Veselé Velikonoce (1984)

..díky nadprůměrnému "mačochismu" Belmonda a "lolitství" Marciauove se mě nikdy Veselé Velikonoce nelíbily.. asi nejsem romantik... ale proti jejím odhaleným fotkám v bulvárních časopisech v jejích mladých letech, absolutně nemám nic, v dnešních letech mě však už nenadchne.. asi nejsem romantik

Číslo 5 žije (1986)

..jako dítě si neumím představit svět bez Čísla 5.. jako dospělý, bez pěti piv... i s úspěšným pokračováním... Steve Guttenberg byl na základce hvězda, pak až přišla Kelly s Brendou a C.J... "Vzpoura strojů" je jen slabej odvar..

Kulový blesk (1978)

...jsem fanoušek Smoljaka se Svěrákem a Kulový blesk je podle mě jejich nejlepší komedíí ve které spolu hráli. Samozřejmě to táhne na komunismus energeticky zápalený Hrušínský a celá Praha se začne točit jako kolotoč, než poslední výměna bydlení neukončí tenhle cirkus postav, které si pamatujete celý život, jak je máte vsugerované, protože to taky dávali furt v televizi, do minulé dekády našeho letopočtu. Barák na nábřeží u Mánesu mám okouklej celý a jako Abrhám řekl, tak kdybych byl pražák já, taky by se mě nechtělo umírat, když vidite tu radost lidí za komunismu bydlet v Praze, pokud jste nebyly režimu proti vůli... nejradši mám hlášku : "rodina se dusí"..

Ztracený svět: Jurský park (1997)

..na první díl to nemá ani trochu. podle mě je to absencí Sama Neilla, načež ksicht Vaughna se mě prostě nelíbil. Julianne Moore a starej psychotik Goldblum to taky nevyhráli, a tak vzniká série pokračování několik filmů, které ani nemusely vůbec vzniknout.... už si to moc nepamatuju, ale když Nedry ztratil maskovaný sprej s embryi a sprej pohřbilo bahno, tahle scéna dávala logicky šanci na pokračování, ale asi k tomu nedošlo...

Vybíjená (2004)

...příjemná oddechovka.. jsem totiž fanoušek této míčové hry

Případ Pelikán (1993)

The Pelican Brief vyniká nad Spiknutím s Melem Gibsonem, nezapomenutelně, svojí hlavní rolí, a to křehké Darby v červené kšiltovce v podání nejkrásnější hvězdy tehdejší doby Julií Roberts. S otevřenou hubou a zaťatými pěstmi jsem sledoval, její snahu "přežít" nad mašinérií státu, v tomto případě té nejvyšší společnosti spojených států a to přímo kancelář prezidenta. Řeknu vám, The Pelican Brief miluji od dětství a je pro mě vzor, jak "přežíť", pokud se do něčeho podobného zapletete :)

Umučení Krista (2004)

3 hvězdy.. je to smutné oceňovat hvězdami výkon Nazaretského a jeho výstup na Golgotu po tolika letech, jako "the best of the best of Jesusses"...na první stranu, jak vstal Jesus z hrobu je uchvacující scéna a na druhou stranu se mě žádná jiná verze Ježíše nikdy tak nelíbila, jako tahle Gibsonova režisérská verze, snad kromě Jesus Christ Supertar (a to jsem to neviděl)... je to však hnus velebnosti... možná zde rozvedu přímo recenzi na Bibli a křesťanství, římany a židy, jako takové, někdy v budoucnu, ale do té doby, tři hvězdy... prostě, než se naučím stát z hrobu ;)

AZ-kvíz (1997) (pořad)

...bohužel jsem ještě nezkusil přihlásit se do soutěže a bojovat o finanční výhru v bankomatu, nebo dostat knihu, jako cenu útěchy a "valit kyty" cestou domů vlakem zpátky...

Jako vejce vejci (1996)

..jako komedie na vhs to bylo senzační.. dokonce jsme koupili lepší video přehrávač ten den.. dneska bych se na komedii už nikdy nepodíval.. ale na Keatona určitě, vždyť to je první Bruce Wayne..

Cesta peklem (1995)

...cesta české kaskadérské rodiny vzhůru..