Lucy (2014)

Fajnové téma zazděné do gangsterky pro feťáky.

The Zero Theorem (2013)

Filmový svět Terryho Gilliama je vždy jedinečný a bizární zároveň. Inspirace Orwellem je v něm rovněž zřejmá. V případě Zero Theorem jde opět o vystajlovanou podívanou umocněnou skvělými hereckými výkony. Jenže. Dějová linie postupně začne působit poněkud prázdně a stejně jako hlavní postava se propadá do černé díry. Forma tedy evidentně vítěží nad obsahem, já dosrkávám poslední šálek čaje a bez výrazných emocí z filmu ulehám ke spánku.

Coherence (2013)

Když se do toho člověk ponoří, může z toho být pěkná halda.

Zalknutí (2008)

Svět je zkurvenej blázinec a žít v něm mezi lidmi není žádná prdel. Takže se všichni v rámci sebeobrany uzavírají do sebe a na venek se předstírá, že jsme někdo jinej. Hnusní zvrácení magoři. A pak že, jsme vyspělá civilizace :-).

Hambuster (2010)

Pořád vás děcka otravujou s mekáčem? Tak po tomhle už nebudou :-).

Plán útěku (2013)

Staří pardálové se konečně potkali bok po boku. Arnie se na stará kolena naučil konečně trochu hrát, zatímco Sly trávil volný čas sledováním MacGyvera. Děj filmu je trošičku slaboduchý, ale umí chytnout a nenudí. Příjemná jednohubka s česnekovou pomazánkou na večer.

Tapped Out (2014)

Karate Kid v kleci s neuvěřitelně sračkózním příběhem, ale pěknými zápasy. Michael Biehn je zřejmě již doživotně odsouzen k hraní v béčkových filmech, ale do svých rolí se pořád umí pěkně ponořit. Ostatní bych ale nejradši hodil do klece hlavnímu padouchovi k obědu.

Šmejdi (2013)

Dokument poukazující na hyenismus českého buzynesu, který se snaží oškubat chudáčka seniora. Bohužel se nemůžu ale zbavit pocitu, že si za to většina dědečků a babiček může sama. Na jedné straně nám dokument nastiňuje drsné postupy prodejců, na druhé zhrzené důchodce, kteří se dušují, že už znovu na žádnou akci nepojedou, ale stejně vesele razí znovu. Nikdo se tu moc nepídí po tom, co je k tomu žene a ukazuje je jako bezbrané stádo mířící na porážku. Vy jste to koupila? Proč jste to kupovala? Kapitalismus zkrátka udělal s lidmi to, co udělal a tak vidina peněz je zřejmá na obou stranách. Co na to justice? Hovno! Ta má totiž svůj cíl stanovený úplně stejně. Tak jako tak, jsem ale rád, že tento dokument vznikl. Jen víc takových a možná to lidem jednou konečně i dojde.