• Pohádka

Anděl zkázy (1962)

Úžasné! prostě surrealismus, strašidelný a vtipný zároveň, opravdu málo filmů si může říkat drama, horor, komedie a mysteriózní zároveň, a tenhle opravdu takový je. Mě nejvíc uchvátilo, jak před koncertem přešel záběr na dámu, jak otevřela kabelku plnou peříček a najednou tam byly i slepičí nohy nebo cosi. Ještě lepší je paranoidní halucinace s rukou, to byla husina:). A ty ovce co běžely za uvězněnými do kostela, paráda, nevím jak ostatním, ale mě to přišlo strašně vtipný. Takže plný počet, a chtělo by to víc takových filmů!

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Myšlenka tohoto pořadu je krásná ale má opravdu trapné zpracování. Za prvé úlisná Ester, která se prostě musí za každou cenu usmívat a za druhé nevim kdo tam pouští tu příšernou syntetickou rádoby romantickou muziku ve chvíli, kdy dojde na dojemné setkání a příslušné citové projevy. Osobně se mi líbí nápad, najít někomu nějakou dávnou spřízněnou osobu, ale režie to dovedla do hnusného kýče, ze kterého je mi na blití a prostě to nemůžu sledovat, ikdyž bych třeba chtěla, protože prostě setkání s dávnými ztracenými osobami mě zajímá, myslím že já sama bych neměla prostředky najít někoho a ten pořad se hodí, ale celé to provedení je velký trapas. Takže aspoň ta dobrotivá myšlenka využitá ve prospěch sledovanosti si zaslouží jednu *

První rytíř (1995) odpad!

jako parodie by si tohle zasloužilo pět hvězdiček, ale oni to myslí vážně, tzn v hodnocení je to pravý opak. O co víc je to horší, že tam hrají dobří herci jako Ormondová a Connery. To je všechno tak umělé, že to působí spíš jako hra školního divadelního kroužku s lepšími kulisami. Prostě odpad!

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Ikdyž většina tohle hodnotí negativně, mě se to líbí, skvěle se bavím nad tou ubohostí většiny lidí, co pořadem prošli. Nejnechutnější z těch všech je ale ta strašidelná maska z poroty, myslím, že to je ta první topmodelka ameriky, na což taky vypadá, hlavně, že poučuje ostatní ale její zjev je dost katastrofa. První díl je vůbec jedním z nejlepších, protože modelky tu prodělají změnu, stylisté je přetvoří k obrazu módních trendů a já jen žasnu nad tím, co všechno se sebou ty holky nechají dělat + ponižování na castinzích a před porotou. Mě bavilo sledovat tenhle seriál, protože on nebyl povrchní, ty povrchnosti jsou v něm vylíčeny(v něčem doslova:)), ten seriál se to snaží ukázat a proto má smysl.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Tohle je příšerná nuda, celé je to takové nijaké, nějací kravaťáci tam hemzají něco, co vůbec není vtipné. Holt suchému britskému humoru nikdy nepřijdu na chuť. Jedna hvězdička za to, že to není trapné ale pouze nijaké

Velká žranice (1973)

Nejlepší tragikomedie, tedy aspoň dle mě. Nevidím v tom kritiku společnosti ani obraz zhýralé společnosti jak někteří psali. Parta znějakýchdůvodu nešťastných mužů se rozhodne ukončit život při neskvělejších činnostech v životě – žraní a sex. Kdo bych chtěl umřít na kolenou s růžencem v ruce, ať se na tenhle film nekouká, stejně s velkou pravděpodobností bude umírat pokálený a pomočený a strkat jídlo do pusy mu budou pečovatelky. Tihle chlápkové si to užili ještě docela na úrovni, v krásné vile s orientálním interiérem, ne v ponuré nemocnici, k tomu jim dělala společnost krásná a macatá Andrea a ne protivná sestřička nebo ošetřovatelka. Je už nebavila ta trapná realita, tak si to hezky urychli, já bych to taky brala, jenom mít na tu spoustu jídla:) a nějakou lepší vilku. Absolutně v tom nevidím symboliku prasácké, nadržené a umaštěné společnosti, je to jen film o mužích, které už nebavil život ale před koncem si to chtěli pořádně užít. Jen Marcello si to měl rozmyslet trochu dřív. Film je sice vtipný až do konce, ale na konci se člověk spíš pousměje melancholicky nebo se zasměje v nucené křeči, kdežto na začátku ještě přemýšlíte o tom, jestli to opravdu udělají, jestli jenom někdo z nich, všichni nebo nikdo, ještě v člověku ta naděje vytváří pozitivní dojem z průběhu filmu. Divák se ale musí smířit s tím, že nelze žrát a š.kat věčně, prostě se „to“ musí stát. A tak to celé zesmutní a vy se stejně zasmějete nad masem na stromě a nad pudingem ve tvaru prsou.

Spalovač mrtvol (1968)

Jeden z meditativních filmů, uklidňující ale přitom svíravý, to je také sorta filmů, které mám velmi ráda a které se dneska už moc netočí. Nikdo neplácá zbytečné cancy scénáře jako v amerických filmech, nikdo se nesnaží být vtipný a ta jedinečná atmosféra potom vyleze sama. Je úžasné, jak je pan Kopfrkingl rozdvojený, je velice úlisný, tváří se vstřícně a je schopen vyvraždit vlastní rodinu a následně celé lidstvo a to vše v nejlepším úmyslu!

Kika (1993)

Ü některý filmu Pedra nevím, jestli koukám na komedii nebo psychodrama, nebo já nevim. Ale to je asi jedno, protože se mi to líbí. Někomu přijdou tyto jeho filmy kýčové, ale to je prostě ta hispánská a latinskoamerická pestrost, barvičky a temperament, člověk našeho typu si na to prostě musí zvyknout, a když si zvykne, tak je do o sto prdo lepší komedie než kameňák nebo účastníci zájezdu. Další věc je Pedrův výběr herců, vybírá si je úplně přesně, výborně mu všichni sednou do rolí, a třeba Kika a její služka je důkaz:) a souhlasím s Ingrid

Společenství vlků (1984)

Úžasnej film, já to nebrala ani jako horor, spíš jako pesimisticky surrealistickou pohádku o Karkulce. Co je taky úžasné, pohádka graduje, začíná příjezdem rodinky do baráčku a vyrušením snící dívky, pokračuje částí Karkulčina života, mezi tím se tu objevují různé snové příběhy a vyprávění starých pověstí, navíc v pohádkovém až surrealistickém prostředí - například obří houby, nebo hnízdo s vajíčky, v nichž jsou místo ptáčat figurky dětské podoby, nebo náhlá změna z letní do zasněžené krajiny. Film vrcholí, kdy do pokoje snící dívky vpadnou vlci, je to zhmotněný sen? nebo sen vlka? nebo je to jen taková fantazie? Ani jsem při tom nedýchala, když vlci proskočili i obrazem - jakoby se i obraz stal bránou pro vstup bytostí z venčí, z jiné dimenze, naší fantazie a tak podobně. Navíc zde hráli výborní herci, Angela Landsbury je excelentní(nevím proč hrála v tom trapném seriálnu To je vražda napsala) trochu mi přišla strašidelná, až jsem se obávala že babička je vlkodlak, když řekla: what about kiss for granny? a udělala ten zvláštní obličej, možná trochu přehraný, ale v této pohádce zcela na místě, protože musí uvézt v nejistotu, zda-li pak je ta babička ještě babičkou? Ten film je jedna z nejlepších pohádek, jakou jsem kdy viděla. PS: jak tu někdo řekl, že film zcela potápí dějová roztříštěnost, o tom to právě je, ten film je surrealistický a takový film se prostě nenaservíruje průměrnému divákovi se vším všudy v pořadí předkrm, hlavní chod a zákusek nebo co se to dává nakonec, tohle je jedna míchanice, kdy do moučníku prsknou kus kuřete a česnekovou omáčku posipají kakaem. Myslím, že kdyby děj byl jasný a jednoduchý jakože to začne vysláním karkulky za babičkou a cestou ji potká vlk atd jak už to známe, film by ztratil kouzlo. Tento rozházený děj film nepotápí, spíš potápí vkus diváka, který Společentví vlků nepochopil.