xXx: Nová dimenze (2005)

Tohle je fakt odvar. Vin Diesel je pro mnohý béčkař, ale Ice Cube mu nesahá ani po pyje. To, co von předvádí v tomhle filmu je něco tak strašnýho, že jsem se z toho málem poblil a chtěl to už i vypnout. Tamahoriho režie je možná zajímavá, takže nějaká ta přestřelka stála i zato, ale nezachrání debilní scénář a ještě debilnějšího hlavního hrdinu.

Plán hry (2007)

Taková divná fotbalová směs Policajta ze školky a Velkýho táty. Rodinný komedie nijak nemusím, ale vzhledem k tomu, že v tom hraje můj oblíbenec The Rock, tak jsem neváhal si to pustit. Rozhodně jsem nečekal, že by mě to mohlo nadchnout, ale spíš takovou průměrnou zábavu, který se mi taky dostalo. I přes skoro dvouhodinovou pasáž má film příjemný tempo a občas jsem se i zasmál. The Rock je tradičně dobrej a i ta malá holka se snaží, tak proč ne? :) 60%

Mechanický pomeranč (1971)

Neřadím se mezi fandy Kubrickovy tvorby, ale tenhle film mě naprosto dostal a přiměl mě i přečíst si i původní knížku od A. Burgesse. Dvě a čtvrt hoďky sice neodsejpaly tak rychle, ale rozhodně jsem se nenudil a místy si říkal, že se koukám na jeden z nejlepších filmů sedmdesátejch let. Tenhle film si mě umanul už úvodem se snad nejdepresivnější melodii, co jsem kdy slyšel, a i po celou stopáž filmu není o šokující momenty nouze (ať už to bylo Zpívání v dešti, vymývání mozku nebo jenom umlácení bezdomovce) a kromě dobře propracovanýho scénáře je to vlastně po všech stránkách skvělý. Výborná práce s kamerou, kostýmy, prostředí, a především výkon Malcolma McDowella. Rozhodně teda neříkám, že je Kubrick bůh, ale tohle se mimořádně povedlo.

Péčko pro začátečníky (2003)

Od pár kámošů jsem slyšel, že tohle je fakt cool komedie ve stylu Prciček, takže jsem jedinou minutu neváhal pustit si to. Ze začátku to vypadá slibně, ale postupně je film nudnější a nudnější a to až do konce. Trapný herecký výkony jsou samozřejmostí.

Zpátky do školy (2005) odpad!

Otravná nízkorozpočtová píčovina s neuvěřitelně trapným a přehrávajícím Nickem Cannonem, kterýho jsem díky tomuhle snímku začal nenávidět. Scénář je strašně předpověditelnej, ale hlavně není vtipnej, akční sekvence nestojej ani za tu kravskou píču a vůbec celý je to mega neprofesionálně natočený. Sorry, tohle není ani na jednu *.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Kdybych neznal původní filmy, dal bych možná i dvě hvězdičky. Jenomže takhle je i ta jedna možná moc. Prostě je to sračka, jak tady už pravil Superpero, kromě odfláklý vizuální i dějový stránky to hlavně dělá ostudu předešlejm klasikám.

Já, legenda (2007)

Nuda ! Ani jsem od toho moc nečekal, i když o tom všichni mluvili s úžasem, ale že to bude až tak špatný? Will Smith je docela dobrej, ale jakmile si vzal ty brejle a doktorskej hábit a začal s těma jeho odbornejma termínama, tak jsem mu to nežral, tempo je až k ukousání nudný a častá absence hudby jen napomáhá až uspávající atmosféře. Akce je málo a když už, tak je strašně mdlá. No znova se na to už dívat nebudu.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

V první řadě se přidávám k těm, co knihu četli (dokonce všech pět dílů). Na jednu stranu musím říct, že se mi technická stránka věci byla dost příjemná, ať už to byli Vogoni, Marvin, vesmírný lodě nebo celkový prostředí, další plus je za dost věrný držení se předlohy. Film ale hodně shazuje komediální neschopnost hlavních představitelů, který jsem prostě neskousnul (snad až na Sama Rockwella).

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Nikdy mě to nedostalo tak, že bych se na to nutně musel koukat pravidelně, ale z těch asi 6 dílů, co jsem viděl, můžu říct, že je to promakanej seriál, kterej šlape od začátku do konce.