Svítání (2009)

Upiri opet jinak? :) Zijici normalne ve spolecnosti, nekteri jsou zbohatli, jini ziji v kanalech. Otazka, zda se maji podrobovat a slabnout z nedostatku lidske krve nebo vyhladit lidstvo? Myslenka mi pripadala stejna jako v serialu True Blood. Slusna akce, jednoduchy dej. 3*

Nikita (2010) (seriál)

Skvela nahrada za Dollhouse :)

Událost (2010) (seriál)

Po trosku zmatecnem zacatku uplne vse nakonec zapadlo do sebe a zbyly jen otazky. :) Podle tvurcu bychom se meli priste dozvedet nektere dulezite odpovedi, uz se na ne tesim. Zdalo se mi, ze se Jason trosku ve sve roli rozkoukaval, tak snad bude priste prirozenejsi :) zatim 4* z 5*

Počátek (2010)

To už jsem někde viděl, ne? :) Třinácté patro, Zloději paměti...? Co do originality dnes již ničím překvapující film, ale i tak zdárně zpracovaný a nějakou tu obměnu přeci jen přináší. Lepší je na něj zajít do kina, neboť tam si vychutnáte parádní hudbu. Trochu mi chybělo objasnění, jakýže to "device" na to používali? Jinak ostatní věci jsou vysvětleny docela dopodrobna, to já rád. :o) První třetina filmu je tedy docela ukecaná a obsahuje lehčí intro alias Matrix. Pak se rozjede akcička na více časových rovinách, které se vůbec nemusíte bát, že ji nepochopíte. Na 5* mi tu chybí nějaký ten absolutní zvrat, který všechno změní a ne pouze nutnosti, které se navíc vyvíjejí přímo z probíhajícího děje. Ale i tak pro milovníky sci-fi je tento snímek nutností. Slušné 4*.

Nezvratný osud 2 (2003)

Poprvý jsem nechápal, podruhý jsem pochopil a potřetí se bavil. :D Děj je přímo spjat s prvním dílem, takže nedoporučuji přeskakovat. Herci nic moc a je dobře, že tak krasně poumírali. Toliko asi hodnoceni, lepší 3*.

Vesnice (2004)

Uvolněný film bez všemožných zápletek. Jednoduchá dějová linie připomínající spíš pohádku než horor akorát s tím rozdíem, že jde Mařka zachránit Honzu přes hory a lesy. Rozuzlení jsou tu kupodivu dvě. :) To druhé bylo určeno pro mě. Takže bych řekl, že film má přinést spíše zamyšlení nad problémy dnešního světa. Dalo by se říct, že film o ničem, ale i tak za výbornou mysteriozní (vesnickou) atmosféru, psychologickou bariéru lidí (žeby náboženství?) a protože Shy 4*.

Smrt přichází v bílém (2003)

Filmeček si buduje od začátku svoji tajemnou atmosféru a bezmocnost něco udělat se svým osudem. V "tragických" okamžicích je laděn i do komedie-účastnící se snaží ignorovat předešlé vraždy. Horor mě příjemně překvapil a trochu mi připomínal Final Destination akorát bez drastických záběrů. Během sledování jsem se chvílema opravdu bál ale i pobavil. Ten příšerný překlad názvu filmu se snad ani nedá komentovat. SPOILER:"Smrti neunikneš", teda ne tak docela podle konce, který děj částečně objasňuje, ačkoliv možná moc suše. S jednou přeživší by bylo i možné pokračování s úplným objasněním. 4*

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Druhý díl v podstatě ničím nezaostává oproti jedničce. V první půli je divák zaveden do příběhu, který bývá často kritizován. Mně osobně děj neurazil a koneckonců jedná se o akční snímek, pokud chci mít plnou hlavu příběhu, pustím si nějaké drama. V druhé půli se už akce pořádně rozjede a člověk někdy jen zírá na dvojici Belle-Raffaelli. Pěkné 4*.

Třinácté patro (1999)

Koncem 90. let se vyrojila pěkná řádka filmů zabývající se virtuální realitou, ať už třeba ExistenZ, Matrix nebo Dark City. Thirteenth Floor nám v podstatě od začátku filmu nic netají, takže nektěří domýšlivější si mohou věci ihned spojit a film je může začít nudit. Já naštěstí takový případ nejsem a společně s prostředím částečně situovaným do 40. let jsem si přišel na své. Za plynulý příběh, prostředí a herce 4*.

THX 1138 (1971)

Další starší film, který nyní doplácí na svoji statičnost, kde jsou scény strnule střídány a nenachází se v nich "téměř" žádná akce. Snímek nicméně přináší velice kvalitně propracované prostředí, za které by se nemusely stydět ani novější snímky. Z pozdějších filmů čerpá z tohoto díla zejména Island, The. Ačkoliv téma není špatné, jedná se pro dnešní generaci o velice těžko stravitelný film, proto pouhé 3*.