Aftersun (2022)

Áno naozaj sa v tom filme veľa nedeje. A mne to vôbec nevadilo. Herci boli totiž výborný a režisérka to vedela natočiť tak, že vždy už už čakáte.... a teraz to príde. No a prišlo. Určite nie u každého a možno nie hneď, ale prišlo. A, že to sakra bolo niečo.

Millerovi na tripu (2013)

Prešpikované dokonalými scénami. Takýchto komédií sa za rok zrodí veľmi veľmi veľmi. Dovolím si tvrdiť, že ich nie je ani 5 za rok. Podarený casting, 5* scenár bez výraznejšie hluchých miest. Viac ku komédii, pri ktorej sa chcete poriadne zabaviť nepotrebujete. Kino sa válalo smiechom tak ako som to už dlho nevidel.

Nic ve zlým (2023)

Nezaspal som. To je asi jediné pozitívne na celom filme. Inak je to predvídateľná nuda s absolútne tragickým načasovaním vtipných scén. Z toho teda vyplýva, že kameň úrazu je scenár. Celé to pôsobí nedotiahnuté, nemá to čím zaujať. V telke na nedeľný večer ok, v kine strata času. Sorry J-Law, 50%.

Nikdo (2021)

Veľmi zábavné, ku koncu možno až príliš ale silné 4* si to určite zaslúži. Ironside je teda dobrý tlsťoch :)

Místo u moře (2016)

Sakra pomalé, ale, že úplne úplne. Viacero scén ma roztrhalo na márne kúsky. Tá bolesť bola skutočná.

Honey Boy (2019)

Herci super, hlavne Lucas Hedges a Noah Jupe. Inak to asi zaujme len obmedzené publikum pretože v ostatných aspektoch to nie je nijak výnimočné.

Blade Runner 2049 (2017)

Pristupoval som k tomu skepticky lebo aj pôvodný Blade Runner je pre mňa ešte stále viacmenej záhadný film. Sadlo mi to ale neskutočne a bavilo komplet celú minutáž. Plne ale rozumiem aj podstatne nižším hodnoteniam. No a producentom, čo do toho nasypali peniaze sa teda dosť čudujem :)

Blade Runner (1982)

Myslím, že časom to bude jasných 5. Ešte som nedozrel ale už som blízko.

Krotitelé duchů (2016)

Videl som SE. Jasné nie je to humor, ktorý bol pre pôvodných krotiteľov tak príznačný. Ide si svojou cestou a 2/3 filmu je tá cesta naozaj fajn. V poslednej tretine už scenár nemá, čo ponúknuť a je to cítiť až príliš. Nezachráni to ani sympatická štvorica v hlavných úlohách s Thorom... Prestrihať pod 100 minút a mohlo to byť lepšie.

Interstellar (2014)

Bombujem zo 4 na 5 a chystám sa na to pozrieť tretíkrát. Niežeby som tam chcel ešte nájsť niečo nové, čo mi doposiaľ unikalo. To nepotrebujem ku šťastiu a k tomu aby som Interstellar označil za jeden z naj filmov vôbec. Tá symbióza obrazu a zvuku to sa len tak nevidí. Na druhej strane rozumiem a kritickej časti publika ale je mi to u prdele. Film je subjektívny zážitok a ten prevyšuje akékoľvek objektívne dôvody... Či sa z neho stane kult, o tom pochybujem. Ja si ho však zapamätám navždy.