Nespoutaný Django (2012)

K úplné spokojenosti mi v první polovině chybí potřebný drive nebo poutavější dialogy. Jakmile se ale veškeré dění přesouvá do Candylandu, je tu najednou ten můj oblíbený Tarantino, kterého jsem do této chvíle všude postrádal. Django je hodně fajn, místy super a herecky bravurní, ale geniality Hateful Eight podle mě nedosahuje ani zdaleka. 7/10

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Blbej vtip v kontextu jiných, řemeslně vymakanějších GoT bitek. Viz Battle of Bastards a neskutečnej rozdíl je znát hned.

Na špatné straně (2018)

Utahaná Zahlerovka, stavěná na nepříliš poutavých dialozích. Tentokrát docela nuda, v akci stále stejně nekompromisní, ale těch 160 minut je fakt znát, že jsem byl nakonec rád za závěrečné titulky. Chyběla mi pohlcující atmosféra Bone Tomahawku nebo zábavnost Bloku 99.

My (2019)

Peele utekl od Uteč až moc daleko.

Captain Marvel (2019)

Trailerová kampaň byla dost slabá, takže mě mohl tenhle marvelovský origin jenom příjemně překvapit. Že se tak nestane, jsem dost čekal. Captain Marvel je v porovnání s Avengers poměrně komorní podívanou, ale za to větší prostor dostává příběh - odhalování minulosti hlavní hrdinky, budování vztahů (Fury - Carol) a v neposlední řadě několik překvapivých momentů. Ona samotná Brie Larson není kdovíjak zábavná, takže je její hrdinka prostě dost nevýrazná. Naopak příjemně potěší Nick Fury, jehož přeměna do mladšího já se povedla výtečně a ani ty jeho vtipy nejsou úplně marné. Dostane se i nějaké akce, ale mám problém s tím, že nejen ta nenabízí nic, kvůli čemu bych chtěl snímek s chutí vidět znovu. Jen tuctový střípek do jinak bohatého marveláckého vesmíru.

Roma (2018)

Mistrovské dílo, které ani náhodou nestrhne každého, ale právě v tom tkví jeho výjimečnost.

Smrtelné stroje (2018)

Peter Jackson přenechal svůj vysněný projekt režiséru Christianu Riversovi, což sebou nese řadu nešťastných tvůrčích schopností a promarněného potenciálu, který "navzájem se požírající města na kolečkách" neoddiskutovatelně měla. Ten film překvapivě rychle ubíhá, ale všechno působí neskutečně rutinním dojmem, že se příběh, který je primitivní ale zábavný, odehrává v dost vizuálně nezajímavém prostředí. Ani o postavy není dostatečným způsobem pečováno, takže na ně s výjimkou snažícího se Weavinga, lehce zapomenete. Mortal Engines ničím nepřekvapí, na druhou stranu vám ničím den nezhnusí. Prostě fajn průměr, po trailerové kampani jsem tomu ani takové naděje nedával.

Aquaman (2018)

Aquaman je pohádková, neskutečně poutavá podívaná nejen pro fanoušky komiksu, ale i pro celou rodinu. Wan si vybral přesný casting, ve kterém s Momoou a Amber Heard udělal trefu do černého. Vizuálně podmanivá podvodní říše nabízí nespočet překvapení a na velkém plátně vynikne. Největší obavy se ztratily při sledování akčních sekvencí, které je ale radost sledovat, protože nejenom, že nabízí skvělou práci s dynamikou, ale hlavně celou pasáž vidíme z mnoha úhlů pohledu a nebyl by to Wan, kdyby všechno nenatočil přehledně. Sám za sebe v podstatě nemám co vytknout, užil jsem si tuhle výpravnou fantasy-pohádku maximálně. Nečekal jsem mnoho, výsledkem zůstává nejzábavnější snímek roku. A přesně proto miluju filmy. __ Není to bez výhrad, pravdou ale zůstává, že mě Aquaman okouzlil a očaroval natolik, že nemůžu hodnotit jinak. V kině mi připadalo, že je mi zase 10 a koukám na nejlepší filmové dobrodružství svého života...

Mys hrůzy (1991)

Děsivé, napínavé, gradující. V tom nejlepším slova smyslu. Scorsese se tímhle žánrem našel a servíruje náramný thriller, u kterého mrazí v zádech i při scénách, kdy zazvoní zvonek. De Niro je neskutečný a předvádí nezapomenutelný herecký výkon (možná ještě lepší než v Raging Bull). Šílené chování Maxe Cadyho nezná hranic a jeho touha se pomstít se neustále prohlubuje, což sebou nese řadu nepříjemných událostí až nakonec vede k fantastickému "finále" v domě ..nic ale není tak, jak se zdá a i proto je Mys hrůzy z kapsy geniálních kousků.

Interstellar (2014)

Strhujicí, promyšlené do detailu, audiovizuálně dokonalé. Klasický Nolan.