Peklo (2003)

4 hviezdičky preto, lebo je to Van Damme a od neho som ešte normálny film nevidel. Síce ako vždy dostával iba po papuli ako v každom jeho filme, ale bol tu oveľa lepší príbeh ako zvyčajne. Síce nič moc a videl som lepšie akčné filmy, ale dosiaľ je to najlepší Van Dammeov film aký som videl. Ale keby som to hodnotil po stránke filmovej hodnoty, malo by to asi len 1-2 hviezd lebo mi to pripomínalo od Shawshanku cez Zelenú Míľu všetky basistické filmy....

Hellraiser: Inferno (2000)

Veľmi slabý Hellraiser. Pomenovanie Horor by mu mali odobrať, je ho tam naozaj málo, chudák Pinnhead tam má dokopy 10 viet a jednu akciu a celé je to také vlažné. Páčil sa mi ten detektívov prvý sen v dome, ale to je tak všetko. Dalo sa to raz pozrieť, ale asi u mňa zohral rolu fakt že mám rád Clive Barkera a jednotku Hellraisera. Inak by som tomu dal 1 hviezdu.

Hellraiser (1987)

Spomedzi hororov jeden z najlepších, aký som doposiaľ za tie roky videl. Hoci na dnešnú dobu už hrozné efekty a masky, ale dej je perfektný a má to atmosféru. Clive Barker je skrátka majster.

Univerzální uklízečka (2005)

Nebolo to nič extra, británia má oveľa lepšie filmy tohto žánru. v poslednom čase som videl asi tri takéto filmy a veľmi sa podobajú...

Přepadení 13. okrsku (2005)

Naozaj škoda, že to tvorcovia takto dodrbali. Nevidel som originál, ale príbeh bol veľmi dobrý, jediné čo kazilo dojem boli kraviny ako keď profesionálny policajný ostreľovač netrafí ani na tretí raz nekrytých ľudí a podobné kraviny, ktorých sú akčné filmy plné.

Na dostřel (1993)

Willisa mám celkom rád, ale má aj lepšie filmy. Najviac mi vadilo to, že tam mal po celý čas pravdu a samozrejme mu nikto neveril.

Válka policajtů (2001)

Na pár úsmevných situácií nič moc a musím sa priznať že som od britských tvorcov čakal niečo OVEĽA OVEĽA lepšie, inovatívnejšie a hlavne ZÁBAVNEJŠIE. Suchý humor, otrepané vtipy a situácie a na nervy lezúca tínedžerka. Škoda, malo to potenciál. Najhoršie na tom je, že sa dej odohráva akože v Manchestri a polovica (minimálne) exteriérov z mesta bola natočená v Liverpoole :( (Síce Liverpool je krajšie mesto, to áno, ale prečo to teda rovno nedali do Liverpoolu?)

9 hráčů se smrtí (2005)

Film sa ešte dal prežiť, prvý film kde sa mali po jednom povraždiť a nestriekali tam litre krvy až to človeku lezie na mozog. Ale záver bol ozaj trápny a predvídateľný. Postavy: všetci odporní a protivní, chcel som aby ani jeden neprežil. Nič nové pod slnkom, strašne mi to pripomínalo Kocku (hlavne záver kde baba vojde do bieleho svetla) a Pílu (záhadný divák). Sklamanie....

Frankenstein (2004) (TV film)

Prívlastok Horor by som tomu určite nedal, ale inak vydarený sci-fi film. V pohode herci, dobrý námet a dej, taktiež zakončenie a celkovo sa vyhli aj veľa klasickým ľakacím scénam a trápnostiam, akými nás hororové filmy tejto doby dennodenne ubíjajú. Bol som spokojný.

Pád do tmy (2005)

Spočiatku som sa divil, prečo si to pán Marshall sám napísal, zrežíroval a ešte aj zaplatil. Pri pozeraní filmu mi to došlo. Film začína ako nejaký ženský román, keď sa 5 mimoriadne zručných žien (vedia raftovať, liezť po skalách, zvládli by jaskyne s číslom hádam aj viac ako 4 a to všetko sa naučili skôr ako im všetkým bolo... ja neviem 35?) ide na chatu do hôr aby si zašli na výlet do jaskýň. Prvá polovica filmu je nudná, nič sa tam nedeje, klasické ľakacie scény a akože napätá atmosféra. Do polovice nudné, od polovice iba krv, boj a škriekanie v tme. Jediné za čo dávam hviezdičku je na dnešnú dobu nečakane vyriešeným záverom (čakal som klasický záver ako vždy) a scéna kde po prvý krát uvidia obyvateľov jaskyne na kamere. Inak humus. Z obyčajných žien sa razom stanú chladnokrvné bojovníčky, raziace si lezeckými čakanmi cestu medzi skákajúcimi latexom potiahnutými príšeramy, ktoré kvíkajú ako sviňa na zabíjačke (každý druhý filmový netvor neviem prečo kvičí ako prasa alebo ručí ako ťava a tu to nebolo inak) a samozrejme keď na konci hlavná hrdinka zatne čakanom kamarátke do nohy aby sa pomstila... veď hej, to sa nedá riešiť vonku, to treba vtedy keď po vás ide 30 netvorov, aby vám nemal kto pomôcť. Ďalší nudný "horor". To tu naozaj okrem Omenu a Hellrisera jednotky nič nemáme? :(((