Martini Shot (2014) (studentský film)

Kazimír je momentálne jeden z najšikovnejších ľudí na VŠMU a ak sa mu nebudú klásť veľké polená pod nohy, môže v blízkej budúcnosti nakrútiť pozoruhodné filmy.

Každý potřebuje reklamu (2014) (studentský film)

Vizuálny smog je v Bratislave(bohužiaľ) stále aktuálnou témou a som rád, že na Slovensku sú mladí dokumentaristi ako Jursa, ktorí sa venujú aj spoločenským témam.

Zuřící býk (1980)

Žiaden Scorseseho film si odo mňa po prvej projekcii neodniesol viac, než tri hviedy a bohužiaľ, Raging Bull nie je výnimkou. Celý čas čakám, kedy sa niečo poriadne začne diať a ono nič. Okrem scény, kedy Jakea dovedú do basy som tento film nijak intenzívne neprežíval a to je u životopisnej drámy veľký problém. Slabučký scenár nezachránil ani DeNiro s Pescim. Sklamanie.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Povrchná, falošná a vykalkulovaná hovadina. Toľko ku kvalitám seriálu a teraz, ak sa neurazíte, by som v nasledujúcich riadkoch podrobne rozpísal v akom poradí by som absolvoval koitus s jednotlivými predstaviteľkami seriálu: 1)Začal by som s Karen, ale len preto, aby som sa dostal k Dane. 2)Dana mnou opovrhuje, ale mňa to neodrádza. 3)Al podrástla a je z nej celkom sympatická dievčina. 4)Opäť som sa vyspal s Karen, ale myslel som pri tom na Danu. 5)Al je naozaj sympatické dievča. 6)Frank odchádza na pracovnú cestu. 7)Carol na svoj vek vôbec nie je na zahodenie . 8)Vyspal som sa s Al, ale myslel som pri tom na Danu. 9)Carol je MILF-ka jak oči. 10)Dana ma úprimne a z celého srdca nenávidí. 11)Al chcela naštvať Danu, tak sa so mnou opäť vyspala. Pridala sa aj Karen, lebo je to štetka. 12)Konečne som sa vyspal s Danou, ale myslel som pri tom na Carol. 13)Carol nezvláda dlhé odlúčenie od Franka 14)Vyspal som sa aj s Carol a myslel pri tom na svoju impozantnú zbierku plastových hračiek z Kinder Surprise 15)Frank sa vracia z pracovnej cesty 16)Posledný styk v živote som absolvoval s lopatou, ktorou ma Frank zakopal na záhrade rodinného domu Fosterovcov.

Čistič (2015)

Trailer vyzeral dobre, tak som bol v napätom očakávaní nadpriemerného slovenského filmu. Po úvodných 5 minútach(ale zdalo sa mi to ako 15) statických záberov kde ide postava z jednoho industriálneho miesta na druhé, som začal šípiť prúser a nervózne som sa obzeral po najbližšej únikovej trase. V panike som zvažoval morálne dôsledky úderu lakťom postaršej pani po mojej pravici, alebo dobre mierený spodný hák mladej deve po mojej ľavici. Našťasie, kým som v pomykove stihol vyriešiť svoju malú dilemu, si režisér filmu spomenul, že film by okrem postkomunistickej estetiky pre západného festivalového diváka mohol ponúknuť aj nejaký ten príbeh a niekam sa vyvýjať. S príbehom to nakoniec nebola žiadna sláva, ale vďaka aspoň za to. Herecky to celé odtiahla Poláková, ale Czuczor si hanbu rozhodne nespravil. Z celého filmu sála pochmúrna atmosféra a treba chlapsky uznať, že Žiaran sa s obrazom vyhral. Čo mi okrem scenára, ktorý mal parametre hustoty ako by ho namiešal predseda Asociácie Homeopatov Slovenska, prekáža, je spôsob vykreslenia hlavnej postavy. Už asi po 10005445-ty krát tu máme v slovenskom filme hlavnú postavu, ktorá povie tri repliky za film(zrejme preto, aby mohli Czuczora honorovať len ako komparz), je utiahnutá, odťažitá a neprístupná voči okolitému svetu. To by bol asi koniec sveta, keby z vás hlavná postava slovenského filmu nevycucávala energiu. Celkovo to nebolo zlé, ale vzhľadom na potenciál námetu to mohlo byť lepšie.

Lampa (2004) (pořad)

Jasný dôkaz, že nato, aby diskusná relácia mala nejaký zmysel a diskutúci sa dopracovali k nejakému výsledku, treba minimálne dve hodiny. Nalepšie vydania relácie boli vedecko-spoločenského rázu. Pokiaľ však nezdieľate Hríbov svetonázor(US fuckin´ A!!!), ktorý v relácii dosť necitlivo presadzoval napríklad aj výberom hostí, nemôžete dať viac ako za štyri.

Telecvoking (1996) (pořad)

V 90-tych rokoch dôležitá súčasť slovenskej(politickej) kultúry. Ako sa neskôr ukázalo pri spoločných projektoch Nogu a Skrúcaného, kvalitu tejto relácie zabezpečovali predovšetkým Stano Radič a Jaro Filip.

Late Night with Seth Meyers (2014) (pořad)

Meyers zjavne nepracuje s takým rozpočom ako Colbert, ale Seth je sympaťák a kedykoľvek ho uprednostním pred Kimmelom, či Fallonom(vďaka mojej politickej deformácii má u mňa Late Night with Seth Meyers malý plus za to, že to bola jediná reácia, kde si počas kampane všímal Bernieho Sandersa a nezhadzoval ho za každú cenu).

The Late Show with Stephen Colbert (2015) (pořad)

Colbert je prirodzenejší a inteligentnejší než napríklad neskutočne trápny Fallon. Momentálne najlepšia denná Late show. Budem však prísny a jednu hviezdičku mu predsa len vezmem za ten vlezlý špeciál so Shillary.