Zlý časy v El Royale (2018)

Kdo má rád Tarantina, tak fakt nedoporučuji. Jak už bylo níže napsáno, pokus o jeho kopii se (naštěstí) nezdařil. Místo zábavných dialogů jsou ve filmu nicnesdělující monology.142 minut nudy. Film má zřejmě evokovat 8 hrozných, sníh byl vyměněn za déšť a tak dále. Herecké výkony mne taky nijak nenadchly. Myslím, že námět potenciál rozhodně měl, ale Goddard jej nebyl schopen naplno využít. Škoda.

Ošklivá slečna (1959)

Spojení Medřická - Höger prostě funguje. Některé myšlenky a situace můžeme vypozorovat i ve filmu Romeo a Julie na konci listopadu, který je taktéž koncertem této herecké dvojice, avšak s mnohem lepším scénářem.

Jackie (2016)

Musím přiznat, že tento film byl pro mě velkým překvapením. Bohužel však nemilým. Hodina a půl nudy, kterou nezachránila ani hysteričnost Natalie Portman. Od začátku filmu si vaši pozornost vynucuje velmi výrazná hudba, která je tak patrná, že jsem chvílemi měla pocit, že sedím na koncertě symfonického orchestru, ovšem vynikajícího. Nechronologický děj, ve kterém jsme se nedozvěděli nic nového ani zajímavého. Velké téma, bohužel však velmi slabě zpracované, prozatím. A jestli film odhalil, jaká Jackie Kennedy skutečně byla? Bohužel ne.