Inside the Superhuman: World of the Iceman (2015)

Wim Hof je důkaz toho, že lidská mysl dokáže nemyslitelné. Na první pohled houmlesák, ale na druhý jedinec se superschopnostmi, které by mohla závidět nejedna komiksová postava. Své metody ochotně šíří dál a jeho příznivců přibývá a přibývá. Praktikování WHM je něco, co vám otevře nové dveře. Už nebudete muset utrácet peníze za drogy a navíc se vaše tělo stane silnejší a odolnější. Prostě kdo jednou zkusí, už nechce jinak. Věřte mi :-)

Blade Runner 2049 (2017)

Kdo žere originál, bude žrát i tohle. Kdo ne, je mě ho líto...

Dívka ve vlaku (2016)

OK, dámy. Dávám 2 hvězdy za hlavní herecký výkon Emily Blunt a soundtrack Dannyho Elfmana. Aby se neřeklo :-D

Dylan Moran: Off the Hook (2015)

Jak přežít a zachovat si důstojnost? Být maximálně sarkastický je v dnešní době ceněná komodita a Dylan Moran má pořád co říct. Kdo čeká zestárlého Bernarda Blacka za zenitem, bude stejně jako já velmi (opakuji velmi) příjemně překvapen...

Vetřelec: Covenant (2017)

Ellen Ripleyová: "To šlo IQ tak rychle dolů, co jsem byla pryč?"

Duch ve stroji (2017)

Skořápka praskla a duch vzal roha směrem za velkou louži, kde si zasouložil s Robocopem a šikovně prodal ty nejznámější scény z kultovního anime. Hollywood se na tohle klepal již hodně dlouho a spousta fanoušků téhle značky se klepala také, ale spíše hrůzou, co z toho bude. Přiznám se, neměl jsem to jinak. Mé obavy se začali naplňovat již pár minut po úvodu filmu a já tak měl tendenci celý snímek ihned sestřelit z povrchu zemského. A nebýt Takeshi Kitana a celkem slušné vizualizace, schytal by plnou dávku.

Život (2017)

Slušná sci-fi vyvražďovačka s hodně dobře vymyšleným emzákem, se kterým by měl velký problém i Gigerův legendární xenomorf. Děj buduje celkem solidní napínavé okamžiky a již po první potyčce je zřejmé, že posádka lodi se ocitá v pozici oveček čekajících na porážku. Pokud nečekáte výraznější logické uvažování a máte tendenci fandit té nepozemské straně, Calvin si vás doslova omotá. Film vrcholí bravurně ironickým zakončením, kde se již prostě musíte smát. Závěrečné titulky pak už jen dobrovázeli myšlenky na jakou podívanou bychom se dostali v pokračování.

Vlak do Pusanu (2016)

Pokud by se udělovala ocenění za nejlepší zombie herecký výkon, mají korejci slušnou šanci na výhru. Záchvaty, křečovitost, sykot a především luxusně vykloubené pohyby jen tak někde neuvidíte. Již World War Z ukázala, že rychle se pohybující mrtváci dokáži navodit mnohem lepší survival atmosféru, než zabrždění chcípáci. Ve škatuli zombie filmů velmi příjemné překvapení.

Pustina (2016) (seriál)

Přitakávám komentům ohledně nej českého seriálu za posledních xx let. Atmosférou a sociálním vykreslením srovnatelné s True Detective.

Semestr (2016) (seriál)

Díky bohu za ty internety. Dnes nehrozí, že by se člověk mohl jen tak poflakovat. Místo toho předstírá důležitost online píčováním za předpokladu lajkové přízně a poznávání jiných stejně postižených jedinců. Není to úžasná hra? Co dál? Vůbec netuším, ale myslím, že tenhle koment se povedl. Asi si založím blog o filmech a umění. Sbohem přítomná realito. Člověk je mrtev, ať žije avatar.