Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Potom, co jsem viděl jiné filmy od Davida Finchera, jsem měl od tohoto filmu úplně jiné očekávání. Pořád jsem čekal, kdy už to přijde. Ale nic z toho, co jsem mohl čekat, nepřišlo. Byl to víceméně pohodový, i když trochu mysteriózní, film. Bál jsem se toho extrému, že zemřu napětím u filmu, kde by se to stát nemělo. Ale nakonec jsem byl naopak zklamán. Čekal jsem nějaké větší překvapení. Zkrátka něco, co by mě probudilo po Fincherovském způsobu. Na druhou stranu jsem byl spokojen se skvělými herci i s filmem jako s celkem. Navíc byl protkán i vtipem, který jsem u Finchera dosud nepoznal. Jako například: "Už jsem ti říkal, že do mě sedmkrát uhodil blesk?"

Zmizelá (2014)

Úžasná podívaná. Nejprve není skoro poznat, že režisérem filmu je David Fincher (což není vždycky tak úplně na škodu). Čím je příběh blíže konci, tím je zamotanější a Fincher je lépe poznat. Na začátku neví divák vlastně nic. Pak přijde něco velmi očekávaného. A poté se objeví šokující a spontánní závěr. Nemohl jsem se odtrhnout a stále jsem přemýšlel, jak bude film pokračovat. Ben Affleck není špatný (ale ani příliš dobrý) a Rosamund Pike je skvělá. Trochu mi vadí podivné chování policie a celého vyšetřování. Jako krimi film se mi to ani moc nelíbilo. K tomu musím dodat, že s popiskem: "Nevhodný mládeži do 15 let" musím souhlasit. Ano je to trochu takové... ;)

Pelíšky (1999)

Jeden z těch opravdu nejlepších českých filmů. Bravurní je rozvrstvení generace na tři věkové úrovně, z nichž každá je velmi komická. Mě osobně se nejvíc líbila ta nejstarší, ale u žádné se člověk nenudí. Legendární je herecký výkon Jiřího Kodeta za který má českého lva. Je to zkrátka velmi vydařená komedie s legendárními hláškami jako např.: "Obtěžuji tím někoho? No neobtěžuji!" :)

Mamma Mia! (2008)

Film si zaslouží jednu hvězdičku a ta druhá je za pěkné písničky. Vše bylo takové uhopsané a trapné a nejhorší byla ta marná snaha o dramatičnost.

MuMuHug (2006) (seriál)

K tomuhle seriálu jsem se dostal jen díky svým malinkým sourozencům a jednu hvězdičku mu dávám jen kvůli tomu, že se zřejmě bavili (ačkoli nechápu proč). Všechny díly jsou strašně nepružné, pomalé a nemají žádnou náplň. Tvůrci neměli podle mě žádnou představivost. Připadá mi to trochu jako vymývání mozků. Ale dnes už nemůžu pořádně posoudit kvalitu filmu této kategorie.

Eragon (2006)

Celý film dělá z komára velblouda. Hudba Patricka Doyla není špatná, ale je použita na špatných místech. Přišlo mi, že nejvíce gradující hudba byla použita při chůzi hrdinů. Herci se také příliš nevytáhli a dialogy někdy hraničí s trapností. Knížka byla určitě lepší, ale tak je to vždycky.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Bylo to úžasně vtipné doplnění už tak skvělé pohádky. Zcela jiný pohled tomu rozhodně neuškodil. Doporučuji podívat se předtím na první díl. Super!

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Dokonalá adaptace dokonalé knihy. Kniha od J. R. R. Tolkiena je velmi propracované dílo. Když se někdo pokusí tohle natočit je jisté, že to bude buď strašné, nebo úžasné. Skvělá režie Petera Jacksona, který se zároveň držel knihy a přitom z toho udělal akční film.

Noe (2014)

Od tohoto filmu jsem čekal daleko víc už kvůli jeho dobrému obsazení (Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ema Watson...). Většinu filmu se vlastně nic neděje a konečné vyvrcholení je strašně pomalé. Herci se neustále snaží tvářit vážně, ale ke konci filmu jsem čekal nějakou změnu.

Hanebný pancharti (2009)

Tento film se vyznačuje režií Quentina Tarantina a skvělým hereckým výkonem Christopha Waltze. Quentin dává filmu vtipný scénář a napínavý příběh, ale film je někdy nudný nemá spád. V první scéně se setkáme s ohromným napětím, ale pak už se skoro nic neděje. Christoph Waltz se perfektně hodí do role sebevědomého nacisty, oddaného Hitlerovi, který vše dělá podle své potřeby. Roli zvládl výborně a všechna získaná ocenění si bezesporu zaslouží. Z celého filmu si člověk zapamatuje hlavně toho zmetka (Hanse Landu ne Christopha Waltze).