Requiem za sen (2000)

Requiem patri mezi moje NEJ! Opravdu vynikajici dilo! Pro me do te doby temer neznami herci predvadeji famozni vykony a to, co vam film v behem hodiny a 3/4 naserviruje, nenecha nikoho klidnym. A pritom se dej rozjizdi tak zlehka a atmosfera prvni pulhodinku neni nijak divoka, prijde vam, ze to bude dalsi filmek o drogach s konecnym moralnim ponaucenim. Ono to vlasnte i neco takoveho nabidne, ale rozhodne ne vsednim zpusobem. nejlepsi na celym filmu je pak posledni ctvrthodinka, kdy film briliantne graduje a zaradi se tak mezi tech nekolik malo,kt. me "zarazily" do kresla!

Pokoj 1408 (2007)

Pro me celkem prekvapeni a konecne nejakej zajimavejsi horor po dlouhe dobe. Skoda jen, ze neskoncil po 45 minutach, jelikoz zhruba od pulky mi to prislo jak mizerie, ikdyz ve finisi se snazi nabrat dech, uz ho proste nenabere. Bohuzel neznam literarni predlohu, takze nemuzu soudit, jestli se autori jen prali s predlohou nebo proste meli vic zamakat. Kazdopadne alespon trochu jsem v tom Kinga "citil" a v konecnym dusledku jsem byl spokojen:) 3 hvezdy hlavne ze sympatie ke Kingovi, S. L. Jacksonovi a zanru :) Nemuzu si ale pomoci - uz dlouho jsem se nebal a to by clovek mel ne?

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Kdyz jsem se prokousaval nekolika komenty, casto jsem se setkaval s nazory, ktere poukazuji na mainstreamovost a jakesi omylani toho jiz osvedceneho a neprimo to Neveste vytykaji. Mam jednu vyhodu, da se rict, ze jsem prakticky nic jineho "Burtonovskeho" nevidel, a tak me Nevesta prijemne prekvapila. Pro me vse vonelo novotou. A novotou libivou. Velmi zajimave animace jdou ruku v ruce s lehce desivym pribehem a dohromady je vse nadherne odlehcovano osobitym humorem a chytlavou hudbou. Urcite to neni zadny zazrak, ale filmek prekonal vsechna ocekavani a zprijemnil mi vecer:)

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Tenhle kousek si me vazne neziskal ;)

Ajťáci (2006) (seriál)

Tak jsem se konecne pustil do druhe serie a musim rict, ze opet nezklamala. Takovej narez se jen tak nevidi:) Je videt, ze i Anglani umej byt obcas vtipni :P:D

Americký gangster (2007)

Tak na tuhle vecicku jsem si delal cas nekolik dni, jelikoz jsem si ji chtel uzit a uz od zacatku jsem tusil, ze to bude stat za to. Pouziju "golfistovu" myslenku, kde rika, ze nebudem srovnavat s "Kmotry", ale postavime American gangster na jejich uroven, protoze presne tohle ma napadlo uz behem filmu. Luxusni zpracovani, vyborni D.W. i R.C. a zivelnost filmu, u ktereho jsem se i pres jeho 2,5 hodinovou stopaz celou dobu vytecne bavil. Vrele doporucuji!

Juno (2007)

Prijemna vecicka s povedenym scenarem (originalni, na urovni), s jeste prijemnejsi Ellen a luxusne rozpacitym Michael Cera:) Ale tim to pro me konci. Cekal jsem bohuzel vic "srandy" a krapet dramaticnosti. Kolem Juno velkej rozruch, jako dnes kolem vseho, ale bohuzel se mi nezda zaslouzeny. Celkovy dojem 50% - proste to nebyl muj salek caje:)

Koření života (2007)

Sympaticka "romantarna" - nenabidne nic prevratneho, jednoduchy pribeh, nekolik ocekavatelnych zvratu, ale i presto nemuzu rict, ze bych se nejak nudil. V pripade mate "chut" na neco sladsiho, a neocekavate nic prevratneho a pokud jste milovnici jidla, ci Catarine Zety Jones, urcite si prijdete na sve. Citlivejsi duse budou mit behem projekce prostor setrit i nekolik slz;)

8 MM (1999)

Kdyz jsem tohle dilko videl prvne, nejakou dobu jsem ho "rozdejchaval". Mam rad tenhle zanr (psychologicky thriller), ale nikdy predtim jsem nevidel nic, co by na me tak moc zapusobilo. Porad dokola jsem premyslel nad tim, kde vzesla ta myslenka - z realneho zakladu? deje se tohle? ...a cim vic jsem nad tim premyslel, tim se mi to zdalo realnejsi a o to krutejsi. FIlm, kt. me zarazil do kresla a nenechal vydechnout ani po skonceni. Tak to ma byt! V te dobe jeste kvalitni Cage je absolutne presvedcivy a tento vykon patri rozhodne k jeho TOP. Vytykat tomuhle filmu nemam co. Je to proste muj "salek caje" ;)

Údolí stínů (2002)

Valka je svinstvo a Vietnam byl velkou chybou. To jsou asi hlavni poselstvi tohoto snimku. Neztotoznuji se s nekterymi komentari, kt. jsem tu precetl, poeticnost mi na tomhle filmu prijde prave velmi silnym prvkem a v propojeni s krutymi az brutalnimi scenami na me misty film opravdu zapusobil. Nicmene tema neni zpracovano nijak brilantne a misty se clovek vylozene nudi. Citim urcitou rozpolcenost - slibny namet, od ktereho jsem ale ocekaval vice autenticnosti a nejake dramaticke vyusteni. Mel Gibson je kazdopade nejsilnejsi osobnosti, ale souhalsim s tim, ze je to jeden z jeho slabsich snimku. Nesmim take zapomenout na hudbu, kt. dle meho nazoru vytecne sedi a ma zasluhu na tom, ze tenhle snimek hodnotim 3*