• Pohádka

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

další trapárna á la Erpéčka. kdyby tu byla kategorie VÝKALY, s radostí bych to tam zařadila.

Rychlý běžec (2001)

Tohle dílko mě zasáhlo, neuvěřitelně meditativní skoro dokument, jen tak si užíváte tu nádhernou krajinu a po hodině přijde nějaký děj, nejdřív jen občas a potom se to rozjede a film je dokonce i napínavý a ač je o kultuře v nejchladnějším pásmu, je plný citů, ne chladných. Film je opravdu meditativní - tím jak je zdlouhavý(pro někoho nudný) a tím, že krajina neobrahuje žádné rušivé, v tomhle případě zbytečnosti. Je to prostá krajina a občas iglů a semtam domorodec, a přitom je to krásná legenda. Dovolím si parafrázovat větu o Tau: dobrodružství tohoto filmu spočívá v jeho nedění

300: Bitva u Thermopyl (2006)

před rokem jsem dala "odpad" ale teď nehodnotím vůbec. Uvědomila jsem si, že příčina té trapnosti bude asi v tom, že je to točené podle komiksu, takže jako historický film se to nedá brát. Stejně mi ale film přijde jako trapas.

Dveře v podlaze (2004)

Dobrý film na sobotní večer, nemá chybu, žádná nelogická ptákovina, zvednul mě ze židle ale ne do nebe. Dobrý psychologický film s "dobrým" koncem.

Post Coitum (2004)

Já se tu musím přidat k jen pár jedincům a zastat se filmu. Je to dobrý film, u mě na zas tak dobrý, abych dala 5* ale řekla bych že se dá zařadit do vyššího průměru. Na to, abych tu přesně rozvedla a popsala svůj dojem, si bohužel nepamatuju podrobnosti, už je to přeci jen delší doba, kdy jsem ho viděla. Ale jedna věc mě napadla - film se většině lidem nemůže líbit proto, že v tom vidí sami sebe a všichni bychom si měli přiznat, že pravda je občas dost nepříjemná. V tomhle filmu se odráží naše společnost, ve které je normální využívání, trýznění, podvádění, posedlost sexem a přelétavost, ale téměř každého tyto věci pohoršují a téměř každý nad tímto ohrnuje nos. Může být nějaké množství lidí, kterým se toto nelíbí, aniž by jejich negativní postoj znamenal reakci na "sebeshlédnutí" ale nevěřim, že by jich byla taková drtivá většina takže si myslím, že by bylo vhodné, kdyby se "sebou pohoršená či zhnusená většina" zamyslela nad svým životem a pak kritizovala, ale bohužel se tak asi nestane. Naše společnost je tak bez lásky, tak zmechanizovaná... ... takže mě se film prostě líbil a líbily se mi jak herecké výkony, tak vizuální stránka se skvělým scénářem.

Dr. House (2004) (seriál)

To je taková trapárna, dr hnuse patří spíš do klece a ne nemocnice jako lékař, je odpornej, vypadá jako zombie, ještě hůř jedná s pacientama, jakoby byli zombíci oni. Jediné, v čem může být tenhle seriál úspěšný je, že ikdyž se někomu jako mě nelíbí, člověk ho prostě musí nějak zkritizovat. To, že se většině lidem tenhle trapas líbí, vypovídá o jejich vztahu k ostatním lidem, který nebude příliš přívětivý, spíše chladný a lhostejný.

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Natrefila jsem na tuhle pohádku v csfd náhodou a po přečtení komentářů jsem zjistila, že ji znám. Jedním bodem téhle pohádky je ta strašná OVCE, ze které jsem taky v dětství měla hrůzu, a protože mi bylo trapné to mámě říkat, dělala jsem že se na tu pohádku dívám a přitom jsem civěla na vázu vedle televize. A přiznávám se k tomu až teď co vím, že jsem nebyla sama kdo se té ovce bál. Co se týče dalších postav, tak Linda Rybová je průměrně pěkná a do pohádky se celkem hodí. Jan Čenský se mi jako princ nebo král vůbec nelíbí. Takže moc hvězdiček to není, jak už tu někdo řekl, pohádky by neměli strašit ale bavit.

Jak přicházejí sny (1998)

Film jsem viděla jako malá a hrozně se mi líbil, nevím, jak bych na něj reagovala teď, takže se zdržím hodnocení a ruším dosavadní, ikdyž stále řeším dilema jestli hodnotit film tak, jak na mě zapůsobil když jsem ho viděla hodně dávno, nebo mám-li ho hodnotit mýma současnýma očima. Jeden a asi nejhlavnější:) z hlavních důvodů proč se mi líbil, byla taková esteticky romantická vizuální stránka filmu(kdo se rád vyžívá ve výtvarném umění, chápe) a malinko naivní; pro mě, která jsem kreslila samé fantasy romantické obrázy to byla velká bomba. Navíc citový obsah filmu je dost silný - někdo tam umře, maminka se zabije, tatínek najde dětičky a najde nakonec i maminku a všichni jsou neskutečně happy. Jediná věc, která mě trochu zkazila dojem a která mě vrtala hlavou byla ta, že v tom nebi a pekle byl normálně děj, všechno plynulo jako na zemi, ale jak je to možné, když tam řikali že v nebi neexistuje čas? no takže to byl takový logický zádrhel, ale jinak jako malá bych stejně dala 5*... když jsem to viděla podruhé, už to bylo tak na 4* a velmi mě zajímá, jak bych to viděla nyní. Dialogy si nepamatuji, ani hudbu, abych mohla podtvrdit, že to je kýč, jako tu někdo řekl. Možná ano, ale to uvidím, až to uvidím znova. zatím tedy nehodnotím PS: Ještě věc, která se mi hrozně líbila, bylo peklo, když tam Chris přišel, tak šlapal po zemi složené z milionů obličejů:) tak to mě fakt zaujalo.

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

trapas, trapas, trapas. Erpéčka jsou jedna velká blitka bez gradace, bez citů a povrchního scénáře je tam jak nakakáno a vůbec tohle by měli zakázat - no ježiš, jen to skončilo, už běží Vékávéčka, další lejno mezi českými seriály... No co, hlavně že se miliony konzumentů dobře baví

Amélie z Montmartru (2001)

Nechápu, jak do takového krásného města jako paříž mohl někdo zasadit Ódry, která se tam vůbec nehodí, je ošklivá, navíc ten vypravěč tam pořád něco žvaní, místo toho, aby tam aspoň nechali více hrát a vyniknout tu úžasnou Tiersenovu Muziku. Za hudbu jsou právě ty tři *. Tenhle film se mi absolutně nelíbí a nepřijde mi ani optimistický ani pozitivní, je to spíš taková křeč, která se halí do barev aby vypadala pozitivněji. souhla s monologem že tohle by amíci nikdy nenatočili, ale to by nenatočili žádnej evropskej film(kromě německých akčňáků) Ta hvězdičková trojka je jen opravdu za tu muziku.