Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Narniii jsem se léta vyhýbal. Nedostatek fantasy filmů z posledních několika let mě nakonec donutil se na tuhle dětsky-retardovanou trilogii podívat. Všechny 3 díly jsem sjel naráz za cca za 2 a půl hod (díky tvůrcům přehrávačů za šipku doprava na klávesnici pro rychlejší posun). Abych to shrnul: tuny debilních mluvících bobrů, absolutně nesympatická banda dětí a.. to nemá cenu rozmazávat. Přál bych si, aby někdo udělal remake a nasadil do Narnie spec komando, které tam vše mluvící vysřílí, zbytek vypálí a nakonec rozkope skříň, kterou se dovnitř leze.

Black Books (2000) (seriál)

Bernard Black - zpruzelý ir, extrémní kuřák, vysavač vína a majitel zaprášeného antikvariátu. Manny - ex-účetní, který před operací vstřebal malou relaxační knížku a začal doporučovat pomeranče. Pozn.: nezahřívat na vysokou teplotu. Fran - bytost-žena dosahující orgasmů při poslechu pronikavého hlasu moderátora počasí. V žebříčku seriálu na csfd patří rozhodně výš.

Základní instinkt (1992)

Tenhle film má všechno, tečka. Po shlédnutí jsem měl chuť šoustat jako norek, mít kupu dětí a žít šťastně až do smrti.. "Je to pěkný?" Uch ja!

Armáda temnot (1992)

Přiveďte sem tu děvku! Aneb svým způsobem jsem král. Ať žije král bejby! ;)

Kult hákového kříže (1998)

Zařvi si oi oi, držku mu rozbij.. Naštěstí jsem nikdy neměl možnost "zakousnout se" a díky bohu za to.

Vetřelci (1986)

Největší a nejintenzivnější kino zážitek dodnes. 5 hvězd je secsakramensky málo. Filmová láska no. 01

Jak na věc (2002)

Nejdřiv jsem viděl film, pak četl knihu a pak zas viděl film. Jeden z filmů, který rád pouštím každé své nové přítelkyni. Dead Duck Day, parádní Hugh, jenž zpívá se zavřenýma očima a ostrovní moudro v jednom.

xXx (2002)

Nechápu, jak může být u města titulek "Praha" a přitom coby kamenem dohodil nějaké rakouské nebo švýcarské Alpy, kde navíc všichni češi mluví s ruským přízvukem. By mě zajímalo, jak by se amíkům líbila sopka vedle Sochy svobody.

Jádro (2003)

Z těch všech katastrofických nudo filmů, kde tradičně jako první padne Socha svobody, praskne nápis Hollywood a exploduje Bílý dům (Pozor! Občas dojde i na Evropu, tudíž to odnese Big Ben a Eiffelovka, v krajním případě tuze znalých US scénáristů se jeden podívá i dál do světa. A to si svoje odpíská i opera v Sydney a Taj Mahal) mi je tento z těch posledních let nejbližsí. Tak snad i proto 3*

Telefonní budka (2002)

Spoiler Alert: Thrillerová chuťovka na které jsem si nesčetněkrát smlsnul. Není to zrovna klenot kinematografie, ale ta jednoduchost, našlapané tempo a geniální hlas Kiefera na konci drátu mě prostě vždycky dostane.