Mise na Mars (2000)

Co se mi líbilo: ksicht Connie Nielsen Co se mi nelíbilo: všechno ostatní Scénář mizerný, výběr herců mizerný, až na Garyho Sinnise, Robbins se do těchto filmů absolutně nehodí, hudba Morriconeho byla totálně out, horší počin tohoto tvůrce jsem, myslím, ještě neslyšel, režie naprd, přestože měl film jen 109 minut, nudil jsem se ve velkém. Atmosféra na lodi nulová. Když to srovnám třeba se Sunshine, vypadá Mise na Mars jakoby to někdo točil na koleně doma. 31/7/16 - protože lilo, byla těžká bouřka, všechno jsem měl hotovom koukl jsem, dnes odpoledne, celkem svěží, na tento film znovu. Brian fde Palma nemá vůbec důvd takové sračky točit. Ale nejdůležitější je opětovné zjištění, že Ennio Morricone, kdyby nenapsal hudbu kl Tenkrát na Západě, díky níž je slavný, tak by neznamenal vůbec nic. Ty jejho neustálé smyčce sere úplně všude, lhostejno, zda jde o sci-fi z MArsu nebo o western ze zasněžených pokců Wyomingu.Je to jako přes kopírák, ten chlap není schopen použít nic, než orchestr ve stylu a la Holywwod padesátých let . ZAtímco hudba by měla, u filmu, vždy podporovat atmosféru filmu a být obrazu adekvátní, Morricone sere furt totéž, kamkoli se podíváš. Je to trozhodně nejpřeceňovanější hudební skladaterl vůbec. Než jeho hudbu k filmu, tak radši žádnou. A sere mě, jak mu tu všichni lezou do zadku.

Obchodník se smrtí (2005)

No, že by byl film strhující, to bych říct nemohl. Cage mi v něm jaksi nesedí. Nemůžu si pomoct, ale ani na popáté mě film neoslovil. Jaksi jsem Cagemu neuvěřil. A v tom případě, i kdyby bylo všechno ostatní na pět hvězdiček, nemohu dát víc, než hvězdičky tři. I přes mou velkou snahu film kolem mě profičel bez jakéhokoli zvýšení adrenalinu.

Bídníci (2012)

LENNY M.-jestli to nebude tím, že na muzikál by se mělo chodit do divadla a nebo tím, že my, Češi, jsme již neustálými novými a novými muzikály naprosto znechuceni. Osobně se domnívám, že zrovna Bídníci jsou takové téma, které si zaslouží spíš klid, mluvené slovo a ne popěvky. Domnívám se, že Viktor Hugo se musí v hrobě obracet. Hodnocení *** mě mile překvapilo, na rozdíl od Tebe, protože mi signalizuje, že ne všichni Češi jsou banda kýčařů. Já muzikály považuji, do značné míry, právě za kýče, obzvlášť, pokud jsou takto zpracovaná klasická témata.

Temný rytíř povstal (2012)

Jedna velká nuda. Nolan, jako často, vaří z vody, tahá nápady až z paty. Oproti Batman Begins je tohle úplná sračka, nikolivěk však jako Temný rytíř. To je sračka ještě větší. U Temný rytíř povstal mě oslovily jen dva momenty. Ač se to, na první pohled, nezdá, souvisí oba spolu. Jednak je to moment, kdy Bane v momentě, kdy Batman nechal zhasnout světlo v prostorách, kde měl proběhnout jejich souboj, řekl, že sis, Bruci Wayne, nepomohl, protože ty ses na světlo adaptoval, zatímcoi já jsem v něm vyrůstal.....to byl silný monolog, a druhý, kdy bylo Bruci Eayneovi sděleno, že přišel, s výjimkpou baráku, o všechno. On totiž, Bruce, v bohatství vyrůstal, takže se na chudobu musel teprve adaptovat, ale dost dlouho mu to nedocházelo. To byly dva momenty, které mě vzaly. Jinak velká slabota, vidím, že milovníci Batmana a současně Nolana, jsou naprosto nekritičtí. Hezky to popsal Woody, s jehož názorem se naprosto ztotožňuji. Nolan by si měl vzít dekádu neplaceného volna, protože to, co předvedl od roku 2006, je jeden větší propadák, než druhý, včetně Počátku. Zatímco TRB má fíling, má koule, má spád, filmy po něm, bez výjimky, jsou vhodné pro pacienty, trpící insomnií.

Bourneův odkaz (2012)

Dobře natočené, Jeremy Renner je věrohodný stejně, jako byl Matt Damon. Jenže scénář příliš vykrádá předchozí díly. Úplným vrcholem pak byla honička v závěru filmu v Manile. To, teda, filmu velmi ublížilo, stejně, jako honička po střechách skoroslumu. U každé scény jsem dokázal přesně určit, kde jsem ji už viděl a problém je, že vždy to bylo v některém z předchozích dílů. Zaujal mě ale začátek, konkrétně první třetina filmu, ta byla docela dobrá. Výtečný výkon podala, nakonec, jako vždy, Rachel Weisz, Jeremy byl taky dobrý. Ale s takovým obsazením, páni, Norton, Keach, Glenn by se z toho dalo vytlouct mnohem víc. Nicméně, kde nic není, ani čert nebere a tak za všechno může scénář. To byla daleko největší slabina filmu. Nutno ale dodat, že pokud by předchozí díly neexistovaly, byl by to docela dobrý film. Ale díky sprosté vykrádačce je Bournův odkaz jen slepencem záběrů z předechozích dílů. Jinak je vidět, jak každý od filmu očekáváme něco jiného. Zatímco mě první třetina vyloženě oslovila a závěrečnou sekvenci považuji za film zybtečně devastující, takový Lima to viděl přesně naopak.

Total Recall (2012)

Prachsprostá technická onanie, něco, jako když se nás snaží oblažit svou hrou na elektrofonickou kytaru třeba takový Yangwie Malmsteen. Technická dokonalost, vytříbenost, ale dějově ploché a nudné. Tak na mě působí tento remake. Mimochodem, absolutně nechápu nadšení mnohých na Kate Beckinsale. Ne, že by to nebyla pohledná šťabajzna, ale to ucrpávání si do trenek, to fakt nechápu. Nehledě na to, že je to absolutně cšpatná herečka, která sází jen na své tělesné proporce. To je vždy blbě. Počítám, že ještě tak 5 let a může do důchodu. Oproti původnímu filmu je děj nehorázně ořezán, mnohé postavy tam vůbec nejsou a skutečnost, že Wiseman umístil celý děj na Zemi, tomu taky nepřidá. Velké zklamání. Za vše hovoří fakt, že stejný názor jako mám já, má na film i mlj 15 letý syn, se kterým se často rozcházím v názoru na tyhle filmy. Například Avengers považuji za odpad, zatímco on byl nadšen. Když jsem viděl první minuty tohoto filmu, říkal jsem si, jak to, že Ridley už natočil dvojku Blade Runnera. To byla tak sprostá vykrádačka, že jsem tomu nemoh uvěřit. Ještě se tam mohla objevit Roy Batty a bylo by to jasné. A na okraj - Colin Farrel tomu taky moc nepřidal, jeho neustále stejný výraz v ksichtě, jakoby se divil nebo jakoby mu někdo křivdil, mě už začíná pěkně unavovat. V jakémkoli filmu.

Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom (2012)

Pro štrúdla: to se, kolego, velmi mýlíš. Tam žádná kamera není. Přesněji je, ale je zapíchlá na jednom místě a zbytek je doděláván v editoru videa. A upřímně řečeno, myslím, že těmhle dementním kamerám, kdy kameraman ji drží v ruce při trojce v žíle, tak to už dlouho nevydrží. Rovně. 5cm nahoru. Cenťák doleva, deset cenťáků doprava. 3cm dolů. Tohle může točit jen naprostý dment. V určitých monetech to vítám, ale když si z toho někdo udělá svůj vlastní styl a pak jeho film vyvolává zvracení v sálech, díky, nechci. Jinak jsem tedy koukl na první díl tohoto seriálu a konstatuji, že se z sci fi úplně vytratila normálnost, takový ten uvěřitelný rozměr. Zrovna tento týden jsem se koukl na remake Total Recallu a byl jsem zhnusen. Tam už snad ani nejde o filmařinu. Stejně, jako v BSG.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Včera jsem byl, na Postradatelné 2, v Cinestaru. NEvím, zda mě ovlivnila ne zrovna vynikající kvalita obrazu, kdy byl málo kontrastní, místy fest zašumělý a už vůbec ne ostrý i když připouštím, že jsem zmlsán kvalitou svého domácího pokoukáníčka včetně zvuku, ale měl jsem pocit, že sedím u přehravače značky Funai, někdy těsně před revolucí a dívám se na bůhvíkolikátou kopii véháesky. Ale toto pominu. Z filmu mám rozporuplné pocity. Na jedné straně jsem se řezal v kině smíchy, že jsem se nemohl uklidnit, konkrétně u záběrů s Arniem nebo spícím Lundgrenem, jednak mi nebylo dvakrát vhod, jako obyčejně, že děj neměl konzistenci, hošani byli naprosto neprůstřelní a nebýt toho belgického hajzla, žádný z chalanů by nezařval. Zasmál jsem se, sice, od srdce, až mi praskala bránice, ale to je, na kvalitní film, dost málo. Je to film točený na efekt, takový, trochu komiks, srandičky, vycházející třeba z vtípků o Chucku Norisovi sice pobacily, ale, v podstatě, film degradovaly minimálně o jednu hvězdičku. Další hvězdičku odebírám z důvodu vykrádačky ŕůzných filmů z minulosti. Hodina a tři čtvrtě sice proběhlo celkem rychle, i když děj byl jako na houpačce. Jednou akce, podruhé oddych i když tentokrát bylo toho oddyc hu poměrně dost. K zařazení filmu do žánrů bych ještě přidal komedie a parodie. Že by šlo o thriler, naprosto vylučuji, stejně, jako o dobrodružný film. I ty tři hvězdičky mi kroutí rukama, když je dávám ale vzhledem ke stylu humoru, který mě, nečekaně, pobavil, ty tři hvězdičky dám, Ale víc ani ň. A dost možná, že po dalším zhlédnutí ještě jednu uberu.

Případ Pelikán (1993)

Teda pánové a dámy, to věčné, nehorázné a hloupé lpění na srovnávání filmů s předlohami, mi už vážně pije krev. Případ pelikán je vynikající sríler, s vynikajícím obsazením, vynikající hudbou a nádhernou kamerou, s perfektním, logickým dějem. Je to jeden z nejlepších politických trillerů, které doma mám. A že jich mám.

Umučení Krista (2004)

Když si budu chtít, zase někdy, připomenout, nebo svému synovi ukázat, co je to tupý, zfanatizovaný dav nebo alespoň skupina lidí, zaštíťující se ledasčím, stačí si pustit druhou polovinu Mlhy Franka Darabonta z roku 2007. Na to nepotřebuji masakr Mela Gibsona. Nejsem stigmatofilik ani hemomanik, abych se na něco takového musel dívat ještě jednou. Nicméně pro jedince s oběmi uvedenými sexuálními úchylkami je to doslova pastva. Když budu chtít vidět opravdové mučení a strach, pustím si Ciminova Lovce jelenů. Na scény ze zajetí a ruskou ruletou do smrti nezapomenu.