rolu a nie Beyoncé... Och, to by podľa mňa bola chyba, tá už mala možnosti sa predviesť vo filmoch... vieme ako to dopadlo. Z mojej strany jednoznačne zaslúžených 9/10.

Obecná škola (1991)

Obecná škola Nikdy som nemal v obľube česko-slovenské filmy, ale pred niekoľkými rokmi sa tento názor začal postupne meniť a ja som si pozrel Obecnú školu. Páčila sa mi postava Igora Hnízda a to ako buchol po tabuli. Podľa mňa to malo skutočne štýl. Odvtedy som ho videl ešte niekoľkokrát a začal som si vychutnávať aj česko-slovenské filmy. Pochopil som, že mnohé sú veľmi hodnotné a Obecná škola patrí k nim. No ju som videl viac-menej ako dieťa, až pred asi troma týždňami som ho videl zas a skutočne pochopil, o čo pánovi učiteľovi ide. Teraz, keď som starší som mal možnosť tomu skutočne porozumieť. A tak som veľmi rád, že cez tento film som mohol začať milovať slovenskú a českú filmografiu.

Povstání strojů (2006) (TV film) odpad!

Dokonalé pobavenie. Napriek tomu, aké vtipné bolo pozeranie tohto filmu, som ho ohodnotil celkom objektívne a myslím si, že tento film si zaslúži skutočne odpad! Možno pán režisér tou Vzburou chcel poukázať vzburu proti dobre hodnoteným filmom a proti dobrej kinematografii a chcel ukázať, že nie každý film musím byť hodný Oscara. Videl som ho, keď som bol s bratrancami a bratom v Holandsku a minuli sa nám dobré filmy, ktoré sme mali na DVD, no môj bratranec odniekiaľ vytiahol jedno DVD a na ňom bolo napísané s červenou fixkou Vzbura strojov. Už po prvej minúte filmu sme si boli vedomí, čo za chuťovku nás skutočne čaká. Počítačové scény, scenár, rekvizity, herci a skutočne v neposlednom rade „Režisér s veľkým R" boli úplne nanič. Dokonca som mal o ňom prezentáciu, pretože ma zaujal fakt, že niekto dokáže natáčať tak bizarné filmy ako je Vzbura strojov, alebo Piranhaconda, či Dinocroc vs. Supergator. Ak sa pýtate, kto na tieto výmysly chodí, tak je to ešte nespomenutý Jim Wynorski. Už podľa názvu filmu viete, čo za umelecký akt vás čaká. A skutočne aj pri Vzbure strojov je tomu tak, nedokážem sa veľmi smiať na dnešných komédiách, sú to podľa mňa braky, no keď sa potrebujem z chuti zasmiať, tak už viem, po čom má siahnuť. Neprekonalo to Little Herculesa, (ten film pre zmenu hodnotím 0,1/10) a moje hodnotenie Vzbury je 2/10.

Domek z karet (2013) (seriál)

Nikdy by som si nepomyslel, že k mojim obľúbeným režisérom sa dokáže niekto ešte pripísať a dokonca ich aj prekonať. Dôkazom toho, že to niekto skutočne dokázal je David Fincher. House of Cards je skvelá seriálová pochúťka. Sám som bol prekvapený, že ma to tak chytilo, pretože som som zaťažený na neuveriteľnú dejovosť a hlavne akciu, neočakávané zvraty. To všetko House of Cards úplne nemá. Až na scénu zo začiatku 2. Série tam skutočne skoro žiadna akcia nie je. No to všetko vynahrádza pohľad na vzťah Franka Underwooda (Kevin Spacey) a Clair Underwood (Robin Wright). Taká úprimnosť voči sebe navzájom. To bola prvá vec, ktorá do chytila. Niečo podobné ako keď som prvýkrát jedol kebab. Raz som ho ochutnal a odvtedy sa neviem zbaviť chuti naňho. Tak je to aj s House of Cards, keď som raz dopozeral prvú časť 2. Série, už som jednoducho nevedel odtrhnúť oči. A keď raz prišiel ten smutný okamih, kedy sa skončila tretia séria, vedel som, že moja túžba bude uhasená až pri začiatku 4. Série a tak mi teraz neostáva nič iné, len čakať. Ak by som mal ohodnotiť jednotlivé série, ta 1. SÉRIA 9,2/10; 2. SÉRIA 9,1/10; 3. SÉRIA 8,2/10. Dúfam, že 4. séria prekoná všetky ostatné.

Kill Bill (2003)

Typický Tarantino sa tak, ako pri iných jeho filmov, vyhral úplne dokonale aj v Kill Bill vol. 1. Keď som si ho prvýkrát pozrel, začal sa vo mne objavovať pocit, ktorý som dovtedy nepoznal a to láska k filmu a dokonca, samotné umenie. Pretože tento snímok považujem za jeden z najumeleckejších akých som videl, spoločne aj s vol. 2. Scény, prepojenia s iným filmami, hudba, herecké výkony, kamera, strihy, to všetko bolo práve pri tomto filme úchvatné. Prepojenie s inými filmami som myslel Lady Snowblood (Shurayukihime), vďaka ktorému Kill Bill vznikol a podľa hlavnej hrdinky z tohto japonského filmu z roku 1973 bola vytvorená a zároveň oblečená aj O-Ren Ishii (Lucy Liu) v záverečných scénach filmu. Niektoré soundtracky boli tiež použité z pôvodného japonského filmu. Niekoľko scén bez strihu, kde sa pohybuje kameraman za postavami, konkrétne jednu mám namysli, počas ktorej ide pieseň Woo Hoo a postavy sa v scéne menia. To svedčí práve o Tarantinovi ako puntičkárovi, ktorý si skutočne potrpí, aby výsledný efekt bol dokonalý. A čo povedať o scéne, kde každý očakáva more červenej, životne dôležitej scéne, pričom sa farba filmu zmení na čiernobielu a začína sa niekoľko minútová časť bez monológu/dialógu a len samé sekačky, až nereálne striekanie krvi alebo amputácie končatín. Mnohí ľudia tento počin hodnotia veľmi negatívne. Ale prečo, ja pochopiť neviem. Ten kto má rád Tarantina, tento film určite dokáže veľmi oceniť. Čo sa týka príbehu... Je to menší kameň úrazu, ale tiež sa to nedá určiť ako nejaké veľké mínus pre tento film, pretože Kill Bill nevyžaduje nejaký parádny dej a neuveriteľné zápletky s neočakávaným rozuzlením. Presne o tom Kill Bill vol. 1 nie je. Takže, kto si chce pozrieť niečo, hodnotné pre dušu, nech si radšej pozrie Sedem. Odo mňa tento film dostáva jasných *****, komu sa nechce počítať tie hviezdičky - sú päť. A komu sa nepáči tento názor, nech sa skúsi skutočne na film pozrieť z umeleckejšieho hľadiska. Ak sa ma niekto spýta, ktorý film odporúčam je to vždy práve Kill Bill vol 1 a rovno poviem aj Kill Bill vol 2.

Zmizelá (2014)

Gone girl David Fincher zas a znova potvrdil svoj talent pri natáčaní tohto filmu. Skoro počas celého filmu som mal husiu kožu, bol som nadšený, už len ten temný začiatok alebo ich zoznámenie ma privádzalo do úžasu. V polovici som otvoril ústa od nadšenia a mal som ich otvorené až do objavenia posledných tituliek. Doteraz mne neznáma Rosamund Pike sa vďaka tomu filmu postupne prebojúva až na úplný vrchol. Veľmi ma jej postava nadchla, skutočne sa do tej roli vžila a bolo to veľmi dobre vidno. Na druhej strane ... Ben Affleck ma až tak nedostal. Rosamund to pekne vykompenzovala. (Dokonca som sa snažil učiť písať tak ako ona do svojho denníka, mala nádherné písmo.) Aj Neil Patrick sa vie pekne uchytiť svojej roli. Na to, že má partnera a je homosexuál, stále dokáže zahrať presvedčivého milovníka žien, po prípade v tomto filme, milovníka jednej ženy. Veľmi sa páčilo prelínanie minulosti a prítomnosti, pretože ma to stále vťahovalo viac a viac do deja. A tým pádom to pre mňa vôbec nebolo nudné. Teraz, keď už viem, čo všetko sa vo filme stalo, tak by som si to už ďalší krát nepozrel. Maximálne dvakrát mi to stačilo. Bola to pekná hra s ľudskou mysľou a psychikou. Moje hodnotenie 8,0/10. Vrelo odporúčam.

Mechanický pomeranč (1971)

Mám veľmi rád, keď môžem povedať, že film na mňa pôsobil veľmi umelecky. Žiaľ takých filmov je neuveriteľne málo. No ak mám dať niečo na vrchol umeleckosti a gracióznosti, tak je to bezpodmienečne Clockwork Orange. Priznávam sa, že som ten film musel pozerať na trikrát, teda, že až na tretí krát som si ho skutočne pozrel. Dvakrát predtým som to vypol ešte na začiatku. Sám nerozumiem, ako som mohol byť tak hlúpy. Netreba písať k tomu veľa slov, podľa mňa je to vrcholné dielo, masterpiece, Stanleyho Kubricka. Úžasná hudba Ludviga van dodávala tomuto filmu skvelú atmosféru, dokonca teraz Ludviga van počúvam často vo voľnom čase. Jednoznačne hodnotím tento film tak, asi ako nikdy žiaden film neohodnotím a nikdy som neohodnotil. u mňa je to jednoznačne 10/10. Všetko bolo maximálne dokonalé.