Jako vejce vejci (1996)

..jako komedie na vhs to bylo senzační.. dokonce jsme koupili lepší video přehrávač ten den.. dneska bych se na komedii už nikdy nepodíval.. ale na Keatona určitě, vždyť to je první Bruce Wayne..

Cesta peklem (1995)

...cesta české kaskadérské rodiny vzhůru..

Highlander (1986)

..Higlander je pro mě srdcovou záležitostí a patří mezi mé nejoblíbenější filmy, tj. Top10... Je to asi dobou vysílání, kdy skupina Queen byla neustále slyšet v rádiu i za komunismu, a asi díky tomu se stala Who wants to live forever legendou už v té době. Christopher Lambert dojel svou kariéru až na vrchol a po Tahu pěšcem se jedná o jeho jediné zapamatovatelné filmy pro širokou veřejnost v tehdejším Česko-Slovensku. Zato Sean Connery to bylo jako to nejhezčí pohlazení, kterého se vám tenkrát mohlo dostat. No a po Robinu Hoodovi s Costnerem a Excaliburu je to jediný ucházející se "dobrodružně-historický" film (kromě Angeliky a Sissi) se vším všudy, které se tenkrát v televizi a kinech hrály. A další pokračování spolu s nabytýmy videopůjčovnami neměli už žádný ohlas a zapadly mezi braky, které nemusely vůbec vzniknout, ale s novým trhem po rozpadu Sovětského bloku, těžko někomu vysvětlíte, ať netočí filmy jen pro peníze.

Chaplin (1992)

...alespoň znám příběh tohoto génia amerického snu... může mě jen inspirovat...

Na Hromnice o den více (1993)

...docela dobré, ale že bych se někdy na to chtěl podívat znovu, to asi ne... jedině doporučit jako rodinnou komedii..

Leon (1994)

..znám dobu, kdy Leon vstoupil do kin jako "slunce" v "Bird in New York".. nesmazatelně nám ukázal osamocené kouzlo New Yorku a život jednoho nájemného zabijáka, co chlastá pouze mlíko, spí v sedě a nikdo po něm nejde, jenom malá holka a on sám, když jí otevřel dveře.. 10hvězd za Matyldu, za fíkus, za Leona, za Tonyho IBM, za Stansfielda s jeho oblíbeným Mozartem a za celý OST i s finálemi ..

Rain Man (1988)

...Rain Man je epochálnost ameriky v celé její šíři, kterou nelze projet z jedné strany od oceánu na druhou jen tak lehce, například letět letedlem od firmy Quantas..

Motýlek (1973)

...Motýlek je u mě top5... nelze vytknout nic, jenom slabší soundtrack, kde jedině Catching Butterfly, nebo Antonio's dead jsou jedinými poslouchatelnými skladbami. No a proč Top5? Tak třeba scéna chytání motýlů, nebo útěk z džungle před indiány stopaři, nebo kterákoliv. Hoffman je tady upozaděn za McQueena, ale jeho role je stejně tak nádherně zahraná, jako jakákoliv z jeho repertoáru. Podle mě je to nejlepší herec v Hollywoodu, ale McQueen je prostě Motýlek. Forget France!!!

Drahé tety a já (1974)

Asi poslední známá role už zestárlé Nataši Gollové.. oproti Ivě Janžurové v letech, která role Nataši představovala, tak například Janžurová není až tak podle mě stařecky staropanenská. Něco jako sestry Grosbyovy v Dobrodružství kriminalistiky - Rekonstrukce. Proto se mě Drahé tety a já nelíbí a ani role Gollové. Možná, že ve svých očích ji mám rád jen v černobílích filmech, nebo jako Kateřinu po boku pekaře Kotrby. No a nic na tom nemění ani mladá Janžurová, nebo nešikovnej a trapnej Hrzán. Ale stejně kvůli Gollové alespoň 3 hvězdy.

Kruh (2002)

...nejsem na horrory, ani na staré Freddy Krugery, Kukuřičné děti, ani na To. Líbí se mě jedině Hitchcock a Záhada Blair Witch nanejvýš, ovšem Kruh je díky Rachel pro mě srdcovou záležitostí. Je to investigativní novinařina..