3000 mil na útěku (2001)

S tohoto filmu cítiť snahu o natočenie tarantinovky na 100 honov. máme tu anti-hrdinu, násilie, amorálnosť a Elvisa. No Lichtenstain nie je Tarantino a na výsledku to vydieť. a moc!

Zakázané ovoce (1998)

Celkom pohodový krimi príbeh s pera Elmora Leonarda. Soderbergh tu rozohral zaujímavú parti, len jediný nesprávny ťah spravil s obsadením jenifer Lopez, aj keď tu aj ona má pár svetlých momentov väčšinu času prehráva. Mali to zveriť niekomu inému ja by som navrhoval napr. Salmu Hayek. No toto moc na kvalite filmu neuberá lebo jemu dominuje pohodový gangster Goerge Clooney. Ten tu odvádza ako vždy solídny výkon a tarantinovcov poteší, že Michael Keaton si tu zahral postavu Raya Nicoleta, teda tú istú postavu ktorú stvárnil v Tarantinovom filme Jackie Brown.

Nejlepší gangster (2000)

Niekto sa tu snažil skĺbiť Tarantina Scorsesa Leoneho a Coppolu dokopy no nedarí sa. Nudný shit

Tenkrát v Americe (1984)

Dlhé, pomalé ale určite dokonalé. Aj keď začiatok by sa zišiel trošku skrátiť, akonáhle sa Noodles ocitne v spomienkach film dostáva neskutočné grády. V každom mafiánskom filme sa my vždy viac páčia tie časti zich detstva no tu bola aj ich dospelosť zachytená brilantne. Omnoho lepšie ako Mafiáni a Krstný otec dokopy

Muži v bílém (1998) (TV film) odpad!

Film ktorý nevkusne paruduje a este k tomu sa snazi paratizovat na uspechu muzov v ciernom ale nie len ze sa mu to nedari ono je to taká sračka že som to po 20 minutach vypol

Absolutně Scary (2003)

To má byť čo paródia na mlčanie jahniat sedem a iné trhillery o seriových vrahoch? To je vážne už lepšie aj mlčanie šuniek

Vrána (1994)

Mesto v ktorom vždy prší a skateboarding tu spise pripomina surfovanie, mesto kde sa na Helloween vrazdi a vypaluje. Mesto kde zomrel Eric Draven a na jeho hrobe pristala Vrana. Mesto kde sa odohrala pekelne krvava pomsta. Mesto do ktoreho som sa nechal vtiahnut na celych 98 minut a nevdal som pri tom ani hlaska. Mesto ktore spracoval Alex Proyas uplne na jednicku. Skoda ze dalsie diely nesiahaju tomuto temnemu pribehu ani po clenky

Pláž (2000)

Velmi zdarilá adaptácia knihy (aj ked kniha je o tu jednu hviezdicku lepsia). Na zaciatku atmosfera thajska cestovania, potom atmosfera raja kazdeho mladeho. Duffyho výjavy sú tiez celkom zaujimavou zlozkou filmu, ale podla mna najlepsou castou filmu je ten koniec, kto videl pochopi.

Spáči (1996)

Jednoznačne jedna z najlepších drám aké som kedy videl. Mal som vtedy 10 rokov, pred naším kinom v hale bola malá Telka v ktorej pustali trailery na filmy co budu premietat buduci mesiac a ja som tam zhliadol trailer na Spacov. S kamosom sme len na ten trailer kukali s otvorenou pusou. Aj ked bol film pristupny az od 15tich podarilo sa nam nan dostat - v doprovode kamosovej starsej sestry a moje dojmy boli rovnako uzemnujuce ako sme mali s traileru. nedavno s odstupom casu som film zhliadol znovu a musim povedat ze sa v mojom pohlade na film nezmenilo nic Stale je to pre mna jedna z najlepsich ludskych dram v historii kinematografie. Bomba!

Shogun Assassin (1980)

Nádherný príbeh plný krvi, emócií a cti. človek ktorý stratil všetko okrem svojho jediného syna sa vydáva na cestu krvavej pomsty. pre niekoho len hektické urezávanie končatín no pre mňa film s hlbokou samurajskou myšlienkou.ň a navyše neuškodí to ani ako lekcia Tarantinových inšpiračných zdrojov pre Kill Bill. Bitky na vode v lese či na púšti sú rovnako ako krvavé tak rovnako hlboké a scéna kúpeľa pre mňa zostane navždy tou najnapínavejšou scénou celého filmu