Jádro (2003)

Jedna hviezdička za zaujímavých prvých 15 ši 20 minút, ktoré sľubovali naozaj zaujímavý film, žiaľ zvyšok to pokazil. Tento film patrí k stovkám ďalších holywoodskych popcornových, šedú kôru mučiacich snímkov. Už od začiatku vieme minimálne ktorí traja ľudia prežijú, jedna nezmyselnejšia smrť za druhou, kolísavosť deja stále tá istá a samozrejme že pilotka, ako jediná žena v tíme musí byť najinteligentnejšia (nemám nič proti inteligentným ženám, len pochybujem že by niekto, kto celý život sníva o lietaní do vesmíru a venuje sa IBA tomu, by mohol behom siedmych sekúnd vylepšiť ultrasilné zariadenie o znateľnú mieru, keď autorovi - vysokoškolskému profesorovi - to trvalo vybudovať niekoľko týždňov.

Predátor 2 (1990)

Asi ako každému, mi tu chýbal Arnold, ale po opätovnom pozretí celého filmu som musel prihodiť jednu hviezdičku. Hustá akcia, zaujímavé prenesenie deja do mesta, jedno z mála pokračovaní ktoré (podľa mňa) pokorilo prvý diel. BTW všimli ste si na konci, keď Danny Glover pozerá do vytríny s lebkami, že tam je aj hlava Aliena? Náhoda? :-P

Život je krásný (1997)

Jeden bod za veľmi originálny a zaujímavý nápad, ale ako komédia je to až príliš slabé a polovica gagov + vývoj príbehu sa dá predvídať. Benigni to odohral dosť priemerne a podľa hodnotení som čakal niečo oveľa lepšie.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tak tu som bol veľmi sklamaný, nakoľko pri hre AVP 2 som presedel pár hodín. Najviac ma sklamalo že sa to odohrávalo na Zemi v roku 2005!!! Kde sú Marines s ich skvelými zbraňami čo ich zvuk dotvárali perfektnú kulisu k škreku umierajpcich alienov? A aj príbeh je podpriemerný, klasický, vždy vieme čo môžeme očakávať za 5 minút. A záver kde predátor umrie len aby sa nepovedalo a korunou bolo narodenie Predaliena, ktorý podľa hry bol výtvorom genetických inžinierov robiacich na obidvoch druhoch pokusy... prečo nemôžu aspoň jeden krát sfilmovať hru poriadne, so všetkým čo k tomu patrí? :(((

Přátelé (1994) (seriál)

Jednu hviezdičku tento sitcom dostal za to, že asi raz za 3 diely je tam dobrý gag, inak by si to nezaslúžilo ani to. Priatelia? Zjavne mám odlišný názor na pojem priateľstvo ale podľa mňa dobrí priatelia sa neklamú navzájom, nezávidia si a snažia sa jeden druhému pomôcť. Napr Rachel - panovačná beštia čo si neodpustí jedinú príležitosť svojich priateľov zosmiešniť, najlepšie pred čo najviac ľuďmi. Navyše stále tie isté vtipy typu "Už si bol v Taliansku? Ale samozrejme, niekoľko krát... vlastne nie nebol som." a im podobné. Fakt nechápem ako to môže byť také populárne...

Othello (1981) (TV film)

Škoda že tu nieje viac hviezdičiek na oznámkovanie tejto majstrovsky odohratej Shakespearovej drámy. Hopkins stvárnil Othella viac než dobre a zahambiť sa nedal ani pán Hoskins (Iago). Pekné prostredie, skvelý príbeh a skvelí herci. Podľa mňa najlepšie nafilmovaný Othello vôbec.

Predátor (1987)

Skvelá atmosféra, perfektná hudba. Piatu hviezdičku tento film stráca len kvoli postupnému, viac-menej čakanému vymieraniu členov tímu jeden za druhým.