Jídlo, s.r.o. (2014) (pořad)

Nemůžu si pomoci, ale s dalšími a dalšími díl mám pocit, že se nám Mr. Vaněk pěkně zaprodává a zaměřuje se na velkovýrobu viz díl o müsli od Emca. Pravý opak toho, co dělal v Pekle na talíři.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Působivé survival drama s mrazivou atmosférou jako lidská povaha sama. Drsné a zároveň nádherné scenérie s parádní kamerou. Hudba, napětí, syrová akce, to vše tu rovněž exceluje. Scéna s grizzlyho atakem působí až děsivě autenticky. V životě bych nevěřil, že v nacpaném kině může nastat takové ticho. Kdy naposled někdo natočil takovou divočinu lze jen polemizovat. A že v tom někdo vidí trochu víc nadsázky? Proč tedy vůbec koukáte na hollywoodské filmy? Po loňském Birdmanovi (mnohými zatracovaném) má u mě pan Iñárritu opět plný počet.

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Příběh lásky v pečlivě vybrané filmové koláži klasických snímků. Tady více než kde jinde platí, že čím větší filmový znalec jste, tím více si to užijete.

Mr. Robot (2015) (seriál)

"Umělé emoce ve formě prášků, psychické války ve formě reklam, mysl otupující chemie ve formě jídla, manipulativní promluvy ve formě médií, ovládané a izolované bubliny ve formě sociálních sítí. Odpojili jsme se od skutečného světa, snědli pytlík umělého jídla a zbytky hodili do popelnice zvané lidské tělo."

Rockers (1978)

Skvělá roots záležitost, která je vlastně takovým reaggae soundtrackem poslepovaným do podoby filmu. Rasta, ganja, rude boys a všechno, co k tomu patří.

Kung-fu v srdci Evropy (2012)

Pavel Macek mě svým stylem silového a kondičního tréninku ovlivnil jako nikdo. Díky němu jsem prakticky zahodil činky a objevil krásy koule kettlebell. Dokument toho mohl samozřejmě nabídnout mnohem víc, ale myslím, že to, co chtěl sdělit nám sdělil a to je důležité.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Ne tak chytlavé jako Breaking Bad, ale jako spin-off efektivní.

Cheech & Chong's Animated Movie (2013)

Cheech a Chong v cool animované podobě vykrádající své oblíbené kousky. Pořád jsem se ale hodně bavil a to se cení.

Příběhy Cheeche a Chonga (1980)

Lowrider dodávka, chcanky a sůl, chlazený lahváče v akvárku... Cheech a Chong jsou vyhulenou verzí Blbýho a blbějšího dovedenou do hodně absurdní podoby. Přesto nebo možná spíš právě proto jsem se tolik nenasmál jako u Up in smoke. Ale možná k tomu byl jen slabší model :-)