Top Gear (1978) (pořad)

Top Gearu jsem naprosto propadl. Dělají to tak zábavně, že na to kouká i má přítelkyně, kterou auta nezajímají.

Sejmi je všechny (2007)

Je to fakt stupidní. Nicméně, dá se na to koukat a místama to i dost pobaví. Je to 100% béčko a pokud by to tak distribuovali, tak bych dal hvězd 5.

Šikmá plocha (2006) odpad!

Feministky tohohle ražení jsou krávy. Jestli už to víte, tak na film nekoukejte.

Klikař Charlie (2007)

Královsky jsem se pobavil, čtyři hvězdičky si to opravdu zaslouží. Je to snad víc komedie, než romaňták. A Jessica Alba je prostě úžasná (a má nádherně dlouhej jazyk)

Úžasný svět hudby (2007) odpad!

Naprostá ztráta času. Pro kohokoliv. Na filmu není komického vůbec nic. Poselství žádné nepřináší a my jen celou dobu sledujeme spoustu lidí, co se nechávají okrádat a oklamávat někým, kdo je taky okrádán a oklamán. Lituju toho, že jsem byl tak naivní a čekal až dokonce, zda z toho něco vypadne. Nevypadlo.

Rocky Balboa (2006)

Mne Stallone tímto filmem potěšil. Nejsem sice nějaký jeho zásadní fanoušek, ale byla na něj prostě radost se dívat. Myslím, že Rocky Balboa nedělá sérii ostudu. Čtyři hvězdy dávám zkrátka pro to, že i když filmu skoro nemám co vytknout, tak si z něj ale na prdel nesednete. Fajn pokračování fajnové série.

Zack a Miri točí porno (2008)

Tento film Kevina Smithe je trošku jiný, než na co jsem u něj zvyklý. Už jen postavami, které nejsou z New Jersey a nemají nic společného s postavami z předchozích Smithovo filmů. Ve vedlejších rolích uvidíme sice Jasona Mewese, ale ne coby Jaye. Hraje tam i Jeff Anderson, ovšem ne Randalla. Jsme zkrátka jinde, v Pittsburghu. Tam spolu bydlí Zack a Miri, jsou kamarády již od střední a nakonec to dají dohromady za těch nejbizarnějších okolností - při natáčení společného porna aby vydělali na nájem. Film je plný vtipných a zároveň duchaplných hlášek, srandovních situací a vůbec, je to Kevin Smith tak jak ho mám rád a jak mne baví. Hravý, zdánlivě nedospělý, přesto však plný životního moudra.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Pokud jste dosud neviděli žádný film od Kevina Smithe, neměl by tento být tím prvním. Kevin Smith původně natočil tento film proto, aby se Jay a tichý Bob mohli rozloučit v plné parádě. Už prostě nechtěl ve svých dalších filmech tyto dvě postavy obsazovat (což se mu ve finále stejně nepovedlo, v Clerks 2 nemohli chybět). Je to film hlavně pro fanoušky Kevina Smithe, poněvadž je v něm daleko více odkazů na přechozí filmy, než je u Smithe zvyklé. A tak se prostě obyčejný divák v tom lehce ztratí, leccos mu přijde nelogické. Zkrátka, pokud se chcete pobavit u Jaye a tichýho Boba na max, je potřeba se nejdřív mrknout na Clerks, Mallrats, Chasing Amy a Dogma. Hezky chronologicky... A tak to vlastně u Kevina Smithe funguje všechno nejlíp. ... Jo, a abych nezapomněl: je potřeba znát víc filmů, než jen ty od Kevina Smithe :)

Flákači (1995)

Tenhle film je sám o sobě skvělý, moh být však o dost lepší. Stačilo jen, aby šel do distribuce v původní verzi. Ta původní verze, o které mluvím, je ke shlédutí v bonusech na originálním dvd. Film má úplně jiný opening a celkově vypadá trošku jinak a některé situace fungují o dost zábavněji. Proč ho takto do světa nevypustili? Testovacímu publiku se zdál začátek nudný a dost dlouhý. Osobně si myslím, že je to dost škoda, poněvadž mi přijde, že ta původní verze je místama o dost zábavnější. Nic to ale nemění na tom, že Kevin Smith odvedl jako vždycky skvělou scénaristickou a režisérskou práci a Mallrats je skvělý a extrémně zábavný film.