Leviathan (1989)

Mokrej bandita si lokne vodky a zmutuje v rybího vetřelce. Úúúú, já se bojím.

Origin: Spirits of the Past (2006)

Zajímavý příběh a pěkná myšlenka ale s naprosto nedomyšleným scénářem. Ve filmu je spousta zajímavých postav, kterým se ale dostalo minimum prostoru a naopak. Vskutku promrhaný potenciál. Škoda.

Nejhledanější muž (2014)

Anton Corbijn po Control opět ukázal, že umí být víc než dvorní fotograf a režisér klipů Depeche Mode a spol. Nejhledanější muž je velký pokerový hráč. Celou dobu vás nechává v nejistotě a když to nejmíň očekáváte vyloží karty na stůl, shrábne výhru a v klidu si odkráčí. R.I.P. Philip Seymour Hoffman.

Interstellar (2014)

Došly vám doma houbičky? Nezoufejte. Christopher Nolan přichází s alternativním řešením pro všechny tripuchtivé labužníky. Proleťte se vesmírem a nechte se pohltit černou dírou až za hranice absolutna. Pro náročnější konzumenty je k dispozici i pěkně zatrolený (a pro citlivky ubulený) příběh, o kterém se dá do nekonečna diskutovat. Upozorňuji, ale předem že výsledkem takovéto diskuse může být zmatená hlava a pěkná řádka odškrtaných drinků. A ještě jedno doporučení: pokud si film chcete skutečně užít, myslím užít jako celek, vynechte posledních 10 minut. Nemá přeci cenu, přidávat si kaši, když už je člověk plně nasycen, že?

Appleseed Alpha (2014)

Ghost In The Shell si dalo rande s Metal Gear Solid a pěkně se u toho ztřískali.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Tenhle western je tak westernovskej asi jako je Forrest Gump životopisnej dokument. Ježkovy bulvy! Jak jsem mohl být tak naivní a myslet si, že Seth MacFarlane skutečně natočí western. Jeho divokej západ je vlastně pouhá stylistická šaráda, jinak je film další střeštěnou komedií ve stylu medvídka Teda. Úvod filmu sice působí klasicky kovbojsky, ale v momentě, kdy hlavní postavy promluví, vám to hned dojde. Samozřejmě všechna typická kovbojská klišé (hromadná bitka v salónu, lehké děvy, duel, indiáni) tu také najdete, ale jejich působení je víceméně parodické. Jako šlehačka na dortu celé té parodie na divokej západ pak působí scény s náhlými smrtelnými nehodami. No a nebyl by to MacFarlane, aby se v jeho filmu neobjevil nějaký ten odkaz na 80. léta. Kdo pozná song, který hlavní hrdina při finálně přestřelce paroduje v arabském stylu, má u mě bludišťáka:-)

Želvy Ninja (2014)

Booyakasha! Zařval Mickey a majznul scénáristy nunchakem po hlavě. "Donnie, ty jsi je snad musel hacknout. Ten příběh je úplně zkomolenej." Diví se Raph a škrábe se saiem po krunýři. "Takovejch let se tu dřu s uměním ninjutsu, abych teď zjistil, že máme neprůstřelný krunýře, který prorazej i hummera." Zasupí Leo a mrští katanu do kanálu. "Viděli jste Rapha? Vypadal jako Incredible Hulk." "Drž hubu, Mickey!" "Zatím vším je určitě Krang. Já toho růžovýho mozkouna rozšlápnu jako červa!" Přichází Tříska. "Mistře, já to nechápu. Co se stalo?" "To je Hollywood, synu. Společenství nebezpečnější než celá armáda Krangů a Trhačů dohromady. Musíme být opatrní, velmi opatrní. Musíme se mít na pozoru před každým jejich výtvorem a uvážlivě nakládat se vším, co vypustí do světa." "Ale jak to máme udělat?" "Pojďte, dáme si pizzu a něco už vymyslíme."