To Kapitola 2 (2019)

Čekal jsem temný upgrade jedničky, ale bohužel jsem dostal nepřiměřeně dlouhou, roztříštěnou podivnost. Minule vyváženější, soustředěnější a prostě... mnohem lepší! 55%

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Je to doják. Pixar není radno podceňovat, takže nám tu vylezl, z na první pohled zbytečného pokračování, opravdu důstojný a povedený kousek. Baví staří známí i nováčci a je tu nespočetné množství povedených gagů i nápadů, které ocení i dospělé publikum - to u Pixaru vždycky uměli. Pokud bych měl něco vytýkat, tak jen to, že minule to bylo o malinko vynalézavější, údernější a vypiplanější. Trojka sice z pozice Top pixarovka neslezla ani tentokrát, nicméně nedokážu si představit, jak by tohle šlo natočit lépe. Pokud jste si Woodyho a jeho partu v průběhu let zamilovali tak jako já, na konci se připravte na další emocionální triumf. Draly se mi slzy do očí, nebudu lhát.

John Wick 3 (2019)

Asi nikdy nebudu patřit mezi fanoušky Johna Wicka. Ale že je trojka zatím nejlepší díl, to klidně podepíšu. O choreografii bitek se nemá cenu moc bavit, naprosto špičková práce. Na druhou stranu cítím tendenci sklouzávat ke stereotypu, s čímž mám problém a celkově mě tady úplně nestrhávají přestřelky. Prohlubování mytologie fikčního světa jsem si však užít dokázal. První dvě akční scény jsou boží a překonaly všechno až do závěrečných titulků.

Lví král (2019)

Favreau mě tehdy naprosto odpálil svou Knihou Džunglí, takže zvědavost na jeho novou verzi Lvího krále rozhodně byla. A výsledek? Měl jsem tu výhodu, že jsem si z originálu v podstatě nic nepamatoval, takže jsem dostal nejen úžasnou animaci, ale také nový příběh a FENOMENÁLNÍ soundtrack, který si i pár dní po projekci pouštím pořád dokola. Ostatní můžou očekávat velkou dávku nostalgie v novém, technicky vypiplaném balení. Do určité míry to zbytečný film je, na druhou stranu ani věrní fanoušci by zásadně zklamaní být neměli. P.S.: Vyhněte se dabingu!

Hugo a jeho velký objev (2011)

Scorseseho pocta kinematografii v příjemně rodinném a vizuálně nádherně laděném kabátě.

Staříci (2019)

Zase jednou výborný český kousek - to by k návštěvě kina mělo bohatě stačit. Schmitzer s Mrkvičkou si pomstychtivé děduly střihli skvěle.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Suverénně nejtemnější český snímek, jaký jsem měl možnost vidět. Atmosféra, ale hlavně herecké výkony - Vladimír Šmeral ! , hudba a síla výpovědi .. všechno v rukách mistra Otakara Vávry dokonale mrazivé.

Devadesátky (2018)

Se srdíčkem napsaný, skvěle zahraný "feel-good" snímek, který na jedné straně dokáže spolehlivě pobavit a zároveň šokovat tím, co sděluje o vzorech a následcích touhy "zapadnout do party." Výtečná práce a horký adept na jeden z mých nejsilnějších zážitků letošních Varů.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Našlapané trailery slibovaly plnotučnou fantasy se vším všudy. Výsledkem je totální fan-service, který zapomíná na zajímavý děj a má především lákat na potenciální epická pokračování. Příběhově nepříliš atraktivní, byť je očividné, že tvůrci chtěli hlavně natahovat, jak nejvíc to jde - jestli je to dobře nebo ne, to ať si každý přebere sám. Mně to v důsledku jiných elementů zas tolik nevadilo, ale příště už chci rozhodně vidět něco poutavějšího. (4* s přimhouřenýma fanouškovskýma očima, spíš to jsou ale silné 3).

Kill Bill 2 (2004)

Dvojka je pomalejší než jednička, což sebou nese velké výhody i nevýhody. Je to super, protože je najednou prostor na plnohodnotné vykreslení podstatných charakterů a mnohem více se divák dozvídá, prostřednictvím flashbacků, o klíčových událostech, na což minule nebyl tak úplně čas. Na druhou stranu by si to i přes skvělé, a leckdy napínavě podané vedení příběhu, zasloužilo trošku sestříhat.